بهترین روش تقویت اسپیکینگ

بهترین روش تقویت اسپیکینگ
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1017
10/10
از 66 کاربر

 به طور معمول اکثر افراد در تمرین رایتینگ به تنهایی مشکلی ندارند، اما وقتی نوبت به تمرین اسپیکینگ می‌رسد شرایط فرق می‌کند. گاهی یک دوست که بتواند همراه و پارتنر انگلیسی صحبت کردن شما باشد ممکن نیست. پس چه باید کرد آیا باید با خودمان صحبت کنیم؟ باید بگوییم. بله.

  این کار برعکس تصورات شما اصلاً کار عجیبی نیست، شاید در ابتدا کمی متفاوت و غریب به نظر بیاید ولی هر چه بیشتر تمرین کنید برای شما سرگرم کننده و طبیعی‌تر خواهد شد. به خاطر داشته باشید که این یکی از راه‌های خلاقانه‌ی تمرین اسپیکینگ است. در این مطلب به شما روش‌هایی که می‌توانید تنهایی به تمرین اسپیکینگ بپردازید را مطرح خواهیم کرد.

مطالب را حفظ کرده و با خود تکرار کنید

 اگر قصد تقویت اسپیکینگ خود را دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، حفظ کردن راه حل شماست.  به خاطر سپردن هر چیزی می‌تواند یک شروع خوب باشد می‌توانید با تکرار یک دیالوگ از یک فیلم و یا هرچیزی که دوست دارید شروع کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا با شنیدن صدای خودتان که به انگلیسی صحبت می‌کنید عادت کنید و همچنین در تقویت تلفظ درست کلمات نیز به شما یاری خواهد رساند.

به‌طور مثال: یک صحنه از یک فیلم را که دوست دارید یا یک قسمت از یک نمایشنامه را انتخاب کرده و شروع به حفظ کردن آن و تکرار آن با صدای بلند کنید. به شما قول می‌دهیم که خیلی زود شاهد پیشرفت سطح مکالمات خود باشید.

 می توانید از لینک های زیر نیز برای گردآوری مطالب استفاده کنید.

https://screenrant.com/best-monologues-in-movie-history/

https://www.readersdigest.ca/culture/10-short-jokes-anyone-can-remember/

آهنگ‌های مورد علاقه خود را حفظ کرده و با صدای بلند بخوانید

 شاید به نظر خنده دار بیاید اما خواندن یک آهنگ، در تقویت سطح زبان شما بسیار اثر گذار است. در سال ۲۰۱۳ تحقیقاتی که در یک مدرسه موسیقی در ادینبرگ انجام شد، نشان داد افرادی که به جای صحبت کردن به یک زبان دیگر، به همان زبان آواز می‌خواندند، اجرای بهتری داشته و با لهجه‌ی درست‌تری صحبت می‌کردند. یادگیری آهنگ بسیار راحت‌تر از حفظ کردن یک دیالوگ است. کافیست آهنگ مناسب با سطح خود پیدا کنید و بارها به آن گوش دهید.

با خود به گفتگو بپردازید

صحبت با خود

 تا به حال از خود پرسیده‌اید، راجع به زندگی چه فکری می‌کنید؟ یا در یک شرایط خاص چه رفتاری خواهید داشت؟ شما می‌توانید این سوالات را از خود بپرسید و به زبان انگلیسی پاسخ دهید. ما نیز در دوره‌سرا در کلاس پادکست و ورکشاپ‌ها نیز همین کار را انجام می‌دهیم. سوالاتی را مطرح می‌کنیم و شروع به پاسخگویی خواهیم کرد و با هم به گفت و‌گو می‌پردازیم. شما نیز می‌توانید به عنوان تمرین، روزی سه سوال از خود بپرسید و با صدای بلند به آنها پاسخ دهید و جواب های خود را ضبط کرده یا یادداشت کنید.

استفاده از متد اردک پلاستیکی(rubber duck)

متد اردک پلاستیکی

 حتماً از شنیدن این اسم تعجب کردید. اما روش اردک پلاستیکی، بسیار جالب و آسان است. کافیست یک شی مثل اردک پلاستیکی پیدا کنید و مطالبی که آموختید را به او آموزش دهید. این روش اولین بار توسط برنامه نویسان کامپیوتر برای از بین بردن باگ‌های سیستم مورد استفاده قرار گرفت. برنامه نویسان متوجه شدند وقتی مشکلات را به صورت بلند و برای یک اردک پلاستیکی توضیح می‌دهند، راحت‌تر متوجه مشکل شده و می‌توانند سیستم را عیب‌یابی کنند به جای اینکه ساعت ها در سکوت دنبال راه حل باشند. شما هم می‌توانید برای تمرین مهارت اسپیکینگ از این روش استفاده کنید تا بهتر صدای خود را بشنوید. می‌توانید با اردک پلاستیکی خود راجع به فیلم یا هر موضوع اجتماعی که دوست دارید صحبت کنید شاید به نظر عجیب بیاید ولی به شما قول می دهیم که جواب می‌دهد.

از خودتان فیلم بگیرید

 شما می‌توانید از دوربین گوشی یا هندی‌کم برای این کار استفاده کنید. می‌توانید راجع به هر موضوعی به بحث بپردازید و حتی دیالوگ‌های مورد علاقه‌ی خود را تکرار کنید. به مرور زمان خواهید دید که سطح مکالمات شما چقدر پیشرفت خواهد کرد.

 در این مطلب ما شما را به یادگیری به تنهایی تشویق کردیم اما به خاطر داشته باشید که شما مجاز هستید هر زمان که احساس نیاز کردید درخواست کمک و راهنمایی کنید. ما اینجا هستیم تا شما در طی این مسیر بهتر و موفق تر عمل کنید.

منبع:

https://www.inenglishwithlove.com/blog/how-to-practice-english-speaking-alone

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=80

مقالات مرتبط

بهترین منابع آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1150

یکی از سوالات متداول متقاضیان و زبان آموزان این است که بهترین منابع آزمون آیلتس کدام هستند؟ در این مقاله سعی داریم...

علت تعلیق آزمون‌های جی‌آر‌ای و تافل در ایران
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1290

گزارش‌ها نشان می‌دهد آزمون تافل و جی آر ای (GRE) تا اطلاع ثانوی آزمون هایشان را به حالت تعویق درآوردند. به...

نمونه متن ریدینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 3347

در این مقاله متنی که ممکن است در آزمون آیلتس در اختیار شما قرار بگیرد آورده شده. همچنین در انتها نمونه‌ی سوالات بر...