تقویت تلفظ زبان انگلیسی

تقویت تلفظ زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 510
10/10
از 5 کاربر

یکی از سخت ترین قسمت‌های زبان انگلیسی، یادگیری تلفظ صحیح و درست کلمات است به خصوص اگر این تلفظ‌ها در زبان مادری ما وجود نداشته باشند. اما با کمک ترفندهایی می‌توان شکل صحیح کلمات را یاد گرفت و مانند یک فرد بومی به زبان انگلیسی صحبت کرد.

یکی از رایج ترین سوالات در بین زبان آموزان این است که چگونه تلفظ کلمات و عبارات انگلیسی را تقویت کنیم؟ در این مقاله به بررسی تعدادی از این ترفندها می‌پردازیم.

گوش کردن را بیاموزید

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه صحبت کنید، شما باید چگونه شنیدن را بیاموزید. از آنجایی که تلفظ بعضی از کلمات بسیار شبیه به هم هستند شما باید خوب شنیدن را فرابگیرید تا بتوانید تفاوت بین آنها را تشخیص دهید.

راه‌های زیادی وجود دارد که به شما در خوب شنیدن کمک می‌کند به طور مثال، شما می‌توانید از پادکست‌ها، آهنگ‌ها و یا فیلم‌ها و سریال‌ها استفاده کنید، همچنین تمرین‌های شنیداری آنلاین انجام دهید که به شما کمک شایانی در تلفظ صحیح کلمات در زبان انگلیسی می‌کنند.

از دیکشنری‌های آنلاین برای یادگیری تلفظ درست استفاده کنید

به احتمال زیاد شما همین الان نیز از دیکشنری‌های مختلف زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، دیکشنری‌های آنلاین دارای فواید بسیاری هستند که یکی از آنها تلفظ صحیح کلمات است. این قبیل برنامه‌ها می‌توانند برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات بسیار مفید باشند که در پایین به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

گوگل ترنسلیت google translate

گوگل ترنسلیت یکی از راه‌های آسان ترجمه کلمات است که تلفظ صحیح کلمات را نیز به شما می‌آموزد. همچنین می‌توانید هر کلمه که خواستید در گوگل ترنسلیت جستجو کرده و معانی مختلف و طرز صحیح تلفظ آن را بیابید.

Merriam webster

یکی از معروف‌ترین دیکشنری‌های آنلاین می‌باشد که علاوه بر معنی کلمات و بررسی متضادها و مترادف‌ها و کاربرد کلمات در جملات، تلفظ صحیح آنها را نیز ارائه می‌کند. شما می‌توانید ورژن رایگان این اپلیکیشن را به راحتی دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید.

Oxford dictionary

دیکشنری آنلاین که توسط دانشگاه آکسفورد ارائه شده است یکی از از منابع بسیار مفید یادگیری زبان برای افراد مبتدی می باشد. گاهی اوقات دیکشنری‌ها اطلاعات زیادی را به فرد می‌دهند که همین امر باعث گیج شدن افراد می‌شود اما دیکشنری آکسفورد اطلاعات اضافه را کنار گذاشته و معنی اصلی هر واژه را ارائه می‌دهد.

همچنین در دیکشنری آنلاین آکسفورد هر کلمه بادو تلفظ بریتیش و امریکن ارائه می‌شود و یک بار با صدای یک خانوم و یک بار توسط یک آقا تکرار می‌شود که یکی از نقاط قوت این دیکشنری نیز می‌باشد.

یادگیری تلفظ درست در زبان انگلیسی

کلمات را بشکنید

کلمات از سیلاب‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که می‌توان از تقسیم آنها به سیلاب‌های کوچکتر یادگیری آنها را آسان‌تر می‌کند. یکی از راه‌های تشخیص سیلاب‌های واژگان این است که دست خود را زیر چانه‌تان بگذارید هرگاه که موقع ادای کلمات چانه به دست برخورد کرد، نشان‌دهنده‌ی یک سیلاب است.

کدام گویش زبان انگلیسی را می‌خواهید؟

وقتی انگلیسی صحبت می‌کنید دوست دارید که اهل کجا به نظر بیایید؟ اهل آمریکا یا انگلیس هستید؟ یا استرالیا و نیوزلند؟ کانادایی یا آفریقای جنوبی؟

انتخاب لهجه انگلیسی یکی از اولین تصمیماتی است که باید در سفر یادگیری زبان انگلیسی خود انتخاب کنید. زیرا اینکار تعیین می‌کند که چه واژگانی باید یاد بگیرید. به عنوان مثال انگلیسی زبانان در انگلستان کلمات متفاوتی نسبت به انگلیسی زبانان در ایالات متحده استفاده می‌کنند به خصوص وقتی صحبت از گفتار عامیانه باشد.

پس انتخاب لهجه‌ی مناسب در تلفظ شما تاثیر گذار است. در همین راستا دو نوع لهجه‌ی رایج انگلیسی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی. انتخاب نوع لهجه مورد نظر بر نحوه تلفظ شما تاثیر می‌گذارد.

لهجه یا گویش در زبان انگلیسی

پس اگر می‌خواهید انگلیسی آمریکایی یاد بگیرید به دنبال افرادی باشید که به زبان انگلیسی آمریکایی صحبت می‌کنند تا لهجه‌ی مناسب و از آنها بیاموزید و یا فیلم‌های آمریکایی ببینید و آهنگ‌های با لهجه آمریکایی گوش کنید تا با تلفظ‌های متفاوت آشنا شوید.

برای صحبت کردن مثل یک انگلیسی زبان(نیتیو) نکات زیادی وجود دارد که باید یاد گرفت و رعایت کرد ولی 8 نکته برای صحبت مثل یک انگلیسی زبان وجود دارد که یادگیری آنها به شما کمک زیادی می کند.

صدای خود را ضبط کنید

برای اینکه نتیجه کار خود را ببینید صدای خود را ضبط کنید. سعی کنید از دوربین استفاده کنید و تنها به ضبط صدا بسنده نکنید زیرا بهتر است که چهره خود و فرم لب‌های خود را هنگام صحبت کردن ببینید.

سعی کنید ویدیوی خود را با ویدیو‌های دیگری که همین جملات را به کار برده است مقایسه کنید مثلاً یک قسمت از یک فیلم را انتخاب کنید، صدای خود را ضبط کرده و با تصویر بازیگر مقایسه کنید. بارها این کار را تکرار کنید تا سطح تلفظ خود را قوی سازید.

حتی می‌توانید از دوستان خود بخواهید فیلم شما را ببینند و نظرشان را بگویند یا از آنها بپرسید که آیا لب‌های خود را به شکل درستی حرکت داده‌اید؟ آیا تلفظ کلمات را به خوبی ادا کرده‌اید؟

تلفظ برای یادگیری زبان انگلیسی به اندازه آموختن واژگان و گرامرها مهم است. پس با به کارگیری روش‌های بالا سطح تلفظ انگلیسی خود را بالا ببرید و مانند یک فرد بومی صحبت کنید. ما نیز در این راستا همراه شما خواهیم بود تا بهترین‌ها را برایتان رقم بزنیم.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=127

مقالات مرتبط

5 روش برای کمک به فرزندانمان در یادگیری زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 865

اهمیت زبان انگلیسی در دنیای امروز غیر قابل انکار است و تغییری در این رویه در آِینده‌ی نزدیک و دور قابل تصور نیست....

انواع روش‌های یادگیری زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2020

آیا شما هم در یادگیری زبان انگلیسی به مشکل بر می­‌خورید؟ و یا روش­‌های درست و کاربردی آموزش زبان را...

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 711

همین الان هم زبان انگلیسی، زبانی جهانی است و مسلماً در آینده‌ی نه چندان دور اهمیت آن به عنوان ابزاری برای برقرار...