معرفی پادکست‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی

معرفی پادکست‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1017
8/10
از 76 کاربر

از کلاس‌های درس کسل کننده و یادگیری فلش کارت‌ها خسته شده‌اید؟ ما برای شما یک پیشنهاد کارساز داریم. به پادکست های انگلیسی زبان گوش کنید.

 ما در این مطلب راجع به پادکست‌هایی که آموزش زبان انگلیسی می‌دهند صحبت نمی‌کنیم، بلکه راجع به پادکست‌هایی با هر موضوعی که می‌تواند مورد علاقه‌ی شما باشد حرف می‌زنیم، اعم از: علمی، سرگرم کننده، اخبار، کمدی و غیره.

 فواید زیادی در یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها وجود دارد، از جمله: یادگیری اصطلاحات مختلف، تلفظ‌ درست کلمات، شنیدن زبان انگلیسی روزمره و عادی و همچنین افزایش دامنه لغات، که در مقالات قبلی مفصل به توضیح این مزایا پرداخته‌ایم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای یادگیری زبان از طریق پادکست‌ها اینجا کلیک کنید.

اما در این مطلب، می‌خواهیم تعدادی از بهترین پادکست‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی را، به شما معرفی کنیم.

This American life  

American life

این پادکست از معروف‌ترین و محبوب‌ترین پادکست‌ها در آمریکاست، که شامل داستان‌هایی درباره‌ی زندگی مردم عادی آمریکاییست. همین امر باعث می‌شود که منبع مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی به حساب بیاید؛ زیرا که شما را با زندگی عادی و روزمره‌ی مردم آمریکا و فرهنگ آنها آشنا می‌کند.

Global news

global news

پادکست اخبار جهانی که توسط بی بی سی تهیه شده است، بزرگترین خبرگزاری جهان به حساب می‌آید و شامل مصاحبه‌های مختلف و اخبار گوناگون است. از دلایل مناسب بودن این پادکست برای یادگیری زبان، این است که خبرنگاران معمولاً با زبانی ساده و مناسب صحبت می‌کنند تا فهم و درک مطالب را برای عموم افراد آسان سازند.

Scientific American podcast: 60-second science 

scientific American podcast

این پادکست، یک پادکست علمی آمریکایی است که آخرین اخبار علم روز جهان را به اشتراک می‌گذارد. از مزایای این پادکست، این است که مطالب علمی را به زبانی بسیار ساده و قابل فهم بیان می‌کند.

Stuff you missed in history class

history class

برای بسیاری از مردم تاریخ، موضوعی خشن و خشک است و آنها را یاد کلاس‌های درس طولانی و خسته کننده‌ی مدرسه می‌اندازد. اما با کمک این پادکست می‌توان تاریخ را به شکلی متفاوت و از طریق داستان‌های هیجان انگیز و جذاب شناخت.هالی فری و تری ویلسون دو علاقه‌مند به تاریخ هستند که درباره‌ی رویدادهای بزرگ گذشته بحث می‌کنند. اگر به تاریخ علاقمند هستید و یا دوست دارید به شکل جدی در مسائل تاریخی را بیاموزید حتماً از این پادکست استفاده کنید.

Stuff to blow your mind

blow mind

یک پادکست دیگر با عنوانی عالی. رابرت لمب و جولی داگلاس، در ماموریتی هستند تا دنیای شگفت انگیز علم را به نمایش بگذارند و محدودیت‌های دانش بشری در علم فناوری و فلسفه را بررسی کنند. برای کسانی که می‌خواهند دایره واژگان‌شان پر از اصطلاحات علمی، فناوری نانو و فیزیک کوانتومی باشد، بسیار مفید است؛ زیرا می‌توانید با کمک این پادکست و بر اساس موضوع مورد علاقه خود به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید فایده قرار بگیرند. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در دوره‌سرا تماس حاصل فرمایید و از تعیین سطح رایگان مجموعه‌ی ما بهره‌مند شوید.

منابع:

https://www.fluentu.com/blog/english/learn-esl-english-podcasts/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=42

مقالات مرتبط

یادگیری زبان انگلیسی اولین قدم به سوی مهاجرت
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 970

شاید شما بتوانید به زبان‌های ترکی، هندی و حتی ایتالیایی به راحتی صحبت کنید. اما هیچ‌کدام از این زبان‌ها...

یادگیری انگلیسی روزمره از طریق فیلم‌ها و سریال‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1071

بسیاری از فیلم‌ها و سریالهایی که ماندگار شده‌اند، دارای تکیه کلام‌ها و اصطلاحاتی هستند که تا مدت‌ها...

چگونه مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1429

تمرین اسپیکینگ زبان انگلیسی یکی از بخش‌های مهم و چالش برانگیز زبان انگلیسی است. زمانی که شما بتوانید حتی به مقدار...