یادگیری زبان بدون خواندن گرامر

روش ما در موسسه‌ی دوره‌سرا یادگیری زبان بدون خواندن گرامر است.
4 دقیقه وقت بگذارید و این متن را تا انتها بخوانید، نکاتی که یاد خواهید گرفت تاثیر شگفت‌انگیزی در مسیر یادگیریتان خواهد داشت.

یادگیری زبان انگلیسی بدون خواندن گرامر

ابتدا این موضوع را روشن کنیم که منظور از نخواندن گرامر این نیست که گرامر به درد نمی‌خورد و خوب نیست، نه اصلاً.

اما اینکه شما مسیر یادگیری‌تان را با کتاب گرامر شروع کنید و انتظار داشته باشید با خواندن و حفظ کردن ساختارهای گرامری می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید کاملاً اشتباه است.

گرامر حفظ نکنید

وقتی گرامر حفظ می‌کنید برای تولید زبان انگلیسی ذهن شما همیشه در حال ترجمه از زبان مادری به زبان انگلیسی خواهد بود و این موضوع باعث می‌شود فرد انگلیسی زبان جملات شما را درک نکند، چرا که زبانی که شما تولید می‌کنید کاملاً با چیزی که او صحبت می‌کند متفاوت است.

ما حتی زبان مادری‌ خود را بدون دانستن گرامر صحبت می‌کنیم. میگویید نه؟ ببینید آیا ساختمان فعلِ ماضی در جمله پایین را می‌دانید؟

حتی یک بار هم خودشان نرفته بوده‌اند که اوضاع و احوال را از نزدیک دیده باشند.

اول زبان اختراع شد و بعد قواعد گرامری ایجاد شد.

با اصرار بر یادگیری گرامر، روند یادگیری را از تَه به سَر می‌روید.

و این اشتباه است و شما را به هدف نمی‌رساند.

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

پس حالا که متوجه شدیم نباید روی گرامر تمرکز کنیم، زبان را از چه شیوه‌ای باید یاد بگیریم؟
در جواب باید گفت همان کاری که ما در دوره‌سرا انجام می‌دهیم.
یعنی آموزش زبان از طریق محتوا.

مشاوره رایگان آموزش زبان انگلیسی

همین حالا می‌توانید درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید.

حالا که اینجا هستید، این فرصت را دارید تا با این شیوه آشنا شوید، متدی که مبتنی بر خواندن گرامر نیست و تاکید آن روی آموزش زبان از طریق محتوا است.

رزرو رایگان تعیین سطح

آموزش زبان انگلیسی از طریق محتوا

به‌صورت خلاصه باید گفت آموزش زبان انگلیسی از طریق محتوا یعنی شما به‌جای حفظ کردن لغت و خواندن گرامرهای سخت و پیچیده، متن بخوانید، پادکست گوش کنید، هر روز اسپیکینگ کار کنید، شروع به نوشتن کنید و کم کم زبان را به ضمیر ناخودآگاه خود ببرید، به طوری که دیگر برای صحبت کردن و نوشتن نیازی به فکر کردن نداشته باشید.

در پایان اگر هنوز برای کنار گذاشتن گرامر شک دارید، به این مثال دقت کنید:
تصور کنید در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی نشسته‌اید و معلم با یکی از دو جمله زیر کلاس را آغاز می‌کند.
ببینید کدام برای شما جذاب‌تر و مفیدتر خواهد بود.

جمله اول:

داستان‌های تراژیک همیشه پر از سوءتفاهم‌ها و نگفته ها هستند. امروز میخوایم درباره داستانی حرف بزنیم که...

جمله دوم:

درس امروز ما جملات مجهول هستند. برای ساخت جمله مجهول، فعل جمله باید گذرا باشد؛ یعنی...

هر دو روش قرار است جملات مجهول را به شما آموزش دهند، در روش اول شما بصورت غیر مستقیم و از طریق محتوا زبان را یاد می‌گیرید. روش دوم اما همان روش سنتی‌ای است که سال‌ها در مدارس تدریس می‌شود. حفظیاتی که بعد از مدتی فراموش می‌شوند.

سیستم ما در دوره‌سرا روش اول است. و به همین دلیل است که می‌گوییم نباید گرامر بخوانید، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره روش آموزشی موسسه دوره‌سرا کسب کنید، کافیست از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ارسال کنید.

همین حالا شروع کنید

در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

آمار و اطلاعات دوره‌سرا

آمار و اطلاعات ما اثباتی بر موفقیت روزافزون زبان آموزان و رضایت آنهاست

+12,500

تعداد کل زبان‌آموزان

+140

کارنامه‌های موفق سال گذشته

+1,300

تعداد زبان‌آموزان فعال

سوالات متداول

کلاس‌ها بطور کامل آنلاین هست. ذکر این موضوع هم لازم است که ما صرفاً هفته‌ای یکی دو جلسه کلاس آنلاین برای شما برگزار نمی‌کنیم. شما با ثبت‌نام در دوره‌سرا از یک مجموعه خدمات روزانه بهره‌مند خواهید شد.

و از طرفی سیستم و متد آموزشی ما در دوره‌سرا اصلاً امکان حضوری بودن را ندارد. ما دو سال قبل از کرونا و همه‌گیر شدنِ آموزش آنلاین، دوره‌سرا را تاسیس کردیم. پس از سرِ اجبار و نیازِ جامعه نبوده؛ بلکه فکر و برنامه پشت آن بوده است. به‌نظرتان آیا در یک سیستم حضوری می‌توانید هر روز تمرین اسپیکینگ داشته باشید و معلم هم آن‌را برایتان تصحیح کند؟

سیستم آموزشی ما روی کتاب خاصی تمرکز ندارد. بیشتر از سریال، پادکست، تدتاک، متون نیویورک تایمز و... استفاده شده است و البته از کتاب‌های خوبی هم مثل Inside Reading و... استفاده می‌کنیم.

اما هرگز تمرکز دوره‌تان روی یک کتاب نیست. چرا که قرار است یک زبان واقعی و کاربردی را یاد بگیرید. پرونده‌اش را ببندید و بروید دنبال رویاهایتان. نه اینکه برای یک مدت طولانی یا حتی همیشه زبان‌آموز باقی بمانید.

ما در دوره‌سرا به زبان‌آموزان یک برنامه مطالعاتی می‌دهیم که به قسمت‌های کوچیک تقسیم شده تا بتوانند در بازه‌های 30 دقیقه و 40 دقیقه زبان بخوانند.

و از آنجایی که به طور کامل آنلاین هستیم، شما به‌راحتی می‌توانید برنامه مطالعاتی خود را با زندگی و مشغله‌هایی که دارید هماهنگ کنید.

با متد دوره‌سرا شما ظرف مدت یک سال تا یک سال و نیم به یک نمره خوب در آیلتس یا تافل می‌رسید. البته تلاش و پشتکار شما هم مهم است، باید زمان لازم را به مطالعه زبان اختصاص دهید.

یادگیری زبان انگلیسی به راحتی آب خوردن

وقتی قرار بر حفظ کردن گرامرهای سخت و پیچیده نباشد، وقتی نیازی به حفظ کردن لیست‌های لغت نباشد، وقتی زبان خواندن به امری لذت بخش و روزانه تبدیل شود؛ یادگیری به راحتی آب خوردن خواهد بود.
اگر یادگیری زبان برای شما اهمیت دارد حتماً از مشاوره رایگان دوره‌سرا استفاده کنید و درباره این متد آموزشی اطلاعات بیشتری کسب کنید.