تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس

تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 281
9/10
از 13 کاربر

یکی از بخش های چالش برانگیز آزمون آیلتس بخش ریدینگ آن می‌باشد. باید گفت این قسمت در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال تقریباً یکسان است اما دارای تفاوت‌هایی هم می‌باشد.

به طور مثال ریدینگ آیلتس آکادمیک کمی پیچیده‌تر و چالش‌برانگیزتر از ریدینگ آیلتس جنرال است. در این مقاله به توضیح آزمون ریدینگ در هر دو آزمون و بیان تکنیک‌های موثر در روز امتحان خواهیم پرداخت.

فرمت ریدینگ آزمون آیلتس آکادمیک

در آزمون آیلتس آکادمیک شما با سه بخش مواجه خواهید شد که هر کدام دارای یک متن طولانی می‌باشد. معمولاً متن‌های هر بخش از کتاب‌ها، مقالات، مجله‌ها و روزنامه‌های مختلف گرفته شده است و شامل موضوعات عمومی می‌باشد و شما باید به طور کلی بر اساس حقایق علمی و اجتماعی شروع به پاسخگویی کنید.

این متون معمولاً شامل جداول‌ و نمودار‌ها می‌باشند و در سطح دانشگاهی و به اصطلاح آکادمیک بیان می‌شوند.

فرمت ریدینگ آزمون آیلتس جنرال

در آزمون آیلتس جنرال شما با سه بخش مواجه خواهید شد:

بخش 1- آزمون، شامل متن‌های کمی کوتاه می‌باشد و موضوع آن اتفاقات روزمره و اجتماعی است که هر فرد به صورت روزانه هنگام زندگی در یک کشور انگلیسی زبان با آنها مواجه خواهد شد.

بخش 2- یک متن کوتاه مربوط به موضوعات شغلی می‌باشد مانند: درخواست شغل برای کار در یک شرکت و یا اداره‌ی انگلیسی زبان.

بخش 3- این بخش شامل متنی طولانی‌تر از قسمت‌های قبلی است و معمولاً مضامین پیچیده‌تری در آن مطرح خواهد شد و موضوع آن به طور کلی پیرو مضامین اجتماعی و عمومی خواهد بود مانند: تبلیغات‌ها کتاب‌ها و مقالات و روزنامه‌ها.

مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس

برای موفقیت در آزمون ریدینگ آیلتس بهتر است از تکنیک‌های زیر بهره ببرید تا به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید:

  • متون مختلف را برای مطالعه مورد استفاده قرار دهید و از کتابها و منابع تکراری استفاده نکنید تا مهارت سریع و درست خواندن موضوعات مختلف را به دست بیاورید.
  • یک بار متن را روخوانی کنید تا با موضوع آن آشنا شوید و بعد دوباره با دقت بخوانید تا بتوانید به سوالات بهترین پاسخ را بدهید.
  • قبل از پاسخگویی به هر سوال، سوالات را با دقت بخوانید تا بهتر بتوانید جواب مناسب بدهید.
  • هنگام پاسخگویی به سوالات با دقت به تلفظ کلمات خود دقت کنید تا امتیازی را از دست ندهید.
  • هنگام خواندن متون سعی کنید زیر کلمات مهم خط بکشید، مانند تاریخ‌ها. این کار باعث می‌شود هنگام پاسخگویی راحت‌تر به جواب‌ها دسترسی پیدا کنید. در واقع به نوعی نشانه گذاری کنید و در زمان خود صرفه جویی انجام دهید.
  • قبل از شرکت در آزمون آیلتس به صورت امتحانی در آزمون ماک آیلتس ثبت نام کنید تا نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسید، در شرایط امتحان قرار بگیرید و با زمانبندی بخش‌های مختلف آن آشنا شوید.

تسک ریدینگ آزمون آیلتس

  • حتماً نمونه سوالات آزمون آیلتس را تهیه کنید و قبل از آزمون اصلی تعداد زیادی از سوالات را تمرین کنید تا با فرمت های مختلف سوال در بخش ریدینگ آزمون آیلتس آشنا شوید.
  • در آزمون آیلتس کاغذی یا کتبی جواب‌های خود را در برگه‌ی پاک نویس با دقت یادداشت کنید. زیرا زمان اضافه برای چک کردن به شما داده نخواهد شد و در آخر سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تا به بهترین نتیجه‌ی ممکن برسید.
  • یکی از مهمترین نکاتی که می بایست به آن توجه شود مدیریت زمان در بخش ریدینگ آزمون آیلتس است. سعی کنید بیش از حد روی یک سوال زمان نگذارید و با وسواس زیاد وقت را تلف نکنید. زمان کلی بخش ریدینگ را باید بین تمامی سوالات تقسیم کنید.

با امید و آرزوی موفقیت تمام شما عزیزان 🙏

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=121

مقالات مرتبط

تقویت مهارت رایتینگ(نگارش) انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 813

حتماً می‌دانید نگارش یکی از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است. مهارتی که بسیار مهم است ولی شاید در مقابل سه مهارت...

واژه های جدید واژه نامه ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 634

همانطور که هیچ زبانی هیچوقت از حرکت باز نمی‌ایستد و همواره در حال تکامل است لغت‌ها نامه‌ها هم وسیع و...