ترفند‌های یادگیری زبان انگلیسی به صورت محاوره‌ای چیست؟

ترفند‌های یادگیری زبان انگلیسی به صورت محاوره‌ای چیست؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1287
8/10
از 21 کاربر

تا به حال به آفتاب پرست دقت کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که آفتاب پرست‌ها می‌توانند رنگ پوستشان را با محیط پیرامونشان تطبیق بدهند؟ یعنی اگر یک آفتاب‌پرست روی یک درخت بنشیند، پوستش به رنگ درخت در می‌آید و دیگر برای شما قابل دیدن نیست و به راحتی می‌تواند خودش را با درخت یکی کند. زندگی بسیار راحت‌تر بود اگر ما هم می‌توانستیم، مانند آفتاب‌پرست‌ها، زبان و لهجه‌ی خود را در کسری از ثانیه با محیط پیرامون خود تطبیق دهیم و مانند یک فرد بومی یا اصطلاحاً (نیتیو) صحبت کنیم. اما متاسفانه این کار امکان پذیر نیست و ما مجبوریم برای رسیدن به خواسته‌های خود سخت تلاش کنیم. اما امروزه روش‌ها و ترفندهایی وجود دارد که می‌توانیم با استفاده از آنها، مانند یک فرد بومی، انگلیسی را به صورت محاوره‌ای صحبت کنیم.

مطالعه

تعدادی از زبان شناسان معتقدند، اگر زبان انگلیسی را از دوران کودکی یاد نگرفته باشید، نمی‌توانید مثل نیتیوها کلمات را تلفظ کنید. اما امروزه ثابت شده است که با استفاده از راهکارهای اثرگذار، می‌توان به این توانایی دست پیدا کرد. در زیر به تعدادی از این ترفند‌ها اشاره می‌کنیم.

1) با لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی آشنا شوید

پرچم

لهجه‌های بسیار زیاد و متنوعی بین افراد انگلیسی زبان وجود دارد. به طور مثال فردی که در نیویورک به دنیا آمده باشد، لهجه‌ی متفاوتی نسبت به فردی که در تگزاس بزرگ شده باشد دارد. همینطور زبان انگلیسی به لهجه‌های مختلف دیگری مانند: ایرلندی، اسکاتلندی و بریتیش صحبت می‌شود. پس در وهله‌ی اول، بهتر است شما تصمیم بگیرید که می‌خواهید به کدام شهر سفر کنید و یا در کدام شهر زندگی کنید، تا بتوانید بر روی همان لهجه‌ی خاص و مکالمات محاوره‌ای آن زبان، کار کنید.

 ۲) از تلفظ واژگان توسط افراد بومی، تقلید کنید

اکنون شما یک ایده‌ی اولیه از لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی را دارید. اما چگونه می‌توانید تلفظ محاوره‌ای کلمات را یاد بگیرید؟ یک روش عالی برای این کار، تماشای فیلم‌ها و ویدیوهای انگلیسی معتبر است. این کار شما را با شیوه‌های تلفظ درست و گفتار محاوره‌ایِ واقعی، آشنا می‌کند.

 3) آهنگِ گفتارِ زبان انگلیسی را یاد بگیرید

یادگیری تلفظ مناسب کلمات، بسیار حائز اهمیت است. اما همه‌چیز، نیست. شما می‌توانید هر کلمه‌ای را مانند یک فرد نیتیو تلفظ کنید، اما کماکان نتوانید به خوبی آنها صحبت کنید؛ زیرا جریان زبان و یا همان آهنگ زبان انگلیسی را به خوبی نیاموخته‌اید. یکی از عناصر مهم برای رسیدن به این هدف، ((گفتار متصل)) است. گفتار متصل، به نحوه‌ی تعامل پایان یک کلمه و ابتدای کلمه بعد، در زبان انگلیسی اشاره دارد. برای مثال اگر حرف پایانی یک کلمه با حرف آغازین کلمه‌ی بعد یکسان باشد، در هم ادغام شده و یک بار تلفظ میشود. مثال:

    I’d decide it later.

در هنگام تلفظ یکبار حرف د را تلفظ می‌کنیم. همچنین نیتیوها، گاهی برای سریع‌تر صحبت کردن کلمات کوتاه را به هم وصل می‌کنند مثال:

 I + am= I’m
I + will= I’ll
Do + not= don’t
I + have= I’ve
I + would= I’d

4) استفاده از اصطلاحات عامیانه

 سعی کنید اصطلاحات و عبارات غیر رسمی را به دایره واژگان خود اضافه کنید. باید گفت، اصطلاحات گوناگون حتی در ایالات مختلف یک کشور نیز می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشند.چند نمونه از این اصطلاحات غیر رسمی:

Wanna (want to)

Hang out (spend time together)

5)استفاده از ضرب المثل ها

 ضرب‌المثل‌ها عباراتی هستند که معنی آنها با نگاه کردن به تک تک کلمات مشخص نمی‌شود و شما باید مفهوم آنها را درک کنید تا بتوانید در موقعیت‌های درست، از آنها استفاده کنید. برای مثال:

You can’t see the forest for the trees

شما به دلیل وجود درختان نمیتوانید جنگل را ببینید

اگر در یک جلسه‌ی کاری، همکار شما از این اصطلاح استفاده کند و شما مفهوم آن را ندانید، برای شما گیج کننده خواهد بود. این اصطلاح به این معنی است که شما آنقدر درگیر جزئیات هستید که نمی‌توانید وضعیت را به طور کلی درک کنید.

همانطور که می‌بینید با کمک این ترفند های ساده می‌توانید زبان انگلیسی محاوره‌ای خود را تقویت کنید. این را بدانید که مانند یک فرد بومی به انگلیسی صحبت کردن، کار آسانی نیست و نیازمند تلاش و تمرین زیاد از طرف شماست. اما هرگز برای یادگیری دیر نیست، اگر شما هم قصد دارید مانند یک نیتیو، انگلیسی را واقعی و محاوره‌ای بیاموزید، همین حالا با همکاران ما در دوره سرا تماس حاصل فرمایید.

منبع

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=20

مقالات مرتبط

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت لیسنینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2839

مهارت گوش دادن یا لیسنینگ آزمون آیلتس، یکی از بخش‌هایی است که بسیاری از افراد از آن می‌ترسند زیرا با اندکی...

ویژگی‌های یک استاد زبان انگلیسی خوب چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1405

خواسته‌ی قلبی هر مدرسی این است که یک معلم خوب و تاثیرگذار برای شاگردانش باشد. اما ویژگی‌های اصلی یک استاد...

تاثیر کلاس‌ها‌ی گروهی آنلاین در یادگیری زبان چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1686

آیا کلاس زبان به صورت خصوصی تاثیر بیشتری در یادگیری دارد یا کلاس گروهی؟ چگونه مدرس در یک گروه چند نفره، می‌تواند...