یادگیری زبان انگیسی به روش دوره‌سرا

یادگیری زبان انگیسی به روش دوره‌سرا
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1007
9/10
از 29 کاربر

تا حالا به این موضوع فکر کردید که بچه‌هایی که در انگلستان و یا ایالات متحده به دنیا میان چطور زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند. به نظرتون آن‌ها از یک سالگی شروع می‌کنند به درست کردن لیست واژه‌ها و نوشتن معنایشان. البته که این طور نیست.

یادگیری زبان به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط و بیان ایده‌ها در قاب گفتار باید طی فرایندی ارگانیک انجام شود در غیر این صورت تبدیل به کاری فرسایشی خواهد شد. شما در روش‌های قدیمی یادگیری زبان انگلیسی باید از ذهنتون همانند یک لوح ذخیره‌سازی استفاده می‌کردیم. هر واژه را بارها و بارها با معنایش تکرار می‌کردید تا در ذهنتان جا بیوفتد و این روش به غیر از کند و ناکارآمد بودن معایب دیگری هم داشت.

خوشبختانه روش‌های نوین یادگیری زبان انگلیسی دوره‌سرا به کمک شما آمده تا این فرایند، بدون نیاز به حضور در محیطی که تمام آدم‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، تا حد ممکن طبیعی باشد. این روش‌ها نتایج عالی به ارمغان آورده‌اند. یه سری به صفحه‌ی افتخارات ما بزنید تا خودتون متوجه بشید منظورمون از نتایج عالی چیه؟

دوره‌سرا به عنوان یک موسسه‌ پیش‌رو در آموزش زبان انگلیسی به شکل مجازی، مایل هست با شفاف‌سازی فرایند‌هایش در این زمینه هم پیش‌تاز باشد. برای همین در این مقاله قصد داریم با جزئیات بیشتری روش کار دوره‌سرا رو شرح بدیم.

تمام بخش‌های دوره‌سرا به شکل آنلاین هست

کلاس آنلاین

می‌دونید معنیش چیه؟ یعنی خداحافظ ترافیک. بدرود فاصله‌ی دور شهرها. یعنی من تو خونم بشینم و یکی از مهمترین مهارت‌های لازم امروزی که همان زبان انگلیسی هست رو یاد بگیرم.

دوره‌سرا با بهره‌برداری از بستر‌های موجود اینترنت توانسته است به خوبی جواب نیاز انسان امروزی را به شکلی مناسب بدهد. یعنی همراه با دنیای امروز که به سمت الکترونیکی و در واقع آنلاین‌ شدن می‌رود توانسته است شکل نوین آموزش به شکل مجازی ارایه دهد.

امروزه که کرونا (امیدواریم) آخرین زورهایش را می‌زند، آموزش مجازی چیز جا افتاده‌ای است. ولی در نظر داشته باشید که دوره‌سرا چند روز پیش سه سالگیش را جشن گرفت. یعنی مدت‌ها پیش از ظهور کرونا.

در دوره سرا هر روز باید چند لغت حفظ کرد؟

-0-

بله شکل بالا صفر بال‌دار است. اگر بگوییم در دوره‌سرا لازم نیست لغت حفظ کنید کم فروشی کرده‌ایم. شما نباید در دوره سرا لغت حفظ کنید. بلکه باید یاد بگیرید. تفاوت بزرگی بین حفظ‌کردن و یادگرفتن وجود دارد. شما در دوره سرا با لغات با ابزار آموزشی که پایین‌تر بیشتر درباره‌یشان صحبت خواهیم کرد آشنا خواهید شد و با استفاده‌ی مستمر و تکرار از این واژه‌ها آن‌ها را یاد خواهید گرفت.

حافظه‌ی بلند مدت شما همان کاری که باید را، به عالی‌ترین شکل انجام خواهد داد و دایره‌ی واژگانی بدون وقفه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. یادگرفتن لغات در روش آموزش دوره‌سرا جایگاه خیلی خیلی مهمی دارد؛ ولی بازهم باید به تفاوت بین یادگرفتن و حفظ کردن دقت کنید.

ولی آیا تکرار باعث نمی‌شود از یادگیری زده شویم؟

کاری که لذت‌بخش باشد برای مغز جذاب است. برای همین استفاده از ابزار آموزشی دوره‌سرا به نحوی طراحی شده‌اند که شما در حین لذت بردن از کاری که انجام می‌دهید، زبان انگلیسی را هم یاد می‌گیرید.

گرامر اهمیت ندارد

گرامر

در یادگیری زبان انگلیسی به ویژه در مراحل ابتدایی گرامر انگلیسی کم اهمیت‌ترین بخش آموزش است. یعنی چیزی که بیش از هر چیز دیگری در مدارس روی آن تاکید شده است.

به زبان فارسی خودمون فکر کنید. ما زمانی که صحبت می‌کنیم فارغ از گیر و بند‌های دستور زبان فارسی هستیم. چون این زبان را به طور طبیعی آموخته‌ایم.

حرف بزنید... نترسید... کسی از شما ایراد نمی‌گیرد

در برنامه‌ی واتساپ شما موظفید هر روز به 10 سوال پاسخ دهید. پاسخ شما باید با فرمت ویس باشد تا معلم اختصاصی شما آن‌را تصیح کند. کم کم، با تکرار، شما اشکالات دیروزتون را درک می‌کنید و با اصلاح اونا قدمی رو به جدا بر می‌دارید.

در دوره‌سرا کسی شمارو قضاوت نمی‌کنه. فراموش نکنید که اشتباه کردن مدرک تلاش شماست.

محیطی که آدم‌هایش به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند

هر هفته در ورکشاپی که به شکل مجازی برگزار می‌شود شرکت خواهید کرد. در این کارگاه شما به گفت‌وگو خواهید پرداخت و اگر اشکالی در صحبت کردنتان باشد معلم آن را اصلاح خواهد کرد. این ورکشا‌پ یا همان کارگاه‌ها برای سطوح مختلف طراحی شده‌اند.

رایتینگ پس چی

از سطح پری اینترنیدیت به بالا در دوره سرا شما شروع به نوشتن می کنید. یکی از دروس اختصاصی شما ریدینگ بیس رایتینگ هست. با ویدیوهای این مجموعه شما کلی نکات رایتینگی یاد میگیرید و هم زمان هر پنج روز یک متن می‌نویسید و این متن توسط معلم رایتینگ شما تصحیح می شود. فوق العاده نیست؟

فقط بعد از مدت کوتاهی خودتان از پیشرفتی که کرده‌اید شگفت زده می‌شوید.

الان اگر گیج شدید... اشکال نداره... از نو

شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح از اینجا اقدام کنید. بعد از این مرحله و پس از ثبت نام پشتیبان شما برنامه‌ای جامع برای شما ارسال خواهد کرد تا بتوانید زبان خواندن را در برنامه‌ی روزانه‌ی  خود قرار بدید.

دوره‌سرا از سطح مبتدی تا پیشرفته در کنارتون خواهد بود.

منابع:

https://www.instagram.com/dorehsara/

https://www.dorehsara.org/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=36

مقالات مرتبط

انواع مختلف آزمون تافل
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2426

یکی از مهم‌ترین و بعضاً چالشی ترین بخش های مهرجت کاری یا مهاجرت تحصیلی، شرکت در آزمون های بین‌المللی زبان...

چگونه مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1481

تمرین اسپیکینگ زبان انگلیسی یکی از بخش‌های مهم و چالش برانگیز زبان انگلیسی است. زمانی که شما بتوانید حتی به مقدار...

تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 802

یکی از بخش های چالش برانگیز آزمون آیلتس بخش ریدینگ آن می‌باشد. باید گفت این قسمت در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و...