چگونه مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟

چگونه مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 445
9/10
از 6 کاربر

تمرین اسپیکینگ زبان انگلیسی یکی از بخش‌های مهم و چالش برانگیز زبان انگلیسی است.

زمانی که شما بتوانید حتی به مقدار کم انگلیسی صحبت کنید، راه های زیادی هستند که می‌تواند به تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک کند.

در این مقاله به تعدادی از این راه‌ها اشاره خواهیم کرد که شما با دانش اندکی از زبان انگلیسی می‌توانید از آنها برای تقویت مهارت‌های زبانی خود بهره ببرید.

تا می‌توانید انگلیسی صحبت کنید

اعتماد به نفس داشته باشید و تا جای ممکن سعی کنید انگلیسی صحبت کنید و از اشتباه کردن نترسید. هر چه تمرین بیشتری داشته باشید اعتماد به نفس شما هم بالاتر خواهد رفت و در نتیجه تلفظ بهتری از کلمات را ادا خواهید کرد.

توجه داشته باشید که اسپیکینگ مهارتی است مانند یادگیری نواختن یک ساز موسیقی و تنها راه موفقیت در آن انجام دادن و تمرین زیاد است.

استفاده از تکنولوژی

گوشی‌های هوشمند می‌توانند یک ابزار قدرتمند در یادگیری زبان انگلیسی باشند. شما می‌توانید صدای خود را هنگام مکالمه با دیگران ضبط کنید و بعد دوباره به آن گوش دهید و ببینید چگونه این کار را انجام دادید و روند کار خود را بازبینی کنید.

همچنین می‌توانید از اپلیکیشن‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی در برقراری مکالمه با افراد مختلف در سراسر دنیا استفاده کنید.

خوب گوش کنید

برای خوب صحبت کردن انگلیسی سعی کنید خوب گوش کردن را بیاموزید. آهنگ‌های جدید و یا پادکست‌های زبان انگلیسی گوش دهید تا تلفظ درست کلمات را بیاموزید و از این طریق کلمات جدید را هم به دایره لغات خود اضافه کنید.

استفاده از تکنولوژی برای تقویت اسپیکینگ

هر چه بیشتر گوش کنید، بیشتر می‌آموزید، سعی کنید هرچه می شنوید را کپی کرده و تکرار کنید تا تلفظ خود را مانند یک فرد بومی قوی کنید.

بلند بلند بخوانید

مقالات، روزنامه‌ها، کتاب‌ها و مطالب مختلف را به صورت بلند برای خود بخوانید.

شما می‌توانید متن آهنگ‌هایی که دوست دارید را دانلود کرده و همراه با آهنگ و خواننده مورد علاقه‌تان با صدای بلند شروع به خواندن کنید، این یکی از بهترین روش ها برای تقویت تلفظ و لهجه‌تان است.

روزانه کلمات جدید یاد بگیرید

به صورت روزانه یک کلمه انتخاب کنید و بر روی آن کار بکنید. به طور مثال در جملات مختلف آن را به کار ببرید و تفاوت معنی آن را در موقعیت‌های گوناگون بسنجید.

با تکرار این روند، کلمه‌ی کاملاً در ذهن شما جای می‌گیرد و به دایره واژگان شما اضافه خواهد شد.

فیلم تماشا کنید

فیلم های انگلیسی زبان نگاه کنید و به کلمات آن توجه داشته باشید، زیرا به کمک این فیلم‌ها شما می‌توانید دایره لغات خود و تلفظ کلمات و همچنین سطح مهارت لیسنینگ خودرا قوی سازید.

تماشای فیلم برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

دوست انگلیسی زبان پیدا کنید

با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و یا افرادی که اصالتاً انگلیسی زبان هستند ارتباط برقرار کنید و در مورد چیزهایی که می‌دانید با آنها صحبت کنید این موضوعات می‌تواند شامل: فیلم، کار، تحصیلات و ... باشد و در عین حال که لذت بخش است سطح مکالمات شما را نیز تقویت می‌کند.

کلام آخر

شما می‌توانید از کارهای دیگری نیز برای تقویت مهارت اسپیکینگ خود استفاده کنید.

به طور مثال: می‌توانید در دوره‌های مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید و یا یک دوره آشپزی را به زبان انگلیسی را بردارید و در واقع هر چیزی که برای شما جذاب است را انتخاب کنید، فقط باید توجه داشته باشید که این دوره‌ها به زبان انگلیسی برگزار شوند.

در دوره های فقط مکالمه مجموعه دوره سرا، تمرکز اصلی بر روی مهارت اسپیکینگ است و در تمام جلسات، به تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی پرداخته می‌شود. با شرکت در این کلاس ها و تمرین روزانه، بعد از مدت کوتاهی قادر خواهید بود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

این کار تاثیر به سزایی در تقویت مهارت‌های زبان مخصوصاً مهارت اسپیکینگ شما دارد زیرا مسائلی که به آنها علاقه‌مند هستید مطمئنا تجربه بهتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

شما بین تمام گزینه‌های موجود کدام یک را انتخاب می کردید؟ راه‌کار‌های خود برای تقویت مهارت اسپیکینگ را با ما به اشتراک بگذارید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=116

مقالات مرتبط

فواید و معایب کلاس خصوصی زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 656

همانطور که در مقاله‌ پنج مرحله یادگیری یک زبان جدید توضیح داده‌ شد، میتوان با استفاده از روش‌های...

کاربردی‌ترین روش‌های تقویت مهارت‌های شنیداری یا لیسنینگ چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 972

یکی از چالش انگیزترین مهارت‌های زبانی، مهارت شنیداری است. اما چگونه می‌توان این مهارت را به بهترین شکل ممکن...

اشتباهات گرامری رایج در زبان انگلیسی بخش دوم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 432

باید بپذیریم یادگیری گرامرهای زبان انگلیسی کار سرگرم کننده‌ای نیست. اما همه‌ی ما برای تسلط و تقویت...