پادکست‌های انگلیسی زبان که در بین نوجوانان محبوبیت دارند

پادکست‌های انگلیسی زبان که در بین نوجوانان محبوبیت دارند
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1968
7/10
از 69 کاربر

با توجه به بالا رفتن مقبولیتشان، پادکست‌ها بر اساس مخاطب و یا موضوعات مختلف طبقه بندی می‌شوند. در ادامه‌ی مقاله‌ی "یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها" در این مقاله با پادکست‌هایی آشنا می‌شوید که می‌توانند در یادگیری زبان انگلیسی برای نوجوانان کارآمد باشند.

هَنک و جانِ عزیز

(Dear Hank and John)

Dearجان گرین (نویسنده‌ی رمان نوجوانان) و هنک گرین (یوتیوبر)که برادر هم هستند؛ گردانندگان این پادکست می‌باشند. موضوعاتی که در این پادکست به آن‌ها پرداخته می‌شود شامل ایده‌های روزمره، تا افکار عمیق و احساسی می‌باشد. پیشنهادهای آن‌ها در اکثر مواقع خوب و سرگرم کننده هستند. شوخی‌های رفاقتی و خودزنی‌هایشان باعث می‌شود شما خود را عضوی از خانواده‌یشان بدانید.

هری‌پاتر و متن مقدس

(Harry Potter and the Sacred Text)

Harry Potterاگر کتاب‌های هری‌پاتر متنی مقدس قلمداد می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟ هرچند شاید این کتاب‌ها برای طرف‌دارای دو آتیشه‌ی هری‌پاتر "مقدس"  باشند، این پادکست محتوای این کتاب‌ها را مانند تعالیم الهی به کار می‌گیره. هر قسمت یکی از فصل‌های یک کتاب را انتخاب می‌کنه و از منظری جهان شمول مانند عشق، امید و تقدیر به آن نگاه می‌کند. برای لذت بردن از این پادکست لازم نیست دید مذهبی داشته باشید ولی یادتون باشه اول کتاب‌هارو بخونید که چیزی براتون لوس نشه.

آزمایشگاه‌رادیو

(Radiolab)

Radio Labآزمایشگاه رادیو با روشی مبتکرانه به ایده‌های علمی می‌پردازد. گوش دادن به قسمت‌های آن بسیار جذاب است. روی صداگذاری بسیار کار شده است. مجری‌های آن بسیار باهوش هستند، شاید در بعضی از قسمت‌ها واژه‌های خاصی استفاده شود ولی به طور کل انتخاب خوبی برای نوجوانان است.

جنگ علمی جمعه

(Science Friday)

Fridayیکی از محبوب‌ترین پادکست‌های علمی موجود است. بیش از 20 سال است که جنگ علمی جمعه یا "جمعه‌ی علمی" مخاطبان خودش را سرگرم می‌کند. این پادکست برای آدم‌های کنجکاو که عاشق مسائل علمی هستند و همچنین کسانی که می‌خواهند از آخرین کشفیات مطلع شوند بسیار مناسب است.

چیزهایی که سر کلاس تاریخ از قلم انداختید

(Stuff You Missed in History Class)

historyرخدادهای تاریخی کمتر روایت شده‌، هفته‌ای سه مرتبه در این پادکست بازخوانی می‌شوند. لازم نیست خوره‌ی تاریخ باشید تا از این پادکست لذت ببرید ولی ممکنه بعد از چند قسمت تبدیل به یکی از اونا بشید. تمرکز این پادکست بر روی اتفاقات عجیب و غریب، داستان‌های روایت نشده و جوامع از قلم‌ افتاده است.

وایسا وایسا... به من نگو!

(Wait Wait … Don't Tell Me!)

Dont tell meنوجوانانی که عاشق معما هستند از این پادکست خیلی لذت خواهند بد. مجری و مهمان‌هایی که غالباً کمدین هستند در مجموعه‌ای از مسابقات شرکت می‌کنند. هرچند از نظر درجه‌ی سنی برای پخش در رادیو تولید شده است ولی ممکن است بعضی از واژه‌ها مناسب سنین کم نباشد.

بازی‌‌ خوب اینه

(What's Good Games)

good gameموضوع هر هفته‌ی این پادکستِ سرگرم کننده، بازی‌های ویدیویی است. سه مجری آن که خانم هستند کاملاً با این زمینه یعنی بازی‌های ویدیویی آشنا هستند. قسمت‌های به نسبت طولانی آن موضوعات فراوانی را در بر می‌گیرد. توجه داشته باشید که خود این پادکست برای نوجوانان مناسب است ولی بسیاری از بازی‌هایی که در مورد آن‌ها بحث می‌شود شاید برای سنین بالاتر باشد.

کی ‌می‌بُرد

(Who Would Win Show)

آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که تو نبرد بین مردِعنکبوتی و لوک‌ اسکای‌والکر کدوم پیروز می‌شه؟ حالا یکی پیدا شده که به این سوال پاسخی جدی بده. این پادکست بر

شخصیت‌های فانتزی و علمی تخیلی تمرکز داره. هرچند کیفیت صدا در حد پادکست‌های قدیمی‌تر و جا افتاده‌تر نیست، بحث‌هایی که روی آن‌ها بسیار فکر شده باعث می‌شه این پادکست، پادکست جذابی باشه.

جمع‌‎بندی

یکی از راه‌های خوب برای کمک به شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به پادکست‌ها است. دوره‌های دوره‌سرا بر خلاف روش‌های از مد افتاده و قدیمی با روش‌های نوین انگلیسی را به شما می‌آموزد. پس اگر به دنبال شروع و قدم گذاشتن در مسیری هستید که به موفقیت‌ شما در حال آینده کمک می‌کند، می‌توانید از اینجا وارد صفحه‌ی تعیین سطح شده و اولین قدم رو بردارید.

منبع:

https://www.parentmap.com/article/best-podcasts-tweens-teens

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=47

مقالات مرتبط

چگونه مهارت شنیداری خود را تقویت کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1295

آیا تا به حال مجبور شده‌اید در طی یک مکالمه از کسی بخواهید چیزی را که نمی‌توانید درک کنید برایتان تکرار کند؟...

پادکست با متن از کجا پیدا کنیم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 10561

حتماً تا الان با روش کار دوره‌سرا آشنا شدید و می‌دونید روش‌های نوینش برای تدریس زبان انگلیسی، نیاز به...

چگونه با برنامه‌ریزی زبان انگلیسی بخوانیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1137

برنامه‌ریزی به ما کمک می‌کند که همه چیز را در جای درست قرار داده تا به راحتی، به هدف نهایی خود برسیم. همچنین...