انواع مختلف آزمون تافل

انواع مختلف آزمون تافل
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 126
10/10
از 1 کاربر

یکی از مهم‌ترین و بعضاً چالشی ترین بخش های مهرجت کاری یا مهاجرت تحصیلی، شرکت در آزمون های بین‌المللی زبان انگلیسی و گرفتن نمره مورد نظر در آزمون است. برای انواع مهاجرت به کشورهای مختلف، آزمون های متفاوتی وجود دارد که مهم‌ترین آنها آزمون آیلتس، آزمون تافل و آزمون PTE هستند.

آزمون تافل همانند آزمون آیلتس، یکی از آزمون‌های معتبر و مطرح مخصوص افراد غیر انگلیسی زبان است که قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

باید گفت سالانه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا در این آزمون شرکت می‌کنند تا مسیر رسیدن به رویاهایشان را هموار سازند. این آزمون نیز همانند آزمون آیلتس در ایران به شکل کاغذی، کامپیوتری و اینترنتی برگزار می‌شود.

انواع آزمون تافل

همانطور که گفتیم، آزمون تافل در ایران به سه شکل زیر برگزار می‌شود:

  • آزمون تافل کتبی یا کاغذی (pbt)
  • آزمون تافل کامپیوتری (cbt)
  • آزمون تافل آنلاین (ibt)

گفتنی است تفاوت‌های جزیی در مضامین این آزمون‌ها و همچنین روش‌های امتیازدهی هر بخش از مهارت‌های زبان انگلیسی این آزمون‌ها اعم از لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ وجود دارد.

شما می‌توانید در بخش تالار افتخارات، تعدادی از کارنامه های موفق کاربران در آزمون آیلتس و تافل را مشاهده نمایید.

در حال حاضر آزمون تافل ibt جایگزین cbt شده است و یکی از رایج‌ترین انواع آزمون تافل به حساب می‌آید. با این وجود بسیاری از دانشگاه‌ها، مدرک تافل pbt یا همان نسخه‌ی کاغذی را ملاک پذیرش دانشجویان بین‌المللی خود قرار می‌دهند.

آزمون تافل

آزمون تافل ibt

آزمون تافل ibt شامل بخش‌های ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ است و برای متقاضیان امکان یادداشت‌برداری در طی امتحان وجود دارد. مدت زمان آزمون حدود چهار ساعت می‌باشد.

این روش در سال‌های اخیر و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، جایگزین روش‌های سنتی‌تر مانند، آزمون تافل کاغذی و کامپیوتری شده است. البته باید گفت سرعت مناسب اینترنت برای انجام این روش بسیار مهم است.

نمره دهی آزمون تافل از ۱۲۰ امتیاز محاسبه می‌شود و در تافل ibt هر بخش از مهارت‌های زبانی ۳۰ امتیاز دارد و مجموع عملکرد شما ملاک امتیازدهی قرار خواهد گرفت.

آزمون تافل pbt

آزمون تافل pbt یا همان نسخه‌ی کاغذی و کتبی. این روش نیز طی چهار بخش، مهارت‌های زبانی متقاضیان را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این روش امتیاز بخش رایتینگ جداگانه و امتیاز سه مهارت دیگر به صورت جمعی محاسبه می‌شود.

گفتنی است این روش بیشتر در کشورهایی که آمادگی برگزاری تافل اینترنتی یا ibt را ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. امتیازدهی هر بخش این آزمون بین ۳۱ تا ۶۸ امتیاز است.

آزمون تافل cbt

آزمون تافل cbt یا نسخه‌ی کامپیوتری، شبیه به تافل کاغذی است اما با این تفاوت که سوالات در صفحه کامپیوتر نشان داده می‌شود و امتیازات آن از ۳۰۰ امتیاز محاسبه می‌شود.

کلاس تافل آنلاین

کلاس‌های آنلاین تافل در دوره‌سرا

شما می‌توانید برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون تافل، در دوره‌های تافل دوره سرا شرکت کنید. دوره‌های تافل دوره سرا حدود 3 ماه زمان می‌برد و بعد از تهیه‌ی دوره از طریق وب‌سایت، در هر هفته 3 تا 4 ورکشاپ برای شما عزیزان برگزار خواهد شد که می‌توانید در آن شرکت کنید.

البته توجه داشته باشید که زمان برگزاری این ورکشاپ‌ها ثابت می‌باشد و برای کسب آمادگی لازم، حتما باید در آنها شرکت کنید. در این کلاس‌ها شما با کمک و همراهی استاد سعید رضایی، مشغول به تست زنی با اپ tpo خواهید شد و مهارت‌های زبانی خود را تقویت خواهید کرد.

همچنین هر 5 روز در سایت دوره‌سرا، یک فیلم برای شما قابل دانلود خواهد بود و شما می‌توانید تا 10 هفته از این ورکشاپ ها استفاده کنید. برای شرکت در دوره‌های تافل دوره‌سرا و اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

در نظر داشته باشید حتماً قبل از خرید دوره های تافل، می بایست فرم رزرو رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی را پر نمایید و از آمادگی خود برای شرکت در این کلاس ها اطمینان حاصل کنید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=115

مقالات مرتبط

علت تعلیق آزمون‌های جی‌آر‌ای و تافل در ایران
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 598

گزارش‌ها نشان می‌دهد آزمون تافل و جی آر ای (GRE) تا اطلاع ثانوی آزمون هایشان را به حالت تعویق درآوردند. به...

واژه‌هایی که کیفیت رایتینگ شما را پایین می‌آورد
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 474

واژه هایی که کیفیت نگارش را پایین می‌آورند و باید حذف شوند. در این مقاله می‌خواهیم عبارت‌هایی را به شما...

8 نکته برای صحبت مثل یک انگلیسی زبان (انگلیسی محاوره‌ای)
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 421

انگلیسی محاوره‌ای زبانی است که مردم کشور‌های انگلیسی زبان بوسیله آن با هم حرف می‌زنند. تفاوت بزرگی که...