معرفی پادکست‌های مناسب برای افراد مبتدی

معرفی پادکست‌های مناسب برای افراد مبتدی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 2208
9/10
از 76 کاربر

 اگر قادر بودید به راحتی زبان انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید چه می‌کردید؟ سریال یا فیلم یا موسیقی مورد علاقه‌ی خود را بدون زیرنویس تماشا می‌کردید؟ و یا به راحتی سفر می‌کردید بدون اینکه نگران مترجم باشید؟ تصور کنید در یک کافه با دوستانِ انگلیسی زبان خود نشسته‌اید و قهوه سفارش می‌دهید به راحتی به زبان انگلیسی مکالمه‌ می‌کنید.

 راه های زیادی برای رسیدن شما به آرزوهایتان وجود دارد. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه زمان کافی برای تمرین مهارت لیسنینگ خود پیدا کنید! ما به شما یک پیشنهاد شگفت انگیز می‌دهیم پادکست‌ها.

پادکست‌ها یکی از نوین‌ترین و بهترین راه‌های تمرین لیسنینگ روزانه‌ی شما هستند. آنها رایگان هستند و شما می‌توانید در هر زمان از روز که خواستید به آنها گوش دهید. وقتی در حال رانندگی هستید یا ظرف می‌شورید، ورزش می‌کنید و غیره.

پادکست‌ها چگونه در یادگیری زبان به ما کمک می‌کنند؟

اگر هنوز درباره‌ی استفاده از پادکست‌ها مطمئن نیستید، به مطالب زیر دقت کنید. شما می‌توانید به طور رایگان برنامه‌های مربوط به پادکست‌های مختلف را بر روی گوشی، تبلت و کامپیوتر خود نصب کنید. پادکست‌ها حاوی مطالب مختلف و جالبی هستند که هر شنونده‌ای می‌تواند با توجه به سلیقه‌ی شخصی خود آنها را انتخاب کرده و گوش کند تا دایره‌ی واژگان غنی برای خود فراهم کند و با لهجه‌ها و گویش‌های مختلف آشنا شود.

بهترین پادکست‌هایی که می‌توان در یادگیری زبان انگلیسی و در سطح مبتدی از آنها استفاده کرد به شرح زیر است:

Level Up English

Level Up English

این پادکست توسط یک معلم زبان انگلیسی به نام مایکل اجرا می‌شود فضایی بسیار دوستانه و صمیمانه را ارائه می‌کند و فهم آن برای اکثر زبان آموزان در سطوح مختلف مناسب است.

Conversations with Kate

Conversations with Kate

اگر شما به دنبال پادکستی با موضوعات روزمره و واقعی هستید نه پادکست‌های درسی و آموزشی، ما به شما پادکست گفتگو با کیت را معرفی می‌کنیم. این پادکست می‌تواند برای شما بسیار سرگرم کننده باشد. کیت راوی پادکست در هر قسمت با افراد مختلفی که بومی و غیربومی هستند به گفت‌وگو در مورد مسایل مختلف روزمره و اجتماعی می‌پردازد. با این کار شما با لهجه‌های مختلف نیز بهتر آشنا می شوید.

EnglishClass101

 این پادکست که دارای ۱۶۰۰ اپیزود از سطح ابتدایی تا پیشرفته را در بر می‌گیرد، دارای بیانی ساده و قابل فهم است. معمولاً میزبان و راوی پادکست هر قسمت یک داستان را تعریف کرده و برای بار دوم همان داستان را به صورت آهسته‌تر بیان می‌کند این پادکست را می‌توانید به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهید.

All Ears English Podcast

All Ears English Podcast

آیا به دنبال بهبود هر دو زبان انگلیسی تجاری و انگلیسی روزمره خود هستید؟ این پادکست، انگلیسیِ تجاری و همچنین دستور زبان انگلیسی، عبارات، فرهنگ آمریکایی و حتی موضوعات خاص آیلتس را پوشش می‌دهد. این وب سایت همچنین خلاصه‌های کوتاهی برای هر قسمت دارد. مشترکین همچنین می‌توانند به رونوشت‌های کامل دسترسی داشته باشند.

و در آخر شما می‌توانید از برنامه‌های مختلفی برای یادگیری زبان استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید پادکست‌ها وقت کمتری را از شما گرفته و در اکثر زمانهای مختلف روز قابل استفاده هستند. با کمک این برنامه‌ها شما می‌توانید از زمان‌های پرت خود استفاده‌ی بهینه کرده و یک یادگیری آسان و لذت بخش را تجربه کنید.

منبع:

https://www.fluentlanguage.co.uk/blog/podcasts-for-learning-english

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=85

مقالات مرتبط

5 راهکار مفید برای کسب نمره‌ی عالی در آزمون ریدینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 729

 بسیاری از افراد فکر می‌کنند بعد از بخش رایتینگ، ریدینگ سخت‌ترین بخش آزمون آیلتس است؛ زیرا باید با مهارت...

پنج مرحله‌ی یادگیری یک زبان جدید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1614

اکتساب زبان فرایندی است که طی آن یک انسان گنجایش درک و دریافت یک زبان و همچنین توانایی استفاده از واژه‌ها برای...

مناسب ترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی چه سنی است؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1079

 باید بگوییم نمی‌توان برای یادگیری زبان، سن دقیقی را مطرح کرد؛ اما پژوهشگران معتقدند هرچه فرد جوان‌تر و...