بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت لیسنینگ

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت لیسنینگ
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 222
9/10
از 82 کاربر

مهارت گوش دادن یا لیسنینگ آزمون آیلتس، یکی از بخش‌هایی است که بسیاری از افراد از آن می‌ترسند زیرا با اندکی غفلت نسبت به چیزی که می‌شنویم ممکن است دچار گمراهی شویم و متاسفانه در آزمون آیلتس فقط یکبار می‌توانید صدای ضبط شده را بشنوید و برای شما تکرار نخواهد شد و عدم موفقیت شما در شنیدن درست مطالب، بر نتایج آزمون تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. به همین دلیل ما در این مطلب کتاب‌هایی که در تمرین و پیشرفت مهارت لیسنینگ به شما کمک می‌کنند را عنوان خواهیم کرد تا بتوانید با تسلط بیشتری در آزمون شرکت کنید.

Basic IELTS Listening

Basic IELTS Listening

این کتاب همانطور که از اسمش پیداست، برای سطح مبتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. و جزو بهترین کتاب‌ها برای افراد مبتدی به حساب می‌آید؛ زیرا دارای تمرینات ساده و مخصوص لیسنینگ است که به شما کمک می‌کند در یک شکل درست، شروع به یادگیری کنید.

How to prepare for IELTS Listening

این کتاب به شما کمک می کند تا شکل و فرم سوالات آزمون را بهتر یاد بگیرید و بیاموزید که چگونه برای آزمون لیسنینگ آماده شوید. در این کتاب به صورت کلی در مورد سوال‌هایی که در آزمون آیلتس مطرح خواهد شد، بحث می‌شود و سوالات احتمالی را مورد بررسی و تحلیل قرارمی‌دهد. هر درس به گونه ای طراحی شده است تا برای شما حاوی تمریناتی باشد که بتوانید سوالات آزمون را با سرعت بالاتری حل کرده و پاسخگو باشید.

‏Get ready for IELTS listening

‏Get ready for IELTS listening

این کتاب مناسب کسانی است که می‌خواهند خودشان در خانه به تمرین مهارت لیسنینگ بپردازند. 

این کتاب دارای نمونه سوالات آسان برای افرادی مبتدی است تا به یک دانش ابتدایی در مورد مهارت لیسنینگ دست پیدا کنند. همچنین شامل ۱۲ درس می‌باشد که هر درس شما با کلمات و گرامرهای مختلفی آشنا می‌شوید. همچنین در انتهای هر درس تمرین‌های کوتاهی برای تقویت مهارت لیسنینگ وجود دارد.

Intensive IELTS Listening

Intensive IELTS Listening

این کتاب یک کتاب بسیار مهم و مؤثر در یادگیری مهارت لیسنینگ آزمون آیلتس است و خواندن آن ضروری به حساب می آید. این کتاب به شما ۵ فرم مختلف از سوالاتی که در آزمون آیلتس مطرح می‌شود را آموزش داده و به شما کمک می‌کند پاسخگوی سوالات باشید. این روش شامل: تیک زدن و پرکردن جدول، مدلسازی، پاسخ‌های کوتاه و انتخابات چند گرینه‌ای می باشد علاوه بر این در انتهای کتاب تست‌های واقعی از آزمون را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید توانایی‌های خود را محک بزنید.

Listening for IELTS (Collin)

Listening for IELTS (Collin)

کتاب کالینز یکی از مشهور‌ترین کتاب های انگلیسی تمرینی است. که با زبان بسیار مناسبی نوشته شده است، به همین دلیل نمی‌توان سری کتاب‌های یادگیری مهارت لیسنینگ آیلتس کالینز را نادیده گرفت. این کتاب بر اساس مهارت‌های مختلف زبانی تقسیم شده و در آن تمرین لیسنینگ آزمون آیلتس و تمرین‌های مناسب برای بهبود مهارت‌های شنیداری ، به بهترین وجه ارائه داده شده است. همچنین درس‌ها بر اساس موضوع از آسان به دشوار تقسیم می‌شوند تا به شما کمک کنند راحت تر مطالعه کنید.

شما با استفاده از این کتاب‌ها می‌توانید سزح مهارت‌های زبانی خود را ارتقا بخشیده و در آزمون آیلتس موفق به کسب امتیاز بالاتری شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات ما در سایت دوره‌سرا را دنبال کنید.

منبع:

https://testuru.com/blog/17-books-that-help-you-to-learn-ielts-listening-effectively-1909egr

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=84

مقالات مرتبط

پادکست‌های انگلیسی زبان که در بین نوجوانان محبوبیت دارند
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 542

با توجه به بالا رفتن مقبولیتشان، پادکست‌ها بر اساس مخاطب و یا موضوعات مختلف طبقه بندی می‌شوند. در...

زبان انگلیسی را هدفمند بیاموزید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 286

سعی کنید برای سفر آموزشی خود، هدف مشخص کنید. یعنی اگر فرض را بر این بگذاریم که شما سطح مشخصی از زبان را دارا هستید؛...

تقویت مهارت رایتینگ(نگارش) انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 526

حتماً می‌دانید نگارش یکی از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است. مهارتی که بسیار مهم است ولی شاید در مقابل سه مهارت...