آیلتس چیست و چطور برای شرکت در آن آماده شویم؟

آیلتس چیست و چطور برای شرکت در آن آماده شویم؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 4034
9/10
از 106 کاربر

آزمون بین المللی آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) برای کمک به افرادی طراحی شده که قصد مهاجرت به کشورهایی را دارند که زبان انگلیسی، زبان رسمی کشور به حساب می‌آید. این کشورها شامل استرالیا، کانادا، نیو‌زیلند، بریتانیا و ایالات متحده می‌باشد.

توانایی و مهارت شما در شنیدن (Listening)، نگارش (Writing)، خواندن (Reading) و گفتار (Speaking) به زبان انگلیسی در این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. نمره یا امتیاز این آزمون بین 1 تا 9 می‌باشد.

برای شرکت در این آزمون حداقل سطح پیشرفته پیشنهاد می‌شود. برای اطلاع از سطح مهارت‌های انگلیسی خود از اینجا اقدام کنید.

این آزمون برای چه کسانی مفید است؟

کسانی که به دنبال کار، زندگی و یا تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان هستند باید دارای سطح بالایی از مهارت‌های انگلیسی باشند.

توانایی در برقراری ارتباط کلامی با زبان رسمی کشوری که به دنبال کار، تحصیل و یا زندگی در آن هستید فواید بسیاری دارد. شما در صورت داشتن این توانایی‌ها می‌توانید از فرصت‌های شغلی بهره‌مند شوید و در جامعه‌ی فعال باشید.

آیلتس برای کسانی که قصد عزیمت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و بریتانیا را دارند در اولویت است. این مدرک مورد قبول 11000 کارفرما، دانشگاه و مدرسه در سرتارسر دنیاست.

آشنایی با نمره‌ یا امتیازات آیلتس

نمره آیلتس

همانطور که در بالا ذکر شد نمرات یا همان امتیازات این آزمون از یک تا نه (1-9) دسته بندی می‌شود. در پایین معنی هر کدام ذکر شده است. در اینجا از کاربر به عنوان کسی که با زبان انگلیسی کار می‌کند استفاده شده است. از اینجا می‌توانید کارنامه‌ی زبان‌آموزان قدیمی دوره‌سرا را مشاهده کنید.

0 – عدم شرکت در آزمون – متقاضی پرسشنامه را پر نکرده است

1 – عدم کاربری (Non-user) – متقاضی توانایی استفاده از زبان انگلیسی را ندارد و فقط معنای چند واژه را بلد است

2 – کاربر متقاطع (Intermittent user) – متقاضی به سختی انگلیسی را درک و صحبت می‌کند.

3 – کاربر به شدت محدود (Extremely limited user) – متقاضی تنها مفاهیم کلی و موقعیت‌های آشنا را درک می‌کند. ارتباط به طور مستمر قطع می‌شود.

4 – کاربر محدود (Limited user) – درک متقاضی محدود به موقعیت‌های آشناست. به کرار عدم توانایی در فهم و بیان در آن‌ها دیده می‌شود. آن‌ها توانایی استفاده از زبان مرکب را ندارند.

5 – کاربر متوسط (Modest user) – متقاضی توانایی استفاده از زبان انگلیسی را در اکثر مواقع را به شکل نسبی دارد، ولی اشتباه زیاد دارند. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌ی کاری خوب به شکل ساده به برقراری ارتباط بپردازند.

6 – کاربر توانا (Competent user) – متقاضی با وجود بعضی نقص‌ها، استفاده نابجا و سوءتفاهم، به شکل موثر از زبان انگلیسی استفاده می‌کند. آن‌ها زبان به نسبت پیچیده را درک می‌کنند، بویژه‌ در موقعیت‌های آشنا.

7 – کاربر خوب (Good user) – متقاضی به شکل عملی می‌تواند از زبان انگلیسی استفاده کنید. بعضی اوقات اشتباهات کوچک و استفاده‌ی نابجا دارد. آن‌ها به طور معمول زبان پیچیده را درک می‌کنند و استدلال‌های جزئی را می‌فهمند.

8 – کاربر خیلی خوب – متقاضی به طور کامل از زبان انگلیسی استفاده می‌کند. به ندرت خطاهای جزئی و استفاده نابجا دارد. ممکن است بعضی چیزها را در موقیت‌های غریب اشتباه درک کنند. آن‌ها زبان پیچیده و بحث‌های پر از جزئیات را به خوبی درک می‌کنند.

9 – کاربر متخصص - متقاضی به طور کامل از زبان انگلیسی استفاده می‌کند. استفاده از زبانشان دقیق، روان و به جا است و توانایی کامل درک فهم انگلیسی را دارند.

نتیجه‌ی آزمون من باید در چه سطحی باشه؟

امتیاز بالاتر در آزمون آیلتس نشانه‌ی مهارت بالاتر شما در زبان انگلیسی است. با توجه به هدف شما برای مهاجرت امتیاز لازم تفاوت دارد. در واقع امتیاز مورد نیاز شما را هدف شما تعیین می‌کند و از این رو امتیاز لازم برای کار و یا تحصیل متفاوت است.

چطور برای آیلتس آماده بشم؟

کلاس آنلاین آیلتسبرای شرکت در آزمون آیلتس شما باید ابتدا از سطحی که از نظر توانایی‌های انگلیسی در آن هستید آگاه شوید. برای این کار می‌توانید از لینک تعیین سطح که در بالا قرارداده شده است اقدام کنید.

پس از رسیدن به مراحل پیشرفته و شرکت در دوره‌ی آیلتس، گروه پشتیبانی و مشاور مخصوصتان در دوره‌سرا، قدم به قدم شما را برای این آزمون آماده می‌کنند. برنامه‌ی جامعی که دوره‌سرا در اختیار شما قرار می‌دهد هیچ پرسشی را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.

منبع:

https://www.ielts.org/about-ielts/what-is-ielts

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=45

مقالات مرتبط

طرز استفاده از سایت گرامرلی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 440

آیا به دنبال یک وب سایت و یا برنامه کاربردی برای رفع اشکال و ویرایش متن های انگلیسی خود هستید ؟ وب سایت گرامرلی بهترین...

8 نکته برای صحبت مثل یک انگلیسی زبان (انگلیسی محاوره‌ای)
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 988

انگلیسی محاوره‌ای زبانی است که مردم کشور‌های انگلیسی زبان بوسیله آن با هم حرف می‌زنند. تفاوت بزرگی که...

تفاوت‌های بین Adjectives و Adverbs در زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 9831

در این مقاله ما به تفاوت های این دو مورد می پردازیم، روش استفاده از آن‌ها را به شما می‌گوییم و به شما نشان...