7 روش برای بهبود مهارت فکر کردن به زبان انگلیسی

7 روش برای بهبود مهارت فکر کردن به زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 918
8/10
از 23 کاربر

اگر شما جزو کسانی هستید که می‌خواین زبان انگلیسی رو از صفر تا صد یاد بگیرید و شروع به تحقیق درباره‌ی چگونگی یادگیری اون کرده‌اید حتماً به این موضوع برخورده‌اید که فکر کردن به این زبان احتمال صحبت کردن انگلیسی محاوره‌ای و روانی گفتار یا همان Fluency شما را بالا می‌برد.

برخلاف باور خیلی‌ها فکر کردن به زبان انگلیسی یک مهارت است. فرایندی کاملاً شخصی که به شما کمک می‌کند افکارتان را از زبان فارسی به زبان انگلیسی ترجمه کنید. زمانی که آموزش زبان انگلیسی پایه را پشت سر گذاشتید باید برای بهبود این مهارت تلاش کنید. در این مقاله 7 روش به شما معرفی می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن‌ها این مهارت را بهبود ببخشید

1. به جای تمرکز بر روی صحیح و دقیق بودن بر روانی گفتار تمرکز کنید

روانی گفتار

اگر شما با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی آشنا باشید با این مورد آشنا هستید. روشی که در فکر کردن به زبان انگلیسی هم کمکتون می‌کنه.

زمانی که شما به جای انگلیسی روان  بر دقیق بودن تمرکز می‌کنید نه می‌توانید با گفتار آنچیزی که مدنظرتان است را بیان کنید و نه به آن فکر کنید. حداقل در مراحل اولیه آموزش زبان انگلیسی. گرامر و واژه‌ها حیاتی هستند و شما باید آن‌ها را یاد بگیرید ولی وقتی به فکر کردن می‌رسیم باید این چیزها را کنار بگذاریم.

2. تجسم کردنتجسم

یک راه حل دم دستی دیگر برای فکر کردن و حرف زدن به زبان انگلیسی تجسم بخشیدن است. انجام روزانه‌ی این کار برای فکر کردن به زبان انگلیسی می‌تواند مفید باشد.

مغز ما طوری پرورش پیدا کرده است که نمی‌تواند بطور دقیق مرز بین تخیلات و عمل واقعی را تشخیص دهد. مطالعه‌ای در این باب نشان داده است که پالس‌های گرفته شده در مغز در زمان فکر کردن به دویدن درست مانند پالس‌هایی است که در زمان انجام فعل دویدن به مغز ارسال می‌شود.

3. فکر کردن به شکل بی واسطه

فکر کردن

عده‌ای از متخصصان معتقدند که برای یادگیری زبان انگلیسی شما باید فقط به این زبان فکر کنید. این کار در عمل شدنی نیست، حداقل در مراحل اولیه‌ی یادگیری. ولی بهتر است چنین هدفی را در افق دوردستتان در نظر داشته باشید، مخصوصاً اگر به فکر مهاجرت هستید.

زمانی که شما دست به ترجمه‌ی تک‌تک افکارتان می‌زنید ممکن است در میان واژه‌ها گم شوید و یا شاید ایده‌ی اصلی‌ از کفتان برود. ولی زمانی که به شکل بی‌واسطه به زبان انگلیسی فکر می‌کنید دانسته‌هایتان به طور ناخودآگاه به کمکتان می‌آیند آن عبارت‌ها و واژه‌های خفته‌ای که در زمان صحبت به کار نمی‌آیند بیدار می‌شوند.

4. اگر نشد، افکارتان را ترجمه کنید

زمانی که نتوانستید به شکل بی‌واسطه به زبان انگلیسی فکر کنید مسلم است باید اینکار را بکنید. اگر هنوز به مرحله‌ای از یادگیری زبان انگلیسی نرسیده‌اید که بتوانید تجسم کنید و یا فکر کنید، باید زنجیره‌ واژه‌ها را در ذهنتان ترجمه کنید.

شما احتمالاً با این روش آشنا هستید و احتمالاً شنیده‌اید که این روش خوبی نیست. استراتژی قبلی بهترین روش است ولی اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم هیچکس نمی‌تواند چند مرحله را جهشی بگذراند و به شکل بی‌واسطه به زبان انگلیسی فکر کند!

5. در ژورنالی بنویسید

نوشتن

ژورنال کردن یا همان نوشتن خاطرات روزانه نه تنها برای نوشتن نکات مناسب است، همچنین یک روش خیلی خوب برای ثبت افکارتان می‌باشد. یک ژورنال مخصوص برای فکر کردن به زبان انگلیسی بردارید و شروع کنید به نوشتن چیزهایی که در طول روز به ‌آن‌ها فکر می‌کنید.

دیگر امتیاز مثبت این روش توانایی شما برای بیان افکارتان با دیگران است بدون آنکه نگران بر هم خوردن رشته‌ی افکارتان باشید. نوشتن ژونال یک تک گویی روزانه خواهد بود ولی این بدان معنا نیست که نتوانید بعد‌تر برای گرفتن نظرات و تصحیح نگارشتان از آن‌ها استفاده کنید.

6. تا می‌توانید مطالعه کنید

مطالعه

مطالعه از آن کارهایی است که در زمان یادگیری زبان انگیسی نباید از قلم بندازید. وقتی کتابی را به زبان انگلیسی می‌خوانید دایره‌ی واژگان شما گسترده‌تر شده و نسبت به فرهنگ نویسنده احساس تعلق بوجود می‌آید.

واضح است که خواندن ایده‌های فردی دیگر و نوشتن " فکر کردن به شکل بی‌واسطه" نیست ولی فواید مطالعه فرای آنچیزی است که فکر می‌کنید. مطالعه به شما ایده‌‌هایی جدید برای فکر کردن به انگلیسی می‌دهد، بر گفتار روان و دایره‌ی واژگان شما تاثیر مثبت می‌گذارد و حتی تجسمی متفاوت با مقصود نویسنده در ذهن شما می‌سازد.

7. محیط پیرامون خود را توصیف کنید

توصیف محیط

اگر چیزی برای فکر کردن به زبان انگلیسی پیدا نکردید شروع به توصیف محیط پیرامون خود کنید. این مورد شاید کوتاه‌تر از مورد‌های دیگر باشد ولی در کنار فکر کردن به زبان انگلیسی تمرینی هم خواهد بود برای نوشتن، نه فقط تمرین نگارش به زبان انگلیسی، بلکه تمرین نوشتن به مثابه یک نویسنده.

منبع : 

bilingua.io

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=23

مقالات مرتبط

رازهای گرفتن نمره 7 در رایتینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1173

برای گرفتن نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس یک سری نکته وجود داره که باید رعایت بشه، در این مقاله می‌خوایم چند...

8 باید و نباید در استفاده از حرف تعریف The
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 6026

حرف تعریف که به انگلیسی Article نامیده می‌شود، واژه‌ای است که یک اسم را اصلاح می‌کند. هم‌زمان با...

7 روش برای بهبود مهارت فکر کردن به زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 919

اگر شما جزو کسانی هستید که می‌خواین زبان انگلیسی رو از صفر تا صد یاد بگیرید و شروع به تحقیق درباره‌ی چگونگی...