یادگیری زبان انگلیسی اولین قدم به سوی مهاجرت

یادگیری زبان انگلیسی اولین قدم به سوی مهاجرت
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 970
8/10
از 18 کاربر

شاید شما بتوانید به زبان‌های ترکی، هندی و حتی ایتالیایی به راحتی صحبت کنید. اما هیچ‌کدام از این زبان‌ها در یک کشور انگلیسی زبان قابل استفاده نیستند. پس بهتر است که شما زبانی را بیاموزید که زبان رسمی دنیا باشد و همچنین برای اکثر مردم سراسر دنیا، قابل فهم و درک باشد. مخصوصاً اگر قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشید، باید زبان انگلیسی را بیاموزید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید با تعداد زیادی از آدم‌های پیرامون خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. به طور مثال، برای جستجوی کار و یا خرید از فروشگاه‌ها به مشکل بر می‌خورید؛ زیرا اکثر مردم دنیا برای برقراری ارتباط با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند.

 فواید یادگیری زبان انگلیسی قبل از مهاجرت چیست؟

مهاجرت

یادگیری زبان انگلیسی قبل از اقدام به مهاجرت، از جهات مختلفی برای شما مفید است. برای مثال، می‌توانید نسبت به بقیه‌ی مهاجران در جایگاه بهتری قرار بگیرید یا حتی تسلط بر زبان انگلیسی در زمینه‌های کاری برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود؛ زیرا اکثر افرادی که بدون یادگیری زبان به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می‌کنند، نمی‌توانند در مشاغل درجه یک مشغول به کار شوند و همچنین تسلط شما بر زبان رسمی کشور مقصد‌تان، نشانگر احترام شما به مردم آن سرزمین است و همین امر در روابط شما با افراد پیرامون‌تان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به صورت کلی یادگیری زبان انگلیسی کار دشواری نیست و همه‌ی ما در طی روز بارها از اصطلاحات و کلمات انگلیسی استفاده می‌کنیم و در واقع به‌گونه‌ای با زندگی روزمره‌ی ما عجین شده است. برای مثال: سلفی selfie رادیو radio، اوکی  ok، کولر cooler، فشن fashion کلماتی هستند که اکثر افراد دنیا به صورت روزانه و در گویش محاوره‌ای خود از آنها استفاده می‌کنند.

 

گویش

خوب است بدانید که با یادگیری زبان انگلیسی مانند یک فرد بومی، شما می‌توانید با افراد دیگر ارتباط بهتری برقرار کنید و در برخورد با آنها حس غریبه بودن و یا تنهایی نداشته باشید. همچنین اعتماد افراد آن سرزمین را نیز به دست بیاورید.

پس این را بدانید برای تجربه‌ی یک مهاجرت موفق، در اولین قدم شما باید زبان انگلیسی خود را به شیوه‌ای کاربردی تقویت کنید، یعنی بتوانید به راحتی با افراد مختلف و بومی کشور مقصد‌تان صحبت کنید و نیازها و خواسته‌های خود را مطرح کنید و بتوانید به تنهایی و بدون کمک دیگران کارهای روزمره خود مثل: خرید از فروشگاه‌ها و کارهای اداری و بانکی را انجام دهید؛ زیرا عدم تسلط شما بر زبان انگلیسی به مرور شما را از جامعه و محیط بیرونی جدا کرده و به گوشه‌ی خانه می‌کشاند و در درازمدت نیز موجب افسردگی و انزوای شما می‌شود.

پس حتما قبل از اقدام به مهاجرت، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و در نظر بگیرید که یادگیری، یک فرآیند زمان‌بر است و شما باید از روش‌های مختلفی مثل، تماشای فیلم و سریال گوش دادن به موسیقی و پادکست انگلیسی و استفاده از کلاس های زبان معتبر و استادان مجرب بهره ببرید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=26

مقالات مرتبط

یادگیری انگلیسی روزمره از طریق فیلم‌ها و سریال‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1071

بسیاری از فیلم‌ها و سریالهایی که ماندگار شده‌اند، دارای تکیه کلام‌ها و اصطلاحاتی هستند که تا مدت‌ها...

کلاس زبان فشرده و VIP آیلتس دوره سرا
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1432

اگر قصد دارید در مدت زمان کوتاهی به یک نمره قابل قبول در آزمون آیلتس دست پیدا کنید، ما در دوره‌سرا برای شما یک...

8 نکته برای صحبت مثل یک انگلیسی زبان (انگلیسی محاوره‌ای)
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1163

انگلیسی محاوره‌ای زبانی است که مردم کشور‌های انگلیسی زبان بوسیله آن با هم حرف می‌زنند. تفاوت بزرگی که...