بهترین سایت‌ها برای تمرین مکالمه انگلیسی

بهترین سایت‌ها برای تمرین مکالمه انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 7089
7/10
از 53 کاربر

یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت صحبت کردن به انگلیسی، حرف زدن با یک انگلیسی زبان است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور با پلتفرم‌های موجود آنلاین می‌توانید این مهارت را بهبود دهید. پیش از مطالعه این مطلب حتماً دانستنی‌های آزمون اسپیکینگ آیلتس را برای آشنایی با نکات مهم اسپیکین در آزمون آیلتس مطالعه نمایید.

در این مقاله سه روش مختلف برای تمرین اسپیکینگ به شما معرفی می‌گردد.

1- موسسات آموزشی مجازی زبان انگلیسی

2- شبکه‌های اجتماعی مجازی و تبادل زبان انگلیسی

3- برنامه‌های آموزشی (applications)

 

موسسات آموزشی مجازی زبان انگلیسی

برای پیشرفت در هر مهارت زبان انگلیسی یک معلم و مشوق خوب خیلی به شما کمک می‌کند. دوره‌سرا برای تمام سطوح کلاس‌های مخصوصی برگزار می‌کند. شما می‌توانید در آزمون رزرو رایگان تعیین سطح شرکت کنید. و میزان آشنایی خود با زیان انگلیسی را محک بزنید.

تبادل زبان

مفهوم این عبارت به معنای واقعی کلمه تبادل زبان است. یعنی شما زبان مادری خودتان را آموزش می‌دهید و شخص دیگری زبان مد نظر شما را آموزش می‌دهید. این روش کاملاً رایگان است. بهتر است نصف وقتتان را به زبان فارسی و نصف دیگر را به زبان انگلیسی اختصاص دهید.  در ادامه بهترین سایت‌هایی که به شما برای پیدا کردن یک همراه کمک می‌کند را معرفی می کنیم.

صحبت کردن انگلیسی

My Language Exchange

این سایت دارای دروس آموزشی رایگان و سیستم پیام رسان می‌باشد که به شما امکان گفت‌و‌گو با دوست جدیدتان را می‌دهد. بعد از آن شما می‌توانید با اسکایپ با هم صحبت کنید و یا برای یادگیری بهتری گروهی تشکیل دهید.

آدرس این سایت:

https://www.mylanguageexchange.com

Conversation Exchange

این سایت به شما اجازه می‌دهد افرادی که خواهان یادگیری زبان فارسی هستند را در شهر خود پیدا کنید. اگر در شهر شما کسی نبود می‌توانید با اسکایپ ارتباط برقرار کنید.

آدرس این سایت:

https://www.conversationexchange.com

Tandem

این سایت انجمنی است که می‌توانید افرادی را از سر تاسر دنیا پیدا کنید که به دنبال یادگیری و یا تمرین زبان مد نظر شما هستند.

آدرس این سایت:

https://www.tandem.net

Easy language exchange

در این پلتفرم رایگان زبان‌آموزان از سرتاسر دنیا دور هم جمع می‌شوند و زبان مورد نظرشان را یاد می‌گیرند.

آدرس سایت:

https://www.easylanguageexchange.com

سه سایت اول که معرفی شد پرطرفدار‌تر است و احتمال پیدا کردن کسی که با او تمرین کنید بیشتر است.

برنامه‌های آموزشی

هرچند هیچ چیز جای صحبت همزمان را برای بهبود مهارت صحبت کردن در زبان انگلیسی نمی‌گیرد، ولی شاید به هر دلیل شما به دنبال برنامه‌ای باشید که با آن بتوانید این مهارت را بهبود ببخشید. در زیر به چند برنامه‌ اشاره شده است که می‌توانید با آن‌ها به این کار بپردازید. در کنار روش‌های معرفی شده در این مقاله ما روش‌ها و مقاله‌های زیادی در سایت دوره سرا داریم که می‌توانید با مراجعه به آنها، زبان خود را تقویت کنید.

تمرین اسپیکینگ انگلیسی

HelloTalk

این برنامه‌ی بسیار پرطرفدار تمرین زبان دارای امکانات فراوانی برای زبان‌آموزان، نظیر دوره‌های رایگان، ابزار ترجمه و مامنتس (لحظه‌ها، چیزی شبیه به استوری در اینستاگرام) است.

آدرس این برنامه:

https://www.hellotalk.com

Apps4speaking

با این برنامه شما با یک کاراکتر گرافیکی صحبت می‌کنید. این برنامه از تکنولوژی تشخیص صدا (و البته سخن) پیشرفته بهره می‌بره. برای کسانی که به شکل تصویری یاد می‌گیرند (ویژوالی) خیلی خوب است.

در ابتدا به دیالوگی در یک ویدیو گوش می‌دهید، هرچندبار که خواستید. سپس به شما تصاویر نشان داده می‌شود که باید با معنی درست مرتبط کنید. به این ترتیب به جای تمرکز بر خواندن متن شما می‌توانید روی صحبت کردن (اسپیکینگ) تمرکز کنید.

در نهایت شما نقش یکی از کاراکتر ها را به عهده می‌گیرید و خودتان هم عضوی از این گفت و گو می‌شوید.

Elsa

این برنامه مربی تلفظ است که با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به شما در صحبت و تلفظ کمک می‌کند. شما با این برنامه یاد می‌گیرید که چطور جملات کوتاه را تلفظ کنید و در لحظه بازخورد می‌گیرید. ابتدا در این برنامه تعیین سطح می‌شوید و سپس برنامه‌ی آموزشی مختص به خودتان را خواهید داشت.

برنامه های کمک آموزشی اسپیکینگ

جمع‌بندی

در بالا به روش‌های مختلفی که به تقویت اسپیکینگ انگلیسی شما کمک می کند پرداختیم. در نهایت چیزی جای صحبت رو در رو را نمی‌گیرد. شما می‌توانید در دوره‌سرا هم‌قطاری برای خود پیدا کنید و با هم مهارت‌های انگلیسی را یاد بگیرید. شما در دوره‌سرا با هم سطح‌های خودتان همراه می‌شوید.

منبع:

https://oneminuteenglish.org/en/practice-speaking-english-online

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=92

مقالات مرتبط

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی بخش اول
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 887

گرامر انگلیسی یکی از مشکل‌ترین قسمت‌های فرایند یادگیری زبان انگلیسی هست. برای همین دوره‌سرا اصرار دارد...

سال جدید زبان جدید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 895

آغاز سال جدید، فرصت فوق‌العاده‌ای به منظور آغاز تغییراتی است که قرار بود از اول هفتۀ آینده، ماه آینده یا فصل...

معرفی پنج عنصر اصلی گرامر زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1643

برای یادگیری زبان انگلیسی شاید صدها گرامر و دستور زبان وجود داشته باشد، اما فقط ۵ قانون پایه و اصلی وجود دارد که زبان...