رازهای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

رازهای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 382
9/10
از 5 کاربر

یادگیری یک زبان جدید نیاز به استمرار دارد. با وجود روش‌های متعدد و خوبی که برای سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری وجود دارد، بدون تلاش به موفقیت نمی‌رسید. در این مقاله نکات به شما آموزش داده می‌شود تا تلاش‌هایتان بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد و مهارت‌های انگلیسی شما را بهبود ببخشد.

از اشتباهات خود فرار نکنید

هرکسی اشتباه می‌کند. شما تنها با اشتباه کردن و آگاه شدن نسبت به آن‌ها می‌توانید پیشرفت کنید.

با زبان انگلیسی بازی کنید و آن را به کار بگیرید. واژه‌های جدید، آواها و ساختارها را در جمله‌هایتان بیاورید.

برای به دست آوردن گفتاری روان، قسمت‌های کوچکی ساختار زبان که در کنار هم قرار می‌گیرند را یاد بگیرید و تلاش نکنید معنی هر واژه را حفظ کنید. یعنی در صورت برخورد با یک اسم، صفتی که می‌تواند آن را تعریف کند را هم یاد بگیرید.

در مورد فعل هم همینطور، قید‌هایی که می‌توان با آن استفاده کرد را پیدا کنید. با این روش شما می‌توانید قسمت‌های کوچکی از زبان را به شکل محاوره‌ای یاد بگیرید.

تمرین کنید

یادگیری مهارت های جدید زبان

صحبت با یک دوست و یا یک انگلیسی زبان برای بهبود مهارت‌های زبانی شما خیلی خوب است. اگر دوست و یا آشنایی برای این کار ندارید می‌توانید در خانه تمرین کنید؛ با خودتان حرف بزنید.

تلفظ صحیح واژه‌ها در یک زبان جدید نیاز به تمرین فراوان دارد. برای آشنا شدن گوشتان به تلفظ صحیح می‌توانید به رادیو و یا پادکست گوش بدید. در بخش دانلود پادکست انگلیسی دوره‌سرا شما می‌توانید با توجه به سطح مهارت‌های خود، پادکست مناسب خود را پیدا کنید و به آن گوش دهید.

گوش دادن به آهنگ هم روشی خیلی خوب، برای گسترش دایره واژگان شما می‌باشد.

عبارات خود را به خاطر بسپارید

با استفاده از فلش کارت ها شما می‌توانید واژه‌ها و عباراتی که یاد گرفته‌اید را به راحتی مرور کنید. ترجمه‌ی آن‌ها را در پشت بنویسید. هرگاه سرتان خلوت بود سری به آن‌ها بزنید و برای چند لحظه هم که شده مطالعه کنید.

امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند، هر کدام از ما یک واژه‌نامه در جیبمان داریم. هروقت با مشکل برخوردید می‌توانید به آن رجوع کنید.

تعادل را حفظ کنید

در طول هفته برای ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ وقت بذارید. شاید داشتن یک برنامه‌ی زمانی به شما کمک کند. برای هر یک از این مهارت‌ها زمان مشخصی صرف کنید.

تعادل را در یادگیری زبان حفظ کنید

برای هر مهارت منبع و یا روشی برای یادگیری داشته باشید. مثلاً برای لیسنینگ از رادیو و پادکست استفاده کنید. برای ریدینگ از کتاب ها و یا سایت‌هایی که برای سطح مشخصی هستند استفاده کنید. برای رایتینگ از موضوعاتی که در دو مهارت قبل استفاده کردید بهره بگیرید و برای اسپیکینگ تلاش کنید یک همراه برای خودتان دست و پا کنید.

در دوره‌سرا به تمام این نکات توجه شده است. یعنی نه تنها برای هر مهارت دوره‌ای در نظر گرفته شده، برای هر سطح (مبتدی، متوسط، پیشرفته و ...) مطالب مناسب وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این دوره‌ها می‌توانید به بخش دسته بندی دوره‌ها مراجعه کنید.

هدف‌های دست‌یافتنی برای خود در نظر بگیرید

یک انگلیسی زبان در حدود 20,000 واژه و هم خانواده‌ی آن‌ها را می‌شناسد. ولی شما که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرید لازم نیست به چنان حدی برسید.

برای دیدن و درک راحت یک فیلم به زبان انگلیسی، آشنایی با 1,100 واژه و هم خانواده‌ی آن‌ها کفایت می‌کند.

سخن پایانی

بازهم باید تکرار کرد، مهمترین چیز در فرایند یادگیری زبان انگیسی تلاش و استمرار است. در دوره‌سرا معلمان و استادان به شما کمک می‌کنند تا مسیر درست را در کمترین زمان ممکن طی کنید. در هر سطحی که باشید دوره‌سرا هوای شما را دارد.

برای مشاوره و تعیین سطح به بخش رزرو رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی مراجعه کنید.

منبع:

https://www.abc.net.au/education/learn-english/learn-english-5-secrets-to-language-learning-success/7288512

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=102

مقالات مرتبط

یادگیری زبان انگلیسی به کمک تماشای فیلم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 532

ما برای آسان‌تر کردن و لذت‌بخش‌تر کردن یادگیری زبان انگلیسی، می توانیم از فیلم و سریال استفاده کنیم. اما...

شناخت بهترین کلمات ربط برای استفاده در آزمون رایتینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 242

رایتینگ، از چالش‌برانگیزترین بخش‌های آزمون آیلتس است که اکثر زبان آموزان در این مهارت نیاز به تمرین بیشتری...

بازار کار زبان انگلیسی در ایران
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 401

در این مقاله به موضوع تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر فرصت‌های شغلی جدید پرداخته می‌شود. ما در این مقاله با ذکر...