تقویت گرامر بدون نیاز به روش‌های سنتی

تقویت گرامر بدون نیاز به روش‌های سنتی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 867
9/10
از 55 کاربر

 یادگیری گرامر برای اکثر زبان‌آموزان، مبحث خسته‌کننده و استرس زایی است؛ زیرا می‌تواند بسیار گیج کننده و پیچیده باشد. با این حال دانش درست از قواعد دستوری زبان انگلیسی، به شما در نوشتن صحیح و بی‌نقص، کمک خواهد کرد. همچنین در مسیر موفقیت شما چه به عنوان زبان‌آموز چه به عنوان یک دانشجو و یا کارمندِ آینده، مهم و تاثیرگزار است. ما اینجا هستیم تا با مطرح کردن هفت راهکار ساده، مهارت‌های گرامری شما را بهبود ببخشیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

یک: بخوانید

خواندن کتاب

خواندن متون مختلف به خصوص خواندن با صدای بلند، یکی از اولین راهکار‌های تقویت مهارت‌های گرامری است؛ زیرا ترکیب دیدن، گفتن و شنیدن، به تثبیت آنچه آموخته‌اید کمک می‌کند. همچنین علاوه بر بهبود مهارت‌های گرامری، خواندن متون به تمام جنبه‌های نوشتاری شما نیز، بهره می‌رساند، از روان‌خوانی گرفته تا افزایش دایره‌ی واژگان.

دو: استفاده از کتاب راهنمای گرامر زبان انگلیسی

ما قصد یادگیری گرامر‌ها به صورت سنتی و کتابی را نداریم اما در اختیار داشتن یک کتاب راهنمای به روز و با بیانی ساده و مناسب به شما کمک می‌کند در مواقع نیاز، اگر با مطلبی مواجه شدید که در درک آن به مشکل برخوردید، بتوانید به سراغ کتاب راهنما رفته و از آن کمک بگیرید.

سه: اصول اولیه را مرور کنید

 شاید کلاس‌های زبان شناسی و یا دستور زبان انگلیسی جایی نباشد که شما به آن علاقه‌مند باشید، اما صرف کمی زمان برای یادگیری یا مرور اصول اولیه قواعد زبانی ضروری است. پس در مورد عناصر اصلی قواعد زبان انگلیسی تحقیق کنید و با مرور آنها پایه‌های گرامری خود را قوی تر سازید.

چهار: تمرین کنید

تمرین زبان انگلیسی

 امروز برای بهبود مهارت‌های زبانی، منابع بسیار عالی چه به صورت آنلاین و چه به صورت چاپی وجود دارد که به ارتقای سطح دستوری زبان شما کمک می‌کند.کافیست در اینترنت جستجو کنید تا با تعداد زیادی از وبسایت‌ها مواجه شوید که به کمک بازی و سرگرمی، تمرین‌های گرامری را ارائه می‌دهند. پس اگر در یادگیری قواعد و دستورهای زبان انگلیسی با مشکل روبرو هستید، هر روز چند دقیقه را به پاسخگویی این تمرین‌های گرامری اختصاص دهید. شما در هر سنی و هر سطحی که باشید انجام چند تست تمرینی در طول روز، می‌تواند به شما در بهبود این مهارت بسیار کمک کند.

 پنج: به نظرات دیگران گوش دهید

سعی کنید در مسیر یادگیری خود به نظرات مدرسان و یا هم‌کلاسیان و هم‌گروهی‌های خود خوب گوش کنید  و از آنها بخواهید راجع به کار شما نظر بدهند و نقاظ ضعفتان را برای شما بازگو کنند تا دریابید که آیا با قاعده‌ی دستوری خاصی مشکل دارید یا نه. به عنوان مثال:

آیا ترتیب کلمات را به درستی بیان می‌کنید؟ تلفظ واژگان‌تان درست است؟ زمان بندی فعل‌ها را به خوبی می‌شناسید؟

می‌توانید یک چک لیست از نظرات دیگران درست کنید تا بتوانید نقاط ضعف خود را شناخته و آنها را برطرف کنید.

شش: تصحیح و روان خوانی با صدای بلند

 وقتی مطالبی را که نوشته‌ایم بازخوانی می‌کنیم، مغز ما شکاف‌های اطلاعات از دست رفته را پر میکند و اصولاً هنگام تکرار مطالب، متوجه اشتباهات خود می‌شویم. شما می‌توانید در این زمینه از همکلاسی‌ها و یا مدرس خود بخواهید که متن شما را تصحیح کند و یا شما با صدای بلند، برای آن فرد روخوانی کنید. وقتی مطالب را با صدای بلند بخوانید بیشتر متوجه اشتباهات خود خواهید شد تا اینکه فقط در ذهنتان آنها را مرور کنید.

هفت: بنویسید

نوشتن هم مانند خواندن در بهبود مهارت‌های گرامری بسیار مفید است. هر چه بیشتر نوشتن را با گرامر مناسب و درست تمرین کنید، طبیعتاً پیشرفت بهتری هم خواهید داشت.

فراموش نکنید، در هر سن و سطح زبانی که باشید می‌توانید برای تقویت مهارت‌های یادگیری خود گام بردارید و از روش‌های فوق به طور مرتب و با برنامه‌ریزی درست استفاده کنید تا بدون تحمل هیچگونه فشار و سختی، قواعد زبانی خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

 

در ادامه بخوانید:

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی

استفاده از نقشه ذهنی در یادگیری زبان انگلیسی

 

منبع:

https://www.varsitytutors.com/blog/7+tips+to+improve+your+grammar+skills

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=49

مقالات مرتبط

یادگیری لغات کاربردی، برای آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1099

شاید مبحث کلمات، بخش اختصاصی در آزمون‌های آیلتس نداشته باشد. اما به نوبه‌ی خود در ارزیابی دیگر مهارت‌های...

چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی انگیزه‌ی لازم را به دست بیاوریم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 696

 متاسفانه تعداد زیادی از زبان‌آموزان هستند که نسبت به مهارت‌های زبانی خود نگاه منفی دارند و با خود...

بهترین روش تقویت اسپیکینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1138

 به طور معمول اکثر افراد در تمرین رایتینگ به تنهایی مشکلی ندارند، اما وقتی نوبت به تمرین اسپیکینگ می‌رسد...