یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یادگیری زبان انگلیسی در منزل
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 281
10/10
از 3 کاربر

لازم نیست شما حتماً در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید تا سطح زبان پیشرفته را به دست بیاورید، اگر در مورد راهکار‌های یادگیری زبان انگلیسی کمی باهوش و خلاق باشید، حتی لازم نیست از خانه‌ی خود خارج شوید.

پس راه‌کارهای زیر را دنبال کنید تا ببینید چگونه می‌توان به راحتی و در منزل انگلیسی را آموخت.

پیرامون خود را با زبان انگلیسی محصور کنید

راه‌هایی را پیدا کنید که زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی روزمره‌ی خود در خانه‌ تبدیل کنید. می‌توانید خرید روزانه‌ی خود را به زبان انگلیسی بنویسید، روزنامه‌های انگلیسی زبان بخوانید، به پادکست انگلیسی، رادیو و موسیقی انگلیسی گوش کنید، دفتر خاطرات‌تان را به انگلیسی بنویسید.

دوست انگلیسی زبان

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

حتی اگر در کشور انگلیسی زبان زندگی نمی‌کنید، می‌توانید از طریق فضای اجتماعی با افراد انگلیسی زبان آشنا شوید و یا میزبان توریست‌های مختلف شوید و آنها را به گردش ببرد و یا از طریق فیسبوک در کلوپ‌های ورزشی شرکت کنید و با طرفداران تیم مورد علاقه‌تان صحبت کنید.

یک همراه درسی پیدا کنید

می‌توانید از همکلاسی خود کمک بگیرید و یا از طریق فضای مجازی با هم سطح‌های خود آشنا شده و با هم مشغول یادگیری زبان شوید.

سعی کنید با همراه زبان‌آموز خود به زبان انگلیسی پیام دهید و در اوقات فراغت خود با یکدیگر انگلیسی صحبت کنید و به هم انگیزه کافی برای ادامه مسیر را بدهید. همچنین نقاط قدرت و ضعف خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید تا شاهد پیشرفت هم باشید.

از ابزارهای غیر درسی استفاده کنید

تنها خواندن کتاب‌های درسی به شما در یادگیری زبان کمک نمی‌کند و حتی بعد از مدتی دلسرد کننده نیز می شود. سعی کنید از مطالبی که افراد انگلیسی زبان می‌نویسند به عنوان منابع غیر درسی استفاده کنید. مثال: مقالات و یا کتاب‌ها و رمان‌ها.

همچنین می‌توانید از فضای مجازی برای تست زدن و دسترسی به سوالات جالب و خنده دار نیز استفاده کنید. ممکن است این کار در ابتدا چالش برانگیز باشد؛ اما هر چیز سرگرم کننده‌ای در آخر برای شما موفقیت را به همراه خواهد آورد.

شما میتوانید از روش یادگیری زبان انگلیسی بدون خواندن گرامر دوره سرا استفاده کنید و مانند یک کودک که فقط با مکالمه زبان مادری خود را یاد می‌گیرد، زبان را بیاموزید.

برای خودتان اهداف واقع گرایانه در نظر بگیرید

اهداف جدید

برای خود دلایل انگلیسی خواندنتان را بگویید. آیا می‌خواهید ارتقای شغلی داشته باشید؟ با دوستان انگلیسی زبان خود صحبت کنید؟ دانشگاه معتبر ادامه‌ی تحصیل دهید؟ به سفر تفریحی بروید؟

همینطور در کنار هدف‌های بلند مدت خود، هدف‌های کوچکتر نیز در نظر بگیرید تا دچار دلسردی نشوید.

فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان را بخوانید

در مورد مردم و فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان تحقیق کنید. یادگیری زبان فقط تسلط بر گرامر و لغات نیست، بلکه در واقع زمانی یک زبان را به خوبی می‌دانید که توانایی برقراری ارتباط با مردم بومی آن را داشته باشید

زیرا همانطور که زبان متفاوتی با شما دارند دارای فرهنگ و طرز فکر متفاوتی نیز هستند.

از خواندن زبان انگلیسی لذت ببرید

یادگیری زبان احتیاج به زمان و تلاش زیاد دارد. اما شما می‌توانید جلوی دلسردی و روزمرگی آن را با لذت بردن در هنگام یادگیری بگیرید.

به طور مثال، پازل‌های کلمات انگلیسی را تهیه کنید، آهنگ بخوانید، کتاب‌های کمکی بگیرید و از اشتباه کردن نهراسید؛ زیرا اشتباه کردن یکی از راه‌های اصلی یک یادگیری خوب و موفق است.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=106

مقالات مرتبط

رازهای گرفتن نمره 7 در رایتینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 369

برای گرفتن نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس یک سری نکته وجود داره که باید رعایت بشه، در این مقاله می‌خوایم چند...

بهترین برنامه‌های تلویزیونی برای تقویت مهارت لیسنینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 243

چگونه تماشای برنامه های تلویزیونی زبان اصلی باعث تقویت مهارت های زبانی ما می‌شود؟ تاثیر تماشای فیلم‌ها و...

یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 947

بیایید صادق باشیم، شما فقط با نگاه کردن و مطالعه‌ی کتاب‌های کمکی نمی‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و...