مؤثرترین عوامل گرفتن نمره بالا در آزمون آیلتس

مؤثرترین عوامل گرفتن نمره بالا در آزمون آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 259
9/10
از 8 کاربر

در این مقاله به نکاتی می‌پردازیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید شانس گرفتن نمره‌ی بهتر در آزمون آیلتس را بالا ببرید. چه برای کار و چه برای تحصیل، آزمون آیلتس امروزه یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است.

قبل از اینکه شروع به خواندن این نکات کنید از شما دعوت می‌کنیم به تالار افتخارات زبان آموزان دوره سرا سر بزنید. در تالار افتخارات تعدادی از کارنامه های زبان آموزان دوره سرا که در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی شرکت کرده اند قرار داده شده است.

1- در بخش اسپیکینگ به جزئیات بپردازید

با اضافه کردن اطلاعات شخصی و عمومی، کیفیت پاسخ خود را بالا ببرید. این نکته در مورد بخش 2 و 3 بیشتر کاربرد دارد، پاسخ به بخش 1 باید کوتاه و خلاصه و بین دو تا سه جمله باشد.

شما در دو بخش دیگر فرصت مناسبی برای بیان ایده‌ها و نظراتتان دارید. فراموش نکنید پاسخ صحیح غلط وجود ندارد. شما باید به راحتی ارتباط برقرار کنید بدون اینکه به قضاوت شدن فکر کنید، پس با اعتماد به نفس به سوالات جواب دهید.

نمره بالا در آزمون آیلتس

2- گرامر موجود در پرسش‌ها را در پاسخ‌هایتان رعایت کنید

تا آنجایی که می‌توانید گرامر پرسش‌ها را در جوابتان رعایت کنید. این آزمون می‌خواهد توانایی برقراری ارتباط شما را بسنجد. از خطاهای جزئی که مخاطب را گیج نمی‌کند و به مفهوم آسیب نمی‌رساند، معمولاً چشم پوشی می‌شود.

3- از واژه‌های بزرگ به درستی استفاده کنید

در بخش اسپیکینگ آیلتس باید بدانید چه زمانی می‌توان از واژه‌های بزرگ استفاده کرد.

بسیاری از زبان‌آموزان در واژه‌نامه‌ها به دنبال واژه‌های بزرگ و پیچیده می‌گردند، این کار درستی نیست. شما روش استفاده از آن عبارات را نمی‌توانید در واژه‌نامه‌ها پیدا کنید.

زبان آموز باید به خاطر بسپارد، اکثر انگلیسی زبانان از واژه های محاوره‌ای و همایند‌ها استفاده می‌کنند تا واژه‌های سخت و رسمی.

4- از حروف ربط و واژه‌های هم معنی استفاده کنید

در زمان صحبت کردن از واژه‌های هم معنی استفاده کنید. تکرار یک واژه نشان‌ دهنده‌ی کوچک بودن دایره‌ی واژگان شما است. مثلاً برای واژه خواهر و برادر می‌توانید از sibling استفاده کنید.

استفاده از حروف ربط هم سبب جذاب شدن جمله شده و خواندن آن را راحت‌تر می‌کند. تنها تفاوت یک جمله‌ی ساده با یک جمله‌ی مرکب، استفاده از واژه‌هایی نظیر except، and، for و غیره است.

نکات آزمون آیلتس

5- توضیح در مواردی که اطلاع ندارید

اگر در مورد موضوع بحث اطلاعاتی ندارید، از خودتان چیزهایی سرهم کنید. در قسمت دوم بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس شما باید به مدت دو دقیقه صحبت کنید. این آزمون برای سنجش توانایی بیان افکار و ایده‌هایتان به شکل صحیح است، حتی اگر ایده‌ها و افکار شما از نظر علمی غلط باشند.

جمع‌بندی

با رعایت نکات بالا شما می‌توانید در آزمون آیلتس نمره‌ی خوبی کسب کنید. فراموش نکنید که تمرین مستمر راز موفقیت در زبان انگلیسی است. در دوره‌سرا معلمان در مسیر رسیدن به هدف‌هایتان در کنارتان هستند.

حالا می‌خواهد قصد مهاجرت داشته باشید و یا بخواهید ادامه تحصیل دهید. برای آشنایی بیشتر با دوره‌های ما می‌توانید بخش دسته بندی دوره های آموزش زبان دوره سرا را چک کنید.

همانطور که در آن صفحه خواهید دید برای هر سطحی از مهارت‌های انگلیسی دوره‌ای مناسب برای شما وجود دارد. برای همین بدون نگرانی از توانایی‌های امروز خود شروع کنید. برای شرکت در دوره ها و گرفتن مشاوره، فرم رزرو رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی را پر کنید.

همکاران ما در اسرع وقت برای تعیین سطح و مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع:

https://www.goldenfuture.education/article/what-is-the-most-important-thing-in-ielts

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=103

مقالات مرتبط

8 باید و نباید در استفاده از حرف تعریف The
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 510

حرف تعریف که به انگلیسی Article نامیده می‌شود، واژه‌ای است که یک اسم را اصلاح می‌کند. هم‌زمان با...

دانستنی‌های آزمون اسپیکینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 202

 شما چه قصد کار در یک کشور را داشته باشید چه تحصیل، به عبارت دیگر چه آزمون آیلتس جنرال، چه آکادمیک شرکت کرده...

یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 589

بیایید صادق باشیم، شما فقط با نگاه کردن و مطالعه‌ی کتاب‌های کمکی نمی‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و...