چگونه آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را کسب کنیم؟

چگونه آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را کسب کنیم؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 742
8/10
از 32 کاربر

 شرکت در آزمون آیلتس و کسب امتیاز خوب، خواسته‌ی هر داوطلب یا زبان‌آموزی است؛ زیرا نقطه‌ی اساسی در شکل گرفتنِ مسیرِ زندگیِ تحصیلی و کاری هر فرد خواهد بود. پس طبیعی است که در این راه، دچار دلهره و استرس شویم و از خود بپرسیم آیا من آمادگی لازم، برای شرکت در این آزمون را دارم یا نه؟ یا برای رسیدن به این آمادگی باید چه کارهایی را انجام بدهم؟

ما در این مطلب، مجموعه‌ای از مراحل مفید کسب آمادگی قبل از امتحان آیلتس را برای شما گردآوری کرده‌ایم که به ترتیب عنوان خواهیم کرد.

1. در آزمون تمرینی شرکت کنید

آماده سازی خود را، با انجام یک آزمون تمرینی مانند، آزمون ماک، برای شناسایی نقاط ضعف خود شروع کنید. در این روش نه تنها باید نقاط ضعف خود را بشناسید بلکه به همان اندازه ضروری است، که نقاط قوت خود را برای ایجاد یک پایه‌ی محکم شناسایی کنید.

ماک

2. فرمت آزمون را بشناسید و درک کنید

 قبل از شروع تمرین، بسیار مهم است که بدانید از فرمت آزمون چه انتظاری دارید. پس با مرور محتوای آزمون‌های قبلی و همچنین انواع سوالات و تکالیف هر بخش با فرمت آزمون آیلتس آشنا شوید و به یاد داشته باشید رمز موفقیت در هر امتحانی، آشنایی کامل با الگو و قالب آن امتحان است.

 3. از محدودیت‌های زمانی آزمون آگاه باشیدآزمون آیلتس

هرچه اطلاعات بهتری از زمان بندی‌های آزمون داشته باشید، شانس شما برای تکمیل موفقیت‌آمیز آن آزمون در بازه زمانی مشخص شده بیشتر خواهد بود. پس آماده سازی خود را تحت شرایط زمانبندی شده انجام دهید تا با روند و سرعت آزمون هماهنگ شوید.

4. مهارت های زبانی و استراتژی های مناسب خود را توسعه دهید

 یکی از اشتباهات رایجِ زبان آموزان، این است که فقط بر روی آزمون آیلتس تمرکز می‌کنند. آنها تمرین‌های زیادی را انجام می‌دهند اما فراموش می‌کنند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. پس حداقل ۳ تا ۶ ماه گاهی یک سال، بسته به سطح فعلی زبانتان، باید شروع به یادگیری و تقویت مهارت‌های زبانی خود کنید.

 شما می‌توانید برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی خود با همکاران ما در دوره سرا تماس حاصل فرمایید و از تعیین سطح رایگان ما بهره مند شوید.

5. خود را در زبان انگلیسی غرق کنید

 در کنار کسب آمادگی لازم برای آزمون، خود را تا جایی که می‌توانید در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. خواندن مطالبی که مورد علاقه شماست مانند: مجلات آنلاین یا وبلاگ‌ها. همچنین گوش کردن به پادکست‌های انگلیسی زبان، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. شما می‌توانید روزانه چند ساعت به زبان انگلیسی بنویسید. با نوشتن یک دفتر خاطرات، داشتن وبلاگ، یا برقراری ارتباط با یک جامعه‌ی آنلاین مثل فیسبوک یا اینستاگرام و غیره، مهارت‌های رایتینگ خود را تقویت کنید. همچنین با تماشای فیلم و سریال، مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و با تکرار دیالوگ‌های بازیگران، سعی کنید تلفظ و لحن بهتر واژگان را بیاموزید.

و در آخر ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید. کلاس‌های گروهی زبان، می‌تواند در روند یادگیری شما بسیار تاثیر گذار باشد؛ زیرا شما این فرصت را دارید تا با همسطح‌های خود به تمرین و مبادله‌ بپردازید و از استرس قبل از آزمون خود کم کنید. همینطور از راهنمایی اساتید مجرب و بهترین روش‌های آمادگی برای آزمون آیلتس، بهره ببرید

منابع:

https://www.britishcouncilfoundation.id/en/english/tips/right-way-prepare-ielts

https://www.ielts.org/for-test-takers/how-to-prepare

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=38

مقالات مرتبط

5 روش برای داشتن اعتماد به نفس بالا در زمان صحبت به انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1580

شما واژه‌های صحیح را بلدید و می‌دانید چطور خودتان را بیان کنید، ولی در لحظه‌ای که می‌خواهید حرف...

تکنیک‌های ریدینگ در آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1232

 ریدینگ، پایه‌‌ی اصلی رایتینگ است و شما برای کسب یک امتیاز مناسب در آزمون آیلتس، باید تکنیک‌های...

لطیفه‌های انگلیسی سطوح متوسط
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 888

در مقاله قبلی مطلبی با عنوان لطیفه‌های انگلیسی سطوح مبتدی خدمت شما ارایه دادیم. در این مطلب ما برای شما...