آزمون ماک آیلتس چیست و چه اهمیتی دارد؟

آزمون ماک آیلتس چیست و چه اهمیتی دارد؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 788
9/10
از 8 کاربر

اگر شما قصد شرکت در آزمون آیلتس را داشته باشید تا به امروز حتماً اسم آزمون ماک به گوش شما خورده است. اما اگر نمی‌دانید آزمون ماک چیست نگران نباشید، به زودی با آن آشنا خواهید شد کافیست که این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

ماک آزمون آزمایشی آیلتس می‌باشد. در واقع شما قبل از شرکت در آزمون آیلتس، در آزمون ماک ثبت نام کرده و مهارت‌های زبانی خود را می‌سنجید و با محیط و شیوه‌ی امتحان اصلی آشنا خواهید شد.

شما با آزمون ماک به یک جمع‌بندی و برآورد از سطح زبان خود و تسلطتان بر مهارت‌های 4 گانه‌ی زبان انگلیسی، مانند: ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ خواهید رسید تا مطمئن شوید که آمادگی کامل برای شرکت در آزمون آیلتس را دارید و می‌توانید یک نمره مناسب به دست بیاورید.

نکات آزمون ماک آیلتس:

امروزه و به دلیل هزینه‌ی تقریباً بالای آزمون آیلتس در کشور ما و همینطور جلوگیری از دلسردی زبان آموزان به دلیل کسب نکردن امتیاز مناسب در آزمون بهتر است از شیوه‌ی امتحان و به دست آوردن امتیاز مورد نظر در آزمون آیلتس اطمینان حاصل کنید و بعد برای آزمون اصلی ثبت نام کنید.

سعی کنید قبل از آزمون اصلی آیلتس و حتی قبل از آزمون ماک آیلتس حتماً در دوره‌های آیلتس شرکت کرده و علاوه بر ارتقای سطح زبان انگلیسی، با تکنیک ها و بخش های مختلف آزمون آیلتس آشنا شوید.

آزمون ماک آیلتس

آزمون‌های آزمایشی ماک این کار را برای شما آسان کرده‌اند. شما می‌توانید به کمک آزمون ماک از موفقیت خود در آزمون آیلتس اطمینان حاصل کنید و با اعتماد به نفس بیشتری در امتحان نهایی شرکت کنید.

اهمیت آزمون ماک در چیست؟

شما می‌توانید نمونه سوالات آزمون آیلتس را دانلود کرده و در خانه از خود امتحان بگیرید، اما این کار به شما کمکی در زمینه‌ی شناخت شیوه امتحان نمی‌کند و در واقع باز هم شما در خانه‌ی خود و در محیط امن و آرامش‌بخش‌تان نشسته‌اید و با زمان بندی‌های خاص خود به پاسخگویی می‌پردازید و با محیط امتحان ارتباط برقرار نمی‌کنید.

اما در آزمون ماک شما با سالن امتحان، زمان‌بندی های مناسب برای پاسخگویی هر بخش آزمون آیلتس اعم از ریدینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و رایتینگ و احساس واقعی شرکت در آزمون آیلتس مواجه خواهید شد.

با کمک آزمون ماک آیلتس، زبان آموزان ایده‌های مختلفی برای پاسخگویی به سوالات و نحوه آزمون خواهند رسید و اضطراب و استرس شرکت در آزمون برایشان کمتر خواهد شد.

این آزمون به شما کمک می‌کند زمانبندی بهتری برای پاسخگویی به سوالات داشته باشید و در روز آزمون اصلی آیلتس بتوانید به بهترین شکل زمان خود را مدیریت کنید.

اهمیت آزمون ماک آیلتس

اما اهمیت اصلی آزمون ماک این است که شما به کمک این آزمون نقاط ضعف و قدرت خود را به خوبی خواهید شناخت و می‌توانید قبل از امتحان اصلی آیلتس به برطرف کردن نقاط ضعف خود بپردازید.

پس بعد از آزمون ماک با دقت بر حوزه‌هایی که بر آنها تسلط کمتری دارید تمرکز کنید و با تمرین مناسب در مهارت‌هایی که در آنها ضعف دارید، خود را برای کسب امتیاز خوب در آزمون اصلی آیلتس آماده کنید.

به امید موفقیت روز افزون برای همه شما عزیزان

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=119

مقالات مرتبط

چگونه در یادگیری زبان انگلیسی با انگیزه بمانیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1063

عوامل بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر گذارند که انگیزه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. جملۀ معروفِ " هر جا...

ترفند‌های یادگیری زبان انگلیسی به صورت محاوره‌ای چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 982

تا به حال به آفتاب پرست دقت کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که آفتاب پرست‌ها می‌توانند رنگ پوستشان را با...

یادگیری زبان انگلیسی در منزل
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1219

لازم نیست شما حتماً در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید تا سطح زبان پیشرفته را به دست بیاورید، اگر در مورد...