یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها

یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1756
9/10
از 24 کاربر

بیایید صادق باشیم، شما فقط با نگاه کردن و مطالعه‌ی کتاب‌های کمکی نمی‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و برای این فرایند نیازمند استفاده از توانایی‌های شنیداری و گفتاری نیز هستید. اگر به دنبال پیشرفت در زبان انگلیسی خود هستید، اما از روش‌های تکراری خسته شده‌اید، ما برای شما یک راه حل مناسب سراغ داریم، استفاده از پادکست‌های انگلیسی زبان.

پادکست

پادکست‌های انگلیسی یکی از بهترین و سریعترین روش‌های یادگیری زبان هستند. شما می‌توانید در هر زمان و در هر مکانی به آنها گوش بدهید. مثلاً وقتی که پشت میز کار نشسته‌اید و یا در حال رانندگی در ماشین هستید و حتی در وقت‌های اضافه‌ی خود به یادگیری زبان بپردازید. یکی از مزیت‌های پادکست‌ها این است که به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های مختلف زبانی و سطح شنیداری خود را ارتقا بدهید، همچنین یک مزیت دیگر آن این است که پادکست‌ها، معمولاً دارای یک نسخه‌ی رونوشت و یا زیرنویس هستند و این به این معنی است که می‌توانید هم‌زمان مطالب را گوش کنید و بخوانید. یا اگر بخشی از پادکست برای شما گیج کننده بود می‌توانید به متن نگاه کرده و از آن کمک بگیرید.

اما چگونه از پادکست‌های انگلیسی زبان برای بهبود مهارت‌های شنیداری خود استفاده کنیم؟

تکنیک‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید هنگام گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی از آنها استفاده کنید تا به شما کمک کنند که سطح زبانی خود را ارتقا دهید. شما می‌توانید برای این منظور از روش‌های زیر استفاده کنید:

در ابتدا به پادکست‌ها به عنوان یک صوت سفید گوش کنید.

صوت و یا نویز سفید اساساً به صدایی گفته می‌شود که به صورت پس زمینه پخش می‌شود. برای مثال وقتی که در حال گردگیری و تمیزکاری خانه هستید و یک آهنگ در حال پخش شدن است، آن موسیقی صدای سفید شماست. هرچند غیر معقول به نظر می‌آید اما گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی به عنوان صدای سفید و پس زمینه، در حالی که مشغول به کارهای روزانه‌ی خود هستید، به مغز شما کمک می‌کند تا به شنیدن زبان انگلیسی عادت کند.

در مرحله بعد دوباره پادکست‌ را پخش کنید و این بار با دقت به آن گوش کنید

 برای بار دوم پادکست را پخش کنید و به تمام عبارات و اصطلاحاتی که می‌شنوید، با دقت گوش دهید و سعی کنید هر قسمت را که متوجه نمی‌شوید، تکرار کنید و با تمرکز بیشتری به یادگیری آن بپردازید.

در مرحله سوم اگر رونوشت و یا زیرنویس پادکست موجود بود، آن را بخوانید

 خواندن متن در حال گوش دادن به پادکست به طرز شگفت‌انگیزی مفید است؛ زیرا اطلاعات یکسانی را از طریق دو کانال مختلف یعنی چشم‌ها و گوش‌های خود دریافت می‌کنید که این امر به مغز شما کمک می‌کند تا در آینده، آن مطالب را بهتر به خاطر بیاورید و درک کنید.

در مرحله‌ی چهارم کلمات و جملات را با صدای بلند تکرار کنید

بلند خوانی در این مرحله گاه به گاه پادکست را متوقف کنید و عبارات و کلماتی که برای شما جدید هستند و یا تلفظ دشواری دارند را با صدای بلند تکرار کنید، تا زمانی که بتوانید به درستی آنها را ادا کنید.

امروزه به صورت کلی داشتن تلفظ خوب و همچنین دایره‌ی لغات قوی در موقعیت‌های مختلفی مانند، استفاده از انگلیسی در مدرسه و یا محل کار، ضروری است. همچنین استفاده از پادکست‌ها یکی از روش‌های عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است که می‌توانید از طریق آن لغات جدید را بیاموزید و در آینده آن کلمات را بسیار راحت‌تر به‌خاطر بیاورید.

شما چه نوع پادکست‌هایی را گوش می‌دهید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=15

مقالات مرتبط

5 مزیت کلاس آنلاین آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 764

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که برای مهاجرت تحصیلی و کاری، یکی از ضروریات به حساب...

معرفی بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1547

واژه‌ی دیکشنری از کلمه لاتین (Dictio) به معنای گفتن گرفته شده است. به طور معمول بیشتر لغت‌نامه‌ها به...

واژه های جدید واژه نامه ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 925

همانطور که هیچ زبانی هیچوقت از حرکت باز نمی‌ایستد و همواره در حال تکامل است لغت‌ها نامه‌ها هم وسیع و...