نمره عالی در اسپیکینگ آیلتس

نمره عالی در اسپیکینگ آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1062
10/10
از 69 کاربر

آزمون مکالمه‌ی آیلتس یک گفت و گوی رودررو و غیررسمی با آزمون‌گیرنده می‌باشد که در هر دو نوع آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است. به طور کلی این آزمون به سه قسمت اصلی تقسیم می‌شود و به منظور تست تلفظ، روان‌گویی، تسلط بر گرامر و دایره‌ی لغات شما طراحی شده است. با توجه به مثال های زیر شما یاد خواهید گرفت که آزمون گیرنده نیازمند شنیدن چه مطالبی از طرف شماست تا بتوانید یک نمره‌ی قابل قبول به دست آورید.

پارت اول آزمون اسپیکینگ آیلتس

پارت اول اسپیکینگ آیلتس

 در این بخش آزمون گیرنده خیلی صمیمانه در مورد مسائل روزمره‌ی زندگی‌تان از شما سوال خواهد پرسید این بخش چهار تا پنج دقیقه طول می کشد . می‌توانید از لینک زیر برای آشنایی با سوالات تسک 1 آزمون اسپیکینگ استفاده کنید.

https://youtu.be/8aafXYh_gHA

پارت دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس

 در این بخش به شما موضوعاتی داده شده و از شما می‌خواهند که در یک دقیقه آماده به پاسخگویی شوید.  سپس به مدت یک تا دو دقیقه از شما سوال پرسیده می‌شود که باید به آنها پاسخ دهید. سوالات متغیر و در زمینه‌های مختلف مطرح میشوند. از طریق لینک زیر می توانید به نمونه سوالات دسترسی داشته باشید.

https://youtu.be/hihIrNRfnpQ

پارت سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس

  این بخش زمانیست که شما این فرصت را دارید تا سطح مهارت‌های زبانی خود را نشان دهید و پاسخ های خود را گسترده تر کنید. به بیان دیگر پاسخ‌های کامل تری بدهید و سعی کنید در مورد موضوعات  به بحث بپردازید.

https://youtu.be/QoeKYAqBRtE

اما چگونه می‌توان از اشتباهات رایج، در طی آزمون آیلتس جلوگیری کرد؟

در ابتدا باید گفت هدف از آزمون آیلتس بررسی چهار بخش اصلی در مهارت مکالمه‌ی شماست که باید توجه  و تمرکز خود را بر روی آنها بگذارید. (تلفظ ، دایره لغات، تسلط بر گرامر و روان‌گویی.)

در بخش اول آزمون آیلتس شما در مورد موضوعات روزمره مورد سوال قرار خواهید گرفت مانند|: شغل، تحصیلات، شهری که در آن زندگی می‌کنید، خانواده و چیزهایی که به آن علاقه مندید و یا نفرت دارید.

 اما سعی کنید در این بخش پاسخ سوالات را از قبل حفظ نکرده باشید؛ زیرا امتحان گیرنده متوجه خواهد شد و از امتیاز شما کسر خواهد کرد. البته در بخش ۲ و ۳ آزمون، شما نمی‌توانید موضوعات را از قبل بدانید و باید آماده‌ی پاسخگویی بداهه به سوالات را باشید.

 همچنین سعی کنید از کلمات خیلی فانتزی و پیچیده گرامر‌های سخت و دشوار استفاده نکنید. آزمون‌گیرنده میخواهد بداند که شما تا چه سطحی می‌توانید، روان به مکالمه بپردازید و ارتباط برقرار کنید. پس سعی کنید پیچیده‌تر از حد معمول صحبت نکنید و گفتار خود را در حد ساده و صمیمانه و دوستانه نگهدارید.

 جهار راه کسب نمره بالا در آزمون اسپیکینگ آیلتس

یک: هر روز انگلیسی صحبت کنید

 سعی کنید روزانه حتی برای تایم کوتاه به زبان انگلیسی صحبت کنید و تمرین اسپیکینگ خود را فقط معطوف به کلاس های زبان نکنید.

 دو: از امتحان گیرنده خود سوال بپرسید

سعی کنید هر جایی که متوجه سوال نشدید حتما از امتحان گیرنده‌ی خود بپرسید. این کار به تنهایی نشان دهنده‌ی توانایی مکالمه‌ی شماست. به ظور مثال اگر در حین آزمون کلمه ای را شنیدید که معنی آن را نمی دانستید، بدون اضطراب از امتحان گیرنده‌ی خود بپرسید.

 سه: پاسخ کامل دهید

شما باید به امتحان گیرنده خود سطح توانایی برقراری ارتباط و مکالمه به زبان انگلیسی را نشان دهید پس تا جای ممکن از جواب های کوتاه و با بله و خیر امتناع کنید.

چهار: اگر اشتباه کردید اشتباه خود را درست کنید

این طبیعی است که شما در حین امتحان پاسخ اشتباهی به بعضی سوالات بدهید؛ اما می‌توانید پاسخ خود را تصحیح کرده به امتحان گیرنده ثابت کنید که گرامر ها و کلمات را به خوبی می‌دانید و اگر اشتباه کوچکی کردید خیلی راحت عذرخواهی کرده و پاسخ درست را عنوان کنید.

شما برای تمرین اسپیکینگ از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود را در اینستاگرام دره‌سرا با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

https://www.ieltsadvantage.com/ielts-speaking/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=82

مقالات مرتبط

زبان انگلیسی را هدفمند بیاموزید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 916

سعی کنید برای سفر آموزشی خود، هدف مشخص کنید. یعنی اگر فرض را بر این بگذاریم که شما سطح مشخصی از زبان را دارا هستید؛...

اشتباهات گرامری رایج در زبان انگلیسی بخش دوم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 765

باید بپذیریم یادگیری گرامرهای زبان انگلیسی کار سرگرم کننده‌ای نیست. اما همه‌ی ما برای تسلط و تقویت...

رازهای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1602

یادگیری یک زبان جدید نیاز به استمرار دارد. با وجود روش‌های متعدد و خوبی که برای سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری وجود...