چگونه سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چگونه سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 4581
9/10
از 38 کاربر

توانایی روان و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی، یک هدف مهم برای بسیاری از افراد است. با این وجود اغلب ما ترس از اشتباه صحبت کردن در مقابل دیگران را داریم و به همین دلیل در این زمینه با مشکل مواجهیم و نمی‌توانیم سطح مکالمات خود را ارتقا دهیم.

اما باید بپذیریم در مسیر یادگیری اشتباه کردن، اجتناب ناپذیر است و بعد از مواجهه با همین فراز و نشیب‌هاست که می‌توان به هدف نهایی رسید. برای کسب مهارت مکالمه، مانند یادگیری هر مهارت دیگری، اگر به طور منظم و پیوسته تمرین مناسب داشته باشیم، می‌توانیم سطح مکالمات خود را بالا ببریم. در این مطلب چند تکنیک ساده، برای ارتقای سطح مکالمات انگلیسی را برای شما بیان می‌کنیم.

با توجه به استقبال کاربران و اهمیت مکالمه برای زبان‌آموزان، مجموعه دوره سرا اقدام به برگزاری کلاس فقط مکالمه نموده است. این کلاس ها بصورت کاملاً تعاملی و با تمرکز بر مهارت Speaking برگزار می شود.

1) گوش کردن

گوش دادن

 اولین قدم برای بهبود مهارت‌های گفتاری، کار بر روی توانایی شنیداری است. تماشای فیلم‌ها، آهنگ‌ها و یا پادکست‌های زبان انگلیسی، دایره لغات شما را افزایش می‌دهد و به شما در درک تلفظ مناسب کلمات و یادگیری نحوه‌ی حذف برخی از واژگان در هنگام مکالمه، همچنین چگونگی ترکیب دو واژه مختلف با یکدیگر کمک می‌کند.

2) تقلید مکالمات

 اکنون که مکالمات انگلیسی زیادی را گوش کرده‌اید، زمان تقلید فرارسیده است. تقلید و کپی کردن مکالمات برای بهبود بخشیدن به مهارت‌های گفتاری، روش بسیار مناسبی است؛ زیرا این کار به شما کمک می‌کند، بدون نیاز به یادگیری قواعد گرامری، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و این تمرین و تکرار باعث می‌شود که شما به الگوهای استفاده از کلمات و جملات مختلف پی ببرید.

 3) مطالعه کردن

مطالعه کردن

مطالعه و یا خواندن متون انگلیسی، یکی از مهارت‌های مهمی است که باید هنگام یادگیری زبان به آن بپردازیم. شما می‌توانید از رمان‌ها و یا مجلات مورد علاقه‌ی خود برای خواندن استفاده کنید تا واژگان جدید را به خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید با متن‌های کوتاه شروع کنید، مثل یادداشت هایی در محل کار خود یا روزنامه‌های زبان اصلی. امروزه به راحتی می‌توانید در هر مکانی که هستید متنی به زبان انگلیسی برای خواندن پیدا کنید.

 4) صحبت کنید

صحبت کنید

برای تقویت مهارت مکالمه هیچ قرص و یا معجزه ای وجود ندارد که به شما کمک کند تا بهتر صحبت کنید؛ بلکه باید خودتان را در موقعیت‌هایی قرار دهید که مجبور باشید به زبان انگلیسی صحبت کنید تا بتوانید توانایی لازم را در این مهارت کسب کنید. سعی کنید با همکاران و یا همکلاسی‌های خود به زبان انگلیسی صحبت کنید. ترجیحا پارتنری برای خود انتخاب کنید که به زبان مادری شما صحبت نکند؛ زیرا این کار شما را مجبور می‌کند با زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید که این کار به تنهایی یک تمرین بسیار مناسب برای بالا بردن سطح مکالمات شماست.

 شما با استفاده‌ی روزانه از همین موارد ساده به راحتی می‌توانید مکالمات خود را ارتقا دهید و شاهد تقویت مهارت‌های خود باشید. هرچه توانایی‌هایتان بیشتر شود، اعتماد به‌نفس شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 در آخر از یاد نبرید که مسیر یادگیری شما باید فرح‌بخش و مهیج باشد؛ زیرا زمانی که شما یک مطلب را به صورت تفریحی و سرگرمی می‌آموزید، آن مطالب برای مدت طولانی‌تری در ذهن شما باقی خواهد ماند. ما نیز در دوره‌سرا با استفاده از متد ها و روش های به روز سعی بر آن داریم تا محیط آموزشی سرگرم کننده ای را برای شما فراهم کنیم.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=22

مقالات مرتبط

معرفی بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1547

واژه‌ی دیکشنری از کلمه لاتین (Dictio) به معنای گفتن گرفته شده است. به طور معمول بیشتر لغت‌نامه‌ها به...

5 اپلیکیشن برای یادگیری تلفظ صحیح واژه‌های انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 18313

تلفظ درست در انتقال پیام به شکل صحیح (صحبت کردن) بسیار مهم است. یادگیری تلفظ واژه‌ها نیاز به تمرین مستمر دارد،...

شناخت بهترین کلمات ربط برای استفاده در آزمون رایتینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1971

رایتینگ، از چالش‌برانگیزترین بخش‌های آزمون آیلتس است که اکثر زبان آموزان در این مهارت نیاز به تمرین بیشتری...