افعال قوی در رایتینگ انگلیسی

افعال قوی در رایتینگ انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1090
8/10
از 88 کاربر

در این مقاله به تکنیکی در مهارت رایتینگ در انگلیسی پرداخته می‌شود که با آن می‌توانید بجای افعالی عادی و روزمره از افعال قوی (Strong Verbs) در رایتینگ خود استفاده کنید. استفاده از افعال قوی باعث بهبود چشمگیر کیفیت نوشته‌ی شما می‌شود که در آزمون‌های مختلف انگلیسی بسیار برای شما پرفایده خواهد بود. در این مقاله ابتدا تعریفی از افعال ضعیف با ذکر مثال ارایه می‌شود سپس با معرفی افعال قوی روش پیدا کردن آن‌ها را خواهیم خواند.

علاوه بر این‌ روش در صفحه‌ی اینستاگرام دوره‌سرا تکنیک‌های مختلفی برای بهبود مهارت‌های انگلیسی آموزش داده می‌شود که می‌توانید از اینجا به آن دسترسی پیدا کنید.

افعال ضعیف

افعال ضعیف

افعال ضعیف به فعل‌هایی گفته می‌شود که حس و حالت را منتقل نمی‌کنند. مانند Walk که به معنی راه‌رفتن است، ولی ما انواع راه رفتن داریم (و به عنوان مثالی دیگر: Say که به معنی گفتن است، ولی ما انواع گفتن را داریم.). استفاده از این واژه‌ها در رایتینگ ممکن است سبب طولانی شدن جمله‌ها شده و حس یکنواختی را القا کند. افعال ضعیف افعالی هستند که برای انتقال حس و حالت نیاز به یک قید دارند. (Walking fast، Say loudly)

افعال قوی

افعال قوی می‌توانند حس و حالت را منتقل کنند. باعث جذاب شدن نوشته شده و خواننده را جذب می‌کند. برای انتقال حس و نیاز به قید ندارد. برای مثال به جای Saying loudly می‌توان از این افعال استفاده کرد:

assert.

blurt.

call out.

proclaim.

shout.

utter.

yell.

bellow.

یافتن افعال قوی

شاید راحت‌ترین کار، در نظر اول، جستجوی لیستی از افعال قوی باشد. یعنی شما عبارت Saying loudly را در کنار عبارت Strong verbs در گوگل بزنید. این کار درستی نیست. شاید برای حل جدول کلمات متقاطع به کارتون بیاید ولی چون جایگاه آن فعل‌ها را نمی‌دانید، نمی‌توانید از آن‌ها به طور کاربردی و در نوشته‌هایتان استفاده کنید.

بجای این کار، یعنی جست وجو در اینترنت یا گوگل شما باید در متونی که می‌خوانید به دنبال چنین افعالی باشید. مثلا در نشریه‌ی نیویورک تایمز شما می‌توانید چنین افعالی را در جایگاه درستی که استفاده شده‌اند ببینید و یاد بگیرید. مانند هر بخش دیگر دوره‌سرا حفظ کردن واژه‌ها منع می‌شود. شما نباید واژه‌ها را حفظ کنید.

برای آشنایی بیشتر با روش دوره سرا می‌توانید مقاله‌ای که روی همین سایت با عنوان "یادگیری زبان انگیسی به روش دوره‌سرا" وجود دارد را مطالعه کنید.

البته برای پیدا کردن این نوع افعال فقط لازم نیست به متون رسمی و خبری مراجعه کنید. کتاب‌های داستان و رمان‌های انگلیسی هم می‌توانند به شما برای پیدا کردن افعال قوی مفید باشند. فقط کافیست در زمان مطالعه، اگاهانه به دنبال چنین مواردی بگردید. یعنی همان تفاوت دیدن و نگاه کردن. این فعالیت آگاهانه به شما در یافتن چنین نمونه‌هایی کمک شایانی می‌کند.

سخن پایانی

این روش هم مانند تمام روش‌ها و تکنیک‌هایی که در دوره‌سرا ارایه می‌شود مستلزم تمرین و باز هم تمرین است. اگر چند مقاله در سایت را خوانده باشید متوجه می‌شوید که تاکید زیادی روی این موضوع می‌شود. در سایت دوره‌سرا بخشی به کارنامه‌های زبان آموزان وجود دارد. کسانی که با تمرین و پشت کار خود توانسته‌‎اند از روش نوین آموزش زبان انگلیسی ما به هدفشان برسند. در مصاحبه‌هایی که با آن‌ها انجام شده آن‌ها هم روی این موضوع تاکید می‌کنند، تمرین و تکرار.

خود استاد رضایی هم بارها در گفته‌هایشان به این موضوع اشاره کرده‌اند:

"بدون تمرین و خواست خودتان، حتی روش من هم برای شما مفید نخواهد بود."

برای دیدن کارنامه‌های زبان‌آموزان دوره‌سرا کلیک کنید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=63

مقالات مرتبط

ویژگی‌های یک مدرس زبان خوب چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1710

 هیچ کس یک معلم خوب را از یاد نخواهد برد. همه‌ی ما در ذهنمان یکی از معلمان خود را به خاطر داریم که با گذشت...

واژه‌هایی که کیفیت رایتینگ شما را پایین می‌آورد
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 873

واژه هایی که کیفیت نگارش را پایین می‌آورند و باید حذف شوند. در این مقاله می‌خواهیم عبارت‌هایی را به شما...

ترفند‌های یادگیری زبان انگلیسی به صورت محاوره‌ای چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1120

تا به حال به آفتاب پرست دقت کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که آفتاب پرست‌ها می‌توانند رنگ پوستشان را با...