بهترین برنامه‌های تلویزیونی برای تقویت مهارت لیسنینگ

بهترین برنامه‌های تلویزیونی برای تقویت مهارت لیسنینگ
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1104
10/10
از 81 کاربر

چگونه تماشای برنامه های تلویزیونی زبان اصلی باعث تقویت مهارت های زبانی ما می‌شود؟

تاثیر تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی زبان در تقویت مهارت‌های زبانی زبان‌آموزان، به قدری زیاد است که که امروزه جزو جدا نشدنی تمرینات روزانه افراد قرار گرفته است. از فواید این روش می‌توان به موضوعات زیر اشاره کرد.

آشنایی با لهجه‌های متفاوت

ایالات متحده، یک کشور بزرگ است و هر منطقه‌ی آن، نسخه‌ی انگلیسی مخصوص  به خود را دارد . شما به کمک برنامه‌های تلویزیونی می‌توانید لهجه‌های مختلف را بشنوید و با آنها آشنا شوید. معمولاً برنامه‌های تلویزیونی محبوب، در سراسر آمریکا اجرا می شوند؛ بنابراین شما در معرض بسیاری از این لهجه‌های مختلف و منطقه‌ای قرار خواهید گرفت.

آشنایی با زبان عامیانه

 برنامه‌های تلویزیونی گویش‌های زبانی مختلف و عامیانه‌ی انگلیسی را منعکس می‌کنند. این برنامه‌ها به شما می‌آموزد که چگونه از زبان انگلیسی به روشی که بومیان آمریکایی استفاده می‌کنند، بهره ببرید.

آشنایی با اصطلاحات روز

بسیاری از کلمات استفاده شده در رسانه های اجتماعی به سرعت به برنامه‌های تلویزیونی راه پیدا می‌کنند. همچنین گاهی بسیاری از تکیه کلام‌ها از این برنامه‌ها وارد فرهنگ عامه می‌شوند.

نمونه‌ای از این برنامه‌های تلویزیونی را با هم بررسی می کنیم:

Last Week Tonight with Johnny Oliver

Last Week Tonight with Johnny Oliver

این برنامه یک شوی کنایه آمیز و انتقادی است که در آن جان، کمدین محبوب، اخبار هفته قبل را ارائه می‌دهد  که می‌تواند شامل هر موضوعی باشد. از غذای گمشده گرفته تا بدهی‌های عظیم دانشجویان در ایالات متحده. از استقلال اسکاتلند تا مجازات اعدام.

این برنامه دارای زبان انگلیسی واضحی است و مجری  اغلب از وسایل کمک بصری مانند: تصاویر و نمودارها استفاده می‌کند. اپیزودها طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهند و به دایره لغات شما اضافه می‌کنند. همچنین از مصاحبه‌های اخیر و برنامه‌های خبری استفاده می‌کند که شما را با لهجه‌های مختلف انگلیسی از سراسر جهان آشنا می‌کند.

هر قسمت حدود  ۱۵ تا ۱۶ دقیقه طول می‌کشد و گاهی با مهمانان کشورهای دیگر هم مصاحبه می‌شود که شما را با گویش‌های مختلف آشنا می‌سازد.

 MTV Cribs

 MTV Cribs

در این برنامه افراد مشهور در هر قسمت به گشت و گذار در اطراف خانه‌های پر زرق و برق و فانتزی خود می‌پردازند و اطلاعات کلی درباره‌ی خانه مانند: اندازه و تعداد اتاق‌ها نمایش می‌دهند.

دوربین‌ها افراد مشهور و در حالی که خانه‌هایشان را به رخ می‌کشند دنبال می‌کنند و درباره نحوه تزیئنات‌شان صحبت می‌کنند. جزئیات مبلمان و موارد دیگر را ارائه می‌کنند. این برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی مفید است زیرا از زبان غیر رسمی و روزمره استفاده می‌کنند.

MasterChef

MasterChef

برنامه تلویزیونی سرآشپز یک برنامه استعدادیابی آشپزی می باشد که در آن گردن رمزی، میزبان و مجری برنامه است. این برنامه به میزان فشاری که به شرکت کنندگان می‌آورد معروف است. هر چند که چالش‌های آشپزی نیز به نوع خود جذاب هستند.

این برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است حتی با اینکه خو‌د رمزی، متولد اروپاست اما در طی برنامه دیالوگ‌های بسیار طبیعی بین افراد رد و بدل می‌شود و شما می‌توانید لهجه انگلیسی ساده و روان را بشنوید و همچنین از دیدن یک برنامه آشپزی نیز لذت ببرید.

The tonight show

تقویت لیسنینگ آیلتس

برنامه امشب با اجرای جیمی فلن یکی از مشهورترین برنامه‌های تلویزیونی آمریکاییست. این برنامه در شصت و ششمین جوایز امی در بخش ساعات پربیننده، نامزد ۵ جایزه شد که در این میان موفق به کسب جایزه هنرهای خلاق شده است.

این برنامه تلویزیونی از سال ۲۰۱۴ شروع شده و محصول شرکت بوگاتی است که هر شب ساعت ۱۱:۳۴ پخش می‌شود. این برنامه از آنجایی که هر شب با یک فرد مشهور به مصاحبه می‌پردازد برای اکثر افراد جذاب و دیدنیست.

همچنین شما می‌توانید انگلیسی ساده و دوستانه را مابین جیمی فلن و مهمان‌هایش شاهد باشید و از تماشای این برنامه لذت ببرید، همزمان که می‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

و در ‌اخر ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تماشای برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان را جزو تمارین روزانه‌ی خود قرار دهید تا خیلی زود شاهد پیشرفت مهارت‌ لیسنینگ زبان خود باشید.

منبع:

https://www.fluentu.com/blog/english/learn-english-american-sitcoms/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=76

مقالات مرتبط

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی بخش سوم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 750

ما در بخش اول و دوم اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی به مسائلی نظیر تفاوت‌های I  و Me، مقایسه‌ی ناقص...

انواع روش‌های یادگیری زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1918

آیا شما هم در یادگیری زبان انگلیسی به مشکل بر می­‌خورید؟ و یا روش­‌های درست و کاربردی آموزش زبان را...

نمونه سوالات آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1053

آزمون آیلتس یا همان International English Language Test System در چهار بخش لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ برگزار...