فواید و معایب کلاس خصوصی زبان انگلیسی

فواید و معایب کلاس خصوصی زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 292
8/10
از 124 کاربر

همانطور که در مقاله‌ پنج مرحله یادگیری یک زبان جدید توضیح داده‌ شد، میتوان با استفاده از روش‌های صحیح آموزش فرایند یادگیری زبان انگلیسی را سریع‌تر کرد. در این مقاله به معایب و فواید کلاس‌های خصوصی، یعنی یکی از روش‌های یادگیری پرداخته می‌شود و سپس دوره‌های VIP دوره‎‌سرا معرفی خواهد شد.

فواید کلاس خصوصی زبان انگلیسی

از آن‌جایی که کلاس خصوصی شامل یک شاگرد (زبان‌آموز) و یک معلم می‌شود، در مدت کلاس تمرکز کامل معلم بر یک شاگرد است و از این رو بهتر می‌تواند موضوعات جدید را به او بیاموزد و مشکلاتش را رفع کند.

معلم سرعت آموزش را بر اساس یک نفر تعیین می‌کند. از این رو شاگردانی که جلوتر و یا عقب‌تر هستند وجود ندارند.

زمان‌بندی منعطف یکی دیگر از فواید کلاس خصوصی است. به جای هماهنگی بیست‌ شاگرد و یک استاد، تنها کافی‌است یک استاد و یک شاگرد با هم هماهنگ شوند.

انعطاف در شیوه آموزش، یعنی برای آموزش یک موضوع می‌توان از تجربیات و یا علایق شخصی زبان‌آموز استفاده کرد.

معایب کلاس خصوصی

پیدا کردن استادی حاذق و مجرب سخت‌تر از آن‌چیزی است که فکر می‌کنید.

شاگرد در محیط آموزشی قرار نمی‌گیرد که خود چند عیب دارد:

  • حضور چند نفر در یک کلاس باعث بوجود آمدن حس همکاری می‌شود که در کلاس خصوصی وجود ندارد.
  • بسیاری از موضوعات آموزشی (بویژه زبان انگلیسی) نیاز به همکاری چند نفره دارد و معلم خصوصی تنها تا حدی می‌تواند ثمر بخش باشد.
  • دیدن پیشرفت دیگران می‌تواند مشوق یک زبان‌آموز باشد.
  • سوال‌های و مشکلات دیگران ممکن است سوالات و مشکلات کس دیگری باشد. بدون اینکه خودش بداند.

هزینه‌ی بالا عیب دیگر کلاس خصوصی است

اکثر کلاس‌های خصوصی به خواست والدین است و از این رو اجباری برای زبان‌آموز بوده که تاثیر منفی دارد.

در بالا به معایب و فواید کلاس‌های خصوصی اشاره کردیم. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید فواید کلاس‌های خصوصی کم نیستند. فوایدی که در فرایند یادگیری آموزش زبان انگلیسی می‌توانند تاثیر بسزایی داشته باشند. ولی انتخاب شما به این دو مورد ختم نمی‌شود. شما می‌توانید چیزی بین این دو را انتخاب کنید.

 دوره‌های VIP دوره سرا

دوره های خصوصی زبان در دوره سرا

دوره‌های VIP دوره سرا دارای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته هستند که زبان آموز پس از تعیین سطح در یکی از آن‌ها شروع به یادگیری می‌کند.

این دوره برای زبان‌آموزانی که می‌خواهند در مدت کوتاه برای آزمون‌ها بین‌المللی زبان مثل آیلتس آمادگی کسب کنند بسیار مناسب است. شکل برگزاری این کلاس‌ها با کلاس‌های عادی دوره‌سرا تفاوت دارد.

شما با ثبت‌نام در این کلاس‌ها در هفته دو ورکشاپ خواهید داشت که یکی از آن‌ها توسط استاد رضایی، بنیان‌گذار دوره‌سرا برگزار می‌شود.

شما هر هفته دو رایتینگ و هر روز 15 دقیقه مکالمه ارسال می‌کند که هر دو مورد توسط استاد زبانتان تصحیح می‌شود و اشکالات شما رفع می‌شود.

ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ هر سطح منابع مخصوص به خودش را دارد و قرار نیست کسی که در سطح پایین‌تر قرارگرفته با مطالب و منابع فردی در سطح پیش‌رفته، زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

مدت این دوره 14 هفته است و شما بعد از گذراندن آن برای شرکت در آزمون زبان آماده خواهید بود. اگر شما در سطح مبتدی شروع به کار کنید می‌توانید انتظار نمره‌ای برابر با 5.5 در آزمون آیلتس داشته‌ باشید؛ اگر از سطح پیشرفته شروع کرده باشید نمره‌ی شما در حدود 7.5 و بالاتر خواهد بود.

تعداد زبان‌آموزان در هر کلاس بسیار کمتر از دوره‌های معمولی دوره‌سرا می‌باشد. از این رو تمرکز استاد بر روی شاگردان بیشتر است و اشکالات هر کدام از آن‌ها بهتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

از طرفی به خاطر حضور زبان‌آموزان دیگر حس همکاری و رقابت در کلاس وجود دارد که سبب پیشرفت و یادگیری سریع‌تر شاگردان می‌شود و در نهایت چون هزینه‌ی کلاس بر دوش یک نفر نیست، نسبت به کلاس‌های خصوصی بسیار به صرفه‌تر است.

شما با شرکت در دوره‌های VIP دوره‌سرا با یک تیر دو نشان می‌زنید. یعنی نه تنها از فواید یک کلاس خصوصی بهره‌مند می‌شوید، معایب این گونه کلاس‌ها را هم تجربه نخواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با این دوره‌ها می‌توانید درخواست خود را از لینک زیر ثبت کنید. (در قسمت توضیحات حتما کلمه VIP را بنویسید)

ثبت درخواست رایگان مشاوره

در ادامه بخوانید:

یادگیری زبان به روش دوره‌سرا

ویژگی های یک مدرس خوب زبان انگلیسی چیست؟

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=57

مقالات مرتبط

آیلتس یا تافل؛ کدوم رو انتخاب کنم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 328

زمانی که شما مراحل متوسط یا همون Intermediate زبان انگلیسی رو پشت‌ سر گذاشته باشید و در دوره‌های پیشرفته به...

چگونه آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را کسب کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 263

 شرکت در آزمون آیلتس و کسب امتیاز خوب، خواسته‌ی هر داوطلب یا زبان‌آموزی است؛ زیرا نقطه‌ی اساسی در...

آموزش تکنیک هاشور برای تقویت اسپیکینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 293

وقتی قراره مکالمه انگلیسی را از صفر تا صد یاد بگیرید و یا مهارت انگلیسی محاوره‌ای رو در کمترین زمان به دست بیارید...