5 راهکار مفید برای کسب نمره‌ی عالی در آزمون ریدینگ آیلتس

5 راهکار مفید برای کسب نمره‌ی عالی در آزمون ریدینگ آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 361
9/10
از 92 کاربر

 بسیاری از افراد فکر می‌کنند بعد از بخش رایتینگ، ریدینگ سخت‌ترین بخش آزمون آیلتس است؛ زیرا باید با مهارت و بدون اشتباه متون مختلف را روخوانی کرد. اما برای تقویت این مهارت راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید به منظور پیشرفت و تقویت ریدینگ خود از آنها بهره ببرید.

 آنچه باید در مورد آزمون ریدینگ آیلتس، بدانید؟

 آزمون ریدینگ دارای سه بخش است. یعنی داوطلبان باید سه متن مختلف را بخوانند و پاسخگوی سوالات باشند. در هر بخش چندین سوال وجود دارد که شما ۶۰ دقیقه وقت دارید تا متون را خوانده و به آنها پاسخ دهید. به صورت کلی انواع سوالاتی که در آزمون مطرح می شود، به شرح زیر است:

 * سوالات چند گزینه ای

 * سوالات صحیح و غلط

 * پر کردن جای خالی

 * تکمیل کردن جملات

 * پاسخ های کوتاه

* تکمیل جدول یا نمودار

اما راهکارهای کسب امتیاز مناسب در آزمون ریدینگ چیست؟

راهکار بهبود نمره ریدینگ آیلتس

یک: از زمان به نفع خود استفاده کنید

 بسیاری از داوطلبان وقت خود را صرف نوشتن مطالب در چک نویس می‌کنند و گاهی اوقات فرصت انتقال آن را به برگه‌ی اصلی نمی‌یابند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم همزمان با خواندن مطالب، در برگه اصلی پاسخ‌های خود را یادداشت کنید و یا اگر از جواب خود مطمئن نیستید، هر سوال را در چک نویس پاسخ داده و در برگه اصلی بیاورید. اما از همان ابتدا تمام وقت خود را صرف نوشتن مطالب در چک نویس نکنید. به طور مثال: سوال های سخت را بگذارید برای آخر امتحان و یا ابتدا به سوالات نگاه کنید و بعد متن را بخوانید تا در وقت خود صرفه جویی کرده باشید. همچنین قبل از امتحان آیلتس، حتماً از نمونه سوالات آزمون‌های قبلی استفاده کنید تا به روال امتحان، آشنایی کافی داشته باشید.

دو: متن را با دقت بخوانید

زمانی که شروع به خواندن متن می‌کنید، مطمئن شوید که مثال‌ها و مطالب را کاملاً با دقت خوانده‌اید. گاهی بعضی از سوالات بسیار چالش برانگیز هستند و احتیاج به توجه بیشتری دارند. 

سه: از روش اسکن استفاده کنید

اسکن یک روش خواندن متن است که به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مهم را سریع تر پیدا کنید. هنگام اسکن دیگر لازم نیست کلمه به کلمه مطالب را بخوانید، فقط کافیست چشمان خود را بر روی متن به آرامی به صورت موج مانند حرکت دهید و دیگر وقت خود را برای خواندن اطلاعات غیر ضروری تلف نکنید تا بتوانید برای مطالبی که باید با دقت بیشتری خوانده شود، وقت کافی پیدا کنید.

چهار: از رو به رویی با کلمات جدید نترسید

اگر در امتحان با یک کلمه‌ی جدید مواجه می‌شوید، دچار استرس نشوید. حتی افراد بومی نیز در طی مکالمات خود یا خواندن متن جدید با کلمات جدید مواجه می‌شوند که معنی آنها را نمی دانند. سعی کنید محتوای آن کلمات را با توجه به مفهوم کلی متن بیابید و آرامش خود را حفظ کنید.

پنج: سرعت خواندن خود را بالا ببرید

برای این کار تنها یک راه وجود دارد که نمی‌توان آن را دست کم گرفت و از آن فرار کرد، هر چه بیشتر بخوانید و تمرین کنید، مهارت ریدینگ شما بهتر و سریع‌تر خواهد شد. برای این کار از آزمون‌های آزمایشی استفاده کنید و یا در اوقات فراغت خود که مقالات و کتابهای مورد علاقه خود را می‌خوانید، هر بار سعی کنید یک پاراگراف را سریعتر و روان تر بخوانید و با اینکار سرعت خواندن خود را تقویت کنید.

شما برای تقویت مهارت ریدینگ خود از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ می‌توانید روش‌های مخصوص خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید، می‌توانید از تعیین سطح رایگان مجموعه‌ی دوره سرا بهره‌مند شوید.

منبع:

https://www.fluentu.com/blog/ielts/ielts-reading-tips/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=68

مقالات مرتبط

مراحل ثبت‌نام در آزمون آیلتس چگونه است؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 684

آزمون آیلتس که به منظور تعیین میزان تسلط افراد غیر انگلیسی زبان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، شامل دو نوع آکادمیک...

چطور با مهارت‌های انگلیسی درآمد داشته باشیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1588

در کنار فواید مشخص داشتن مهارت‌های زبان انگلیسی مانند توانایی برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان، دیدن فیلم، خواندن...

پادکست با متن از کجا پیدا کنیم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 5750

حتماً تا الان با روش کار دوره‌سرا آشنا شدید و می‌دونید روش‌های نوینش برای تدریس زبان انگلیسی، نیاز به...