بهترین منابع آزمون آیلتس

بهترین منابع آزمون آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1231
9/10
از 31 کاربر

یکی از سوالات متداول متقاضیان و زبان آموزان این است که بهترین منابع آزمون آیلتس کدام هستند؟ در این مقاله سعی داریم بهترین منابع برای آمادگی آزمون آیلتس را معرفی کنیم.

امروزه منابع آنلاین بسیاری برای استفاده‌ی زبان آموزان به منظور شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد. اما چگونه بدانیم کدام یک از این منابع مفید و مناسب آزمون هستند؟ زیرا تنها محبوبیت و معروف بودن یک سری از منابع، دلیل خوب بودن آنها نیست.

مثلاً بعضی کتاب‌های کمکی آزمون آیلتس، بیشتر شما را گیج می کنند تا به شما کمک کنند و از طرفی دیگر راه‌های مختلف زیادی برای زبان خواندن وجود دارد. مثل، کانال‌های یوتیوب و اپلیکیشن‌های گوشی همراه; شما می‌توانید به راحتی آنها را بر روی گوشی خود نصب کرده و هر زمان و در هر جایی که خواستید به تقویت مهارت‌های زبانی خود بپردازید.

ما اکثر این منابع را بررسی کرده و مفیدترین آنها را برای شما عنوان خواهیم کرد. این لیست شامل، کانال‌های رایگان و یا منابعی با دریافت هزینه می‌شود که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

بهترین کتاب‌های کمکی آزمون آیلتس:

بهترین کتاب ها برای آمادگی آزمون آیلتس

The official Cambridge guide to ielts students

این کتاب یکی از بهترین‌های موجود است؛ زیرا تمام بخش‌های آزمون آیلتس را پوشش می‌دهد و اکثر زبان آموزان معتقدند این کتاب به شما کمک می‌کند یک امتیاز خوب در آزمون آیلتس به دست بیاورید.

Barrons ielts super pack

این کتاب دوره‌ای و چند جلدی، یکی از بهترین کتاب‌های خودآموز یادگیری زبان، برای آزمون آیلتس به حساب می‌آید. این کتاب بیش از ۱۰۰۰ صفحه دارد و شامل تست‌های آزمون آیلتس پاسخنامه آنها نیز می باشد.

Ready for ielts

این کتاب شامل روشهای مدرن راهنمای آزمون آیلتس است، که شامل ۱۴ درس می‌باشد که بخش‌های مختلف آزمون را پوشش می‌دهد. همچنین دارای تمرین‌هایی برای تقویت دایره واژگان و گرامر زبان انگلیسی نیز هست.

بهترین کانال‌های یوتیوب برای آمادگی آزمون آیلتس:

بهترین کانال‌های یوتیوب برای آمادگی آزمون آیلتس

اگر قصد یادگیری حرفه ای زبان انگلیسی را دارید، یوتیوب می‌تواند به شما کمک شایانی کند و از آنچه فکر می‌کنید تاثیر گذارتر باشد. شما می‌توانید در یوتیوب با مدرسان آنلاین در هر جای دنیا که می‌خواهید آشنا شوید و یا با افراد بومی و انگلیسی زبانبه راحتی ارتباط برقرار کنید. یوتیوب میتواند یکی از بهترین منابع برای آمادگی در آزمون آیلتس باشد. تعدادی از این کانال‌های یوتیوب را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

Ielts liz

یکی از معروف‌ترین این کانالها، آیلتس لیز است که بالای یک میلیون دنبال‌کننده دارد.

گرداننده این کانال، یک مدرس زبان انگلیسی حرفه‌ایی است که سابقه آموزشی بالایی دارد و سال‌ها آزمون گیرنده امتحان آیلتس بوده است. شما می‌توانید از این کانال‌ها در کنار کتابهایی که گفتیم به منظور یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی استفاده کنید.

E2 ielts‏

این کانال یوتیوب نیز حدود 1 میلیون دنبال‌کننده دارد و اطلاعات به روزی راجع به آزمون آیلتس، برای زبان آموزان فراهم می‌کند. شما می‌توانید در این کانال به صورت زنده و رایگان به کلاس‌های درس گوش دهید. این کانال توسط افراد حرفه‌ای و با تلفظ‌ها و لهجه‌های عالی اداره می‌شود. همچنین مطالب به صورت سرگرم کننده عنوان می‌شود که مسیر یادگیری شما را لذت بخش می‌کند.

بهترین اپلیکیشن‌ها برای آمادگی آزمون آیلتس:

بهترین برنامه ها برای آمادگی آزمون آیلتس

شما می‌توانید به راحتی و تنها با کمک گوشی موبایل، خود را آماده‌ی آزمون آیلتس کنید. ما تعدادی از برنامه‌هایی که توسط زبان آموزان مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز خوبی را کسب کرده اند برای شما گردآوری کرده‌ایم.

Ielts prep app by biritish council

حالا که صحبت از بهترین منابع آنلاین است باید از برنامه‌های رسمی آمادگی آزمون آیلتس شورای بریتانیا شروع کنیم. این برنامه شامل نکاتی راجع به هر چهار مهارت زبانی، نمونه سوالات، تمرینات گرامری، تمرینات متنی رایگان و ویدیو‌هایی از امتحان اسپیکینگ آیلتس است.

English radio - ielts - toefl

این اپلیکیشن از بهترین برنامه‌ها برای تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ شماست. در این برنامه‌ی رادیویی شما با لهجه‌های مختلف مردم انگلیسی زبان سراسر دنیا آشنا خواهید شد و می‌توانید به بحث‌های مختلف گوش دهید و پلی‌لیست موردنظر خود را بسازید.

همچنین این برنامه سرویس پیامکی نیز دارد که می‌توانید دوستان انگلیسی زبان مختلفی در اقصی نقاط دنیا بیابید.

Ielts preparation free

این برنامه نیز شامل نکات کلیدی و مهم برای کسب امتیاز خوب در آزمون آیلتس است و فضای رنگارنگ و زیبایی دارد که یادگیری را برای شما جذاب‌تر می‌سازد و دارای بخش‌های مربوط به کلمات آیلتس، نکات اسپیکینگ و رایتینگ و غیره است. این اپ مناسب هر دو آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک است و دارای تست‌های مختلف نیز می باشد.

در آخر باید گفت، امروزه منابع زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس، مانند مثال‌های بالا وجود دارد؛ اما حقیقت این است که هیچ منبع خاص و مشخصی برای این آزمون در نظر گرفته نشده است، هر چند که شما می‌توانید از تمام منابع ذکر شده برای ارتقای سطح مهارت‌های زبانی خود بهره ببرید.

راهنمای آمادگی در آزمون آیلتس

پس بهتر است از ابزارهای کمکی و کتاب‌ها و کلاس‌های آنلاین، در کنار یکدیگر و به منظور پیشرفت سطح زبانی خود بهره ببرید.

البته این نکته را نیز یادآوری کنیم که منابع منساب برای هر فرد بستگی به سطح زبان و نمره مورد نیاز در آزمون آیلتس دارد. چنانچه قصد شما گرفتن نمره بالای 7 در آزمون آیلتس هست حتماً به بخش راز نمره بالای 7 آیلتس را مطالعه نمایید.

امیدواریم که این مطلب به شما در کسب یک امتیاز خوب در آزمون آیلتس یاری رساند. همچنین اگر به تعیین سطح نیاز دارید به بخش رزرو رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی مراجعه نمایید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=114

مقالات مرتبط

چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی انگیزه‌ی لازم را به دست بیاوریم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 675

 متاسفانه تعداد زیادی از زبان‌آموزان هستند که نسبت به مهارت‌های زبانی خود نگاه منفی دارند و با خود...

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی بخش سوم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 828

ما در بخش اول و دوم اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی به مسائلی نظیر تفاوت‌های I  و Me، مقایسه‌ی ناقص...

چگونه آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را کسب کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 743

 شرکت در آزمون آیلتس و کسب امتیاز خوب، خواسته‌ی هر داوطلب یا زبان‌آموزی است؛ زیرا نقطه‌ی اساسی در...