بهترین روش‌های تقویت مهارت لیسنینگ برای نوجوانان چیست؟

بهترین روش‌های تقویت مهارت لیسنینگ برای نوجوانان چیست؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 831
9/10
از 97 کاربر

 یکی از مهم‌ترین جنبه های برقراری ارتباط با دیگران، تقویت مهارت لیسنینگ است. متاسفانه بین شنیدن زبان انگلیسی و درک و فهم کلمات آن به معنای واقعی، تفاوت زیادی وجود دارد و اینجا منظور ما از تقویت مهارت شنیداری، درک کامل و درست کلمات و جملات است. اما فواید تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی برای نوجوانان در چیست؟

 نسل جوان امروزی در دنیایی مملو از ارتباطات زندگی می‌کند و در این دهکده‌ی جهانی هیچ چیزی مهمتر از برقراری ارتباط با یکدیگر نیست. همچنین تسلط بر زبان انگلیسی که زبان بین‌المللی دنیاست، مهمترین کلید این ارتباط است و همینطور برای برقراری ارتباط درست، باید مهارت‌های اصلی مثل اسپیکینگ و لیسنینگ را ارتقا بخشید تا بتوان راحت‌تر با مردم اقصی نقاط دنیا ارتباط برقرار کرد.

اما بهترین روش‌های تقویت مهارت لیسنینگ برای نوجوانان چیست؟

یک: در گوش دادن فعال باشید نه منفعل

مهارت لیسنینگ

 یکی از تفریحات نوجوانان، گوش دادن به موسیقی روز و یا تماشای فیلم است. گاهی ما در هنگام گوش دادن به یک آهنگ، هیچ تمرکزی بر روی آنچه که می‌شنویم نداریم که به آن گوش کردن منفعل می‌گویند اما در مقابل، زمانی که با دقت به کلمات گوش می‌دهیم و تلفظ آنها را به خاطر می‌سپاریم و معنی تک تک آنها را درک می‌کنیم، در واقع گوش دادن فعال را تجربه می‌کنیم، که بسیار در مسیر یادگیری زبان انگلیسی تاثیر گذار است.

دو: فیلم‌های انگلیسی ‌زبان و با زیرنویس دو زبانه تماشا کنید

 از دیگر تفریحات نسل جوان، تماشای فیلم و سریال‌های تلویزیونی است. نوجوانان عزیز می‌توانند برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی، فیلم های زبان اصل را یکبار با زیر نویس فارسی تماشا کنند؛ زیرا این کار این امکان را به آنها می‌دهد که به سرعت معنای کلمات نا آشنا را پیدا کنند و همچنین یک بار با زیرنویس انگلیسی تماشا کنند. استفاده از زیرنویس انگلیسی هم برای اینکه بتوانند توانایی خود را برای تطبیق انگلیسی گفتاری و انگلیسی نوشتاری بهبود ببخشند بسیار مفید است.

سه: استفاده از بازی های آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

یکی از بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان یادگیری از طریق مسائلی است که برای آنها جذابیت دارد و از مهم‌ترین تفریحات نسل جوان، بازی‌های کامپیوتری است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به منظور ایجاد جذابیت برای نوجوانان، بازی‌های تقویت زبان انگلیسی ساخته شده است که بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند. همینطور زبان آموزان می‌توانند با یکدیگر در این اپلیکیشن‌ها تعامل داشته باشند و دانسته‌های خود را با هم به اشتراک بگذارند. چند سایت بازی مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی توسط نوجوانان عبارتند از:

www.eslkidslab.com

www.teach-this.com

www.esl-lab.com

نظر شما در مورد این نکات برای بهبود مهارت شنیداری انگلیسی چیست؟ همانطور که می‌بینید باکمی زمان و تمرین زیاد قطعاً تعجب خواهید کرد که چقدر سریع توانایی شما در درک زبان انگلیسی بهبود خواهد یافت.

در ادامه بخوانید:

بهترین پادکست‌ها برای نوجوان

4 سرال عالی برای تقویت زبان در نوجوانان

یادگیری زبان انگلیسی توسط موسیقی

منبع:

https://www.fluentu.com/blog/english/improve-english-listening/

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=55

مقالات مرتبط

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 604

همین الان هم زبان انگلیسی، زبانی جهانی است و مسلماً در آینده‌ی نه چندان دور اهمیت آن به عنوان ابزاری برای برقرار...

لطیفه‌های انگلیسی سطوح متوسط
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 756

در مقاله قبلی مطلبی با عنوان لطیفه‌های انگلیسی سطوح مبتدی خدمت شما ارایه دادیم. در این مطلب ما برای شما...

تقویت گرامر بدون نیاز به روش‌های سنتی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 711

 یادگیری گرامر برای اکثر زبان‌آموزان، مبحث خسته‌کننده و استرس زایی است؛ زیرا می‌تواند بسیار گیج...