نمونه سوالات آزمون آیلتس

نمونه سوالات آزمون آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1226
9/10
از 14 کاربر

آزمون آیلتس یا همان International English Language Test System در چهار بخش لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ برگزار می‌شود. این آزمون دارای دو نوع متفاوت آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک است که بخش اسپیکینگ و لیسنینگ در هر دو آزمون یکسان انجام می‌شود، اما در ریدینگ و رایتینگ آنها تفاوت‌هایی وجود دارد.

در امتحان آیلتس چه می‌گذرد؟

Listening 40 question 30 min + 10 min extra
Reading 40 question 60 min
Writing 2 task 60 min
Speaking 3 part 10-15 min

 

بخش ریدینگ آزمون آیلتس آکادمیک:

متنهای بخش ریدینگ آیلتس معمولاً از کتابها، مقالات، مجله‌ها، روزنامه‌ها و یا منابع آنلاین گرفته می‌شود و تمام موضوعات این بخش متناسب با سطح آکادمیک و مناسب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند آورده می‌شود.

شما باید جواب‌های خود را در کاغذ پاسخگویی بنویسید و از آنجایی که در این بخش مانند بخش لیسنینگ زمان اضافه ندارید، سعی کنید این کار را به موقع و با دقت انجام دهید. حتما به درستی گرامرها و نداشتن غلط‌های املایی دقت کنید زیرا این موارد از شما امتیاز کم می‌کند.

سوالات این بخش می‌توانند به صورت چهار گزینه‌ای و یا تشریحی، درست و نادرست، بله و خیر و یا جای خالی بیاید. هدف از این بخش بررسی میزان درک شما از کل متن آورده شده می‌باشد.

به طور مثال: بعد از خواندن متن ایده‌هایی مطرح می‌شود و ممتحن از شما می‌خواهد نظر خود را راجع به این ایده‌ها و مطابقت آنها با نظر نویسنده را بیان کنید. در واقع در این بخش میزان درک شما از متن بسیار مهم است.

نمونه سوال آزمون آیلتس

بخش رایتینگ آزمون آیلتس:

رایتینگ آیلتس شامل دو بخش می‌باشد که هر دو باید به صورت کامل پاسخ داده شوند. در قسمت اول باید به کمک دایره‌ی واژگان خود حدود ۱۵۰ کلمه در ۲۰ دقیقه راجع به موضوع خواسته شده بنویسید و در بخش دوم به شما یک ایده و نظریه و یا یک موضوع برای بحث کردن داده می‌شود که باید حداقل ۲۵۰ کلمه برای آن در ۴۰ دقیقه بنویسید.

شما باید جملات خود را به صورت خوانا و کامل یادداشت کنید تا امتیاز این بخش را از دست ندهید.

در تسک اول معمولا از شما می‌خواهند یک جدول، پاراگراف و یا یک نمودار را توصیف کنید و در تسک دوم یک موضوع برای نوشتن به شما داده می‌شود و باید در متن خود به بحث درباره آن بپردازید.

برای مثال، اگر یک موضوع راجع به بخش خاصی از یک ایده‌ی کلی راجع به کامپیوتر مطرح شود، شما نباید به طور جامع راجع به کامپیوتر صحبت کنید بلکه باید در راستای همان موضوع خاص متن خود را بنویسید.

بخش لیسنینگ آزمون آیلتس:

بخش لیسنینگ دارای چهار بخش است که در هر قسمت 10 سوال مطرح شده است.

قسمت‌های اول و دوم به موضوعاتی مثل کارهای روزانه و موقعیت‌های اجتماعی می‌پردازد و معمولاً گفت و گو بین دو شخص برای شما پخش می‌شود که در مورد مطلبی مثلاً تدارکات یک سفر صحبت می‌کنند.

در قسمت دوم اما تنها یک نفر صحبت می‌کند. در قسمت ۳ و ۴ افراد راجع به موقعیت‌های تحصیلی و آموزشی صحبت می‌کنند. به طور مثال در بخش ۳ گفت و گو بین دو دانشجو که راجع به استاد خود صحبت می‌کنند برای شما پخش می‌شود و در بخش ۴ تنها یک نفر راجع به موضوعی آکادمیک و دانشگاهی صحبت می‌کند.

شما تنها یک بار امکان گوش دادن به نوار صوتی را دارید پس دقت لازم را به خرح دهید و توجه داشته باشید که معمولاً از لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی در قسمت لیسنینگ استفاده می شود پس باید در این زمینه تبحر کافی داشته باشید.

تقویت اسپیکینگ آزمون آیلتس

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس:

اسپیکینگ آیلتس شامل گفت و گوی رو در رو بین آزمون‌گیرنده و کاندیدا می باشد. این مکالمات در سه بخش و با هدف بررسی توانایی فرد در گفت و‌گو به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

استفاده‌ی درست و دقیق از کلمات، یکی از راه‌های موفقیت شما در این قسمت است.

در بخش اول حدود ۴ تا ۱۰ دقیقه فرصت پاسخگویی دارید و سوالات راجع به خانه، خانواده، کار و علایقتان مطرح می‌شود و در بخش دوم به شما یک کارت داده شده و راجع به یک موضوع به خصوص از شما می‌خواهند که به گفتگو بپردازید.

شما یک دقیقه فرصت دارید که آماده‌ی این گفت‌وگو شوید و یادداشت‌برداری کنید و در حدود ۳ تا ۴ دقیقه راجع به موضوع به صحبت بپردازید.

در بخش ۳ شما و امتحان گیرنده راجع به نکات مختلف مربوط به موضوع قبل به گفتگو می‌پردازید و حدود ۴ تا ۵ دقیقه این کار را ادامه خواهید داد. این بخش توانایی آنالیز و بیان ایده‌های شخصی شما را به آزمون‌گیرنده نشان می‌دهد.

پس اگر قصد ادامه تحصیل و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان را دارید، دارا بودن مدرک آیلتس یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین راه‌های رسیدن شما به آرزوها و خواسته‌هایتان است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های آیلتس دوره سرا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=118

مقالات مرتبط

5 روش برای داشتن اعتماد به نفس بالا در زمان صحبت به انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1581

شما واژه‌های صحیح را بلدید و می‌دانید چطور خودتان را بیان کنید، ولی در لحظه‌ای که می‌خواهید حرف...

تکنیک‌های ریدینگ در آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1232

 ریدینگ، پایه‌‌ی اصلی رایتینگ است و شما برای کسب یک امتیاز مناسب در آزمون آیلتس، باید تکنیک‌های...

معرفی پادکست‌های مناسب برای افراد مبتدی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2147

 اگر قادر بودید به راحتی زبان انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید چه می‌کردید؟ سریال یا فیلم یا موسیقی مورد...