معرفی بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی

معرفی بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1521
7/10
از 97 کاربر

واژه‌ی دیکشنری از کلمه لاتین (Dictio) به معنای گفتن گرفته شده است. به طور معمول بیشتر لغت‌نامه‌ها به ترتیب حروف الفبا مرتب شده‌اند تا بتوان به سرعت و به راحتی به معانی مورد نظر دست یافت. به صورت کلی چه کتاب‌های سنتی و چه اپلیکشن‌های دیکشنری امروزی، بسیار ابزار کاربردی هستند و چه شما تنها قصد چک کردن یک معنی را داشته باشید و چه در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی باشید و یا در محل کار خود یا در یک جمع دوستانه با کلمه‌ای مواجه شوید که معنی آن را ندانید، همیشه می‌توانید از دیکشنری‌ها استفاده کنید.

زبان انگلیسی حاوی میلیون‌ها کلمه است، اما یک گوینده‌ی معمولی تنها از بخش کوچکی از اصطلاحات و عبارات استفاده می‌کند. اما یک دیکشنری خوب علاوه بر کمک به یادگیری معانی لغات، می‌تواند به گسترش واژگان انگلیسی شما نیز کمک کند. در این مطلب برای شما به معرفی بهترین دیکشنری‌های موجود و مناسب یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم.

Longman dictionary

وب‌سایت: www.ldoceonline.com

دیکشنری لانگ من

این دیکشنری ترکیبی منحصر به فرد از دو فرهنگ لغت است که به زبان آموزان کمک می‌کند تا هر بار کلمه و ترکیبی را نمی‌دانند، به راحتی به معنی مناسب و تلفظ صحیح آن واژه به هر دو لهجه‌ی بریتیش و امریکن، همراه با مثال‌های فراوان دست یابند. این دیکشنری منبع کاملی از واژگان و دستور زبان آنلاین برای زبان آموزان است و معمولاً توسط none natives (غیر انگلیسی زبانان) و متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Merriam Webster dictionary

وب‌سایت: www.merriam-webster.com

دیکشنری وبستر

این دیکشنری یکی از قدرتمندترین برنامه‌های فرهنگ لغت موجود در جهان است، که شامل ویژگی‌هایی مانند: جستجوی صوتی، تلفظ صوتی، مثال‌های صوتی، کلمات و جمله های مناسب برای یادگیری کلمات روزانه و اصطلاح نامه‌های یکپارچه که شامل مترادف‌ها و متضادهاست می‌شود. به عبارتی دیگر تقریباً تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای طیف گسترده‌ای از اهداف آموزشی را داراست. اما به طور معمول این دیکشنری بیشتر مورد استفاده‌ی افراد(natives) یا انگلیسی زبان قرار می‌گیرد و شاید برای افراد نوپا در یادگیری زبان انگلیسی، دشوار و پیچیده باشد.

دیکشنری آبادیس
وب‌سایت: www.abadis.ir

ابادیس

معمولاً در سطح‌های پایین‌تر زبانی مانند مبتدی، افراد  نیازمند به دیکشنری‌های انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی هستند. در این مورد ما به شما اپلیکیشن آبادیس را معرفی می‌کنیم. در این اپ، هم می‌توانید معانی کلمات و هم تلفظ صحیح و هم مترادفات و متضادهای کلمه‌ی مورد نظر خود را بیابید.

و در قسمت نظرات و پیشنهادات از تجربیات دیگران نیز بهره ببرید. (البته ما به شما توصیه می‌کنیم لغات مد نظر را خود را بعد از آبادیس در لانگمن هم جست‌و جو کنید تا از درستی معنی آنها اطمینان حاصل کنید).

موتور جستجوگر جمله محور Ludwig

وب‌سایت: www.ludwig.guru

موتور جستجوگر جمله محور Ludwig

لودویگ اولین موتور جستجوی جمله محور است که به شما کمک می‌کند با استفاده از مثال‌های متنی، که از منابع معتبر انگلیسی گرفته شده است، کاربرد کلمات در جملات را بهتر متوجه شوید و از درست نوشتن متون خود اطمینان حاصل کنید. این اپلیکیشن به تمام افرادی که نیاز دارند تا ایده‌های خود را به زبان انگلیسی نگارش کنند کمک میکند تا بهتر بنویسند.

در پایان، همکاران ما در دوره سرا، در طی مسیر یادگیری زبان انگلیسی همواره همراه شما خواهند بود و شما می‌توانید برای شناسایی سطح زبان خود از تعیین سطح رایگان سایت دوره‌سرا بهره ببرید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=64

مقالات مرتبط

مخفف‌های رایج و پرکاربرد در زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2379

زبان انگلیسی هر روز در حال تغییر و تکامل است. در جامعه‌ی مدرن امروزی و با استفاده‌ی گسترده از فناوری، همیشه...

یادگیری لغات کاربردی، برای آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1061

شاید مبحث کلمات، بخش اختصاصی در آزمون‌های آیلتس نداشته باشد. اما به نوبه‌ی خود در ارزیابی دیگر مهارت‌های...

چگونه سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 4385

توانایی روان و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی، یک هدف مهم برای بسیاری از افراد است. با این وجود اغلب ما ترس...