مراحل ثبت‌نام در آزمون آیلتس چگونه است؟

مراحل ثبت‌نام در آزمون آیلتس چگونه است؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1391
9/10
از 17 کاربر

آزمون آیلتس که به منظور تعیین میزان تسلط افراد غیر انگلیسی زبان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، شامل دو نوع آکادمیک و جنرال می‌باشد که هر دوی این آزمون‌ها در چهار بخش: لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ برگزار می‌شوند. اگر با آزمون آیلتس آشنا نیستید مقاله هر آنچه که باید راجع به آزمون آیلتس بدانید را مطالعه نمایید.

در این مطلب به توضیح مختصر راجع به این آزمون و مراحل ثبت نام آن خواهیم پرداخت:

آزمون آیلتس آکادمیک

این آزمون مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل و شرکت در دانشگاه‌های معتبر کشورهای انگلیسی زبان را دارند. با کسب امتیاز این آزمون می‌توانید در مراحل پذیرش دانشگاه به اساتید خود نشان دهید که آماده‌ی شروع تحصیل به زبان انگلیسی هستید.

سطح این آزمون مناسب محیط‌های آموزشی و دانشگاهی و به اصطلاح آکادمیک است. شما می‌توانید این آزمون را به 2 شکل کاغذی و یا کامپیوتری انجام دهید. کافیست در مراحل ثبت نام شیوه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آزمون آیلتس جنرال

آیلتس جنرال مناسب افرادی است که قصد مهاجرت شغلی و یا تحصیل در مقاطع پایین‌تر تحصیلی مثل، مدرسه و یا کالج را دارند.

همچنین آزمون جنرال مورد استفاده‌ی افرادی قرار می‌گیرد که قصد شرکت در آموزش‌های استخدامی و ایجاد کسب و کار در کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند. همین طور برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان، دارا بودن مدرک آیلتس جنرال یا عمومی الزامی می‌باشد.

نکته مهم این است که آزمون آیلتس علاوه بر به چالش کشیدن میزان آشنایی شما به زبان انگلیسی، تکنیک ها خاص خود را دارد و قبل از شرکت در هر کدام از انواع آکادمیک یا جنرال آزمون آیلتس، می بایست آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را داشته باشید.

چگونه در آزمون آیلتس ثبت نام کنیم؟

آموزش ثبت نام در آزمون آیلتس

باید گفت ثبت نام در آزمون آیلتس اصلاً کار سختی نیست، کافیست ابتدا آماده‌ی شرکت در آزمون شوید و بعد از اطمینان حاصل کردن از تسلط خود بر مهارت‌های چهارگانه زبانی یعنی: رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ، مراحل زیر را انجام دهید.

1- نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون به خود را پیدا کنید

بیشتر از ۱۶۰۰ مرکز برگزاری آزمون در بیش از ۱۴۰ کشور در دنیا وجود دارد و شما باید نزدیکترین مرکز به محل زندگی خود را بیابید تا در زمان و هزینه‌ی رفت وآمد خود صرفه جویی کنید و دچار ترس و اضطراب از نرسیدن و استرس جاده نشوید.

2- آنلاین ثبت نام کنید

شما می‌توانید به صورت آنلاین ثبت نام آزمون آیلتس خود را انجام دهید و از طریق درگاه‌های اینترنتی هزینه‌ی آزمون خود را پرداخت کنید. برای این کار وارد سایت my.ieltsessentials.com می‌شوید و بعد از بررسی فایل راهنمای ثبت نام سایت، فرم مورد نظر را دانلود نموده و مشخصات لازم را پر کنید و روز، زمان و مکان آزمون خود را مشخص کنید.

3- همراه داشتن مدارک شناسایی

برای اینکار کافیست که مدارک شناسایی خود را کپی کرده و در روز آزمون اصل و کپی آن را به همراه خود داشته باشید.

اگر برای آزمون آیلتس کتبی و کاغذی ثبت نام کرده باشید، مرکز برگزار کننده آزمون یک ایمیل حاوی تایید ثبت نام و اعلام زمان، مکان، روز و ساعت دقیق برگزاری آزمون برای شما خواهد فرستاد. به خاطر داشته باشیدکه معمولاً آزمون اسپیکینگ در روز جداگانه برگزار خواهد شد که زمان و مکان آن نیز توسط ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های آیلتس دوره سرامی توانید فرم رزرو رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی را پر کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=112

مقالات مرتبط

5 مزیت کلاس آنلاین آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 726

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که برای مهاجرت تحصیلی و کاری، یکی از ضروریات به حساب...

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1363

امروزه کلاس‌های تقویت زبان انگلیسی در تمام کشورهای دنیا دایر است و افراد مختلف می‌توانند از آنها بهره ببرند....

پنج مرحله‌ی یادگیری یک زبان جدید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1437

اکتساب زبان فرایندی است که طی آن یک انسان گنجایش درک و دریافت یک زبان و همچنین توانایی استفاده از واژه‌ها برای...