آزمون تافل چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

آزمون تافل چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 953
9/10
از 10 کاربر

اگر تا به امروز به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فکر کرده باشید، حتماً نام آزمون تافل را شنیده‌اید. اما آزمون تافل دقیقاً چیست و چه چیزهایی باید در مورد آن بدانید؟

در این مطلب راجع به آزمون تافل و اینکه آیا نیاز به شرکت در این آزمون دارید یا نه، صحبت خواهیم کرد.

آزمون تافل چیست؟

Test Of English as a Foreign Language یا به اختصار تافل(آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)، یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که سطح زبان افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نمرات این آزمون به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش دانشگاه‌های معتبر حائز اهمیت است. به طور معمول افرادی که قصد ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

همچنین این مدرک برای افرادی که قصد تحصیل در مقاطع پایین‌تر تحصیلی مثل دبیرستان و کالج را دارند نیز مناسب است. همچنین می بایست با انواع مختلف آزمون تافل آشنا شوید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تافل به نحوه‌ی استفاده از زبان انگلیسی در محیط دانشگاهی تمرکز دارد و به همین دلیل است که مدارس و دانشگاه‌ها از این مدرک برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی استفاده می‌کنند.

متن‌های ریدینگ این آزمون از زبان رسمی آکادمیک و واژگان سطح بالا به جای انگلیسی معمولی یا مکالمه محور استفاده می‌کند.

آزمون تافل برای پذیرش دانشگاه

البته اگر شما قصد مهاجرت کاری به کشور انگلیسی زبان را دارید، آزمون تافل مناسب شما نیست و باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید.

چه کسانی باید در آزمون تافل شرکت کنند؟

آزمون تافل عمدتاً مناسب دانشجویانی است که به دنبال شرکت در یک دانشگاه یا برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی در یک کشور انگلیسی زبان هستند. اما افراد مختلف می‌توانند برای مقاصد دیگری نیز در این آزمون شرکت کنند، مثل:

  • وارد شدن به دبیرستان در کشورهای انگلیسی زبان
  • برای شرکت در کالج‌های محلی
  • دریافت گواهینامه یا مجوز در زمینه‌ی خاص در کشور انگلیسی زبان
  • افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر و تقویت زبان انگلیسی را داشته باشند

نمونه سوالات آزمون تافل

سازندگان این آزمون تاکید دارند متقاضیان تافل، حداقل سن 17 سال را برای شرکت در این آزمون داشته باشند؛ زیرا سطح این آزمون در حد آکادمیک است و مناسب افراد کم سن و سال نمی‌باشد.

چرا در آزمون تافل شرکت کنیم؟

زبان آکادمیک اغلب متراکم و رسمی است و حتی افرادی که سالها انگلیسی خواندند نیز می‌توانند در یک محیط دانشگاهی دچار مشکل شوند.

همچنین قبل از اینکه درخواست پذیرش دانشگاه را ارسال کنید، هیئت پذیرش می‌خواهد میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی را بداند تا مطمئن شوند که می‌توانید خود را با برنامه‌های تحصیلی آنان وقف دهید و برای اینکار نمره تافل شما را معیار تصمیم‌گیری قرار خواهند داد.

آزمون تافل دارای چهار بخش است که شامل: ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ می‌شود و هر بخش دارای ۳۰ امتیاز می‌باشد و مجموع امتیاز تافل نیز ۱۲۰ نمره دارد.

کلاس آمادگی آزمون تافل

برای اینکه عملکرد خوبی در این آزمون داشته باشید، بهتر است که ساختار آن را به خوبی درک کنید و با یک برنامه‌ریزی مناسب، شروع به کسب آمادگی لازم کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

بهتر است پس از بالا بردن سطح پایه زبان انگلیسی، در کلاس های آمادگی آزمون تافل نیز شرکت کنید و با تکنیک های آزمون آیلتس و نمونه سوالات آزمون تافل نیز آشنا شوید.

هرچه بیشتر در مورد این آزمون بدانید آمادگی بهتری نیز کسب خواهید کرد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به آزمون تافل، سایر مقالات سایت را مورد مطالعه قرار دهید.

به امید موفقیت روز افزون شما عزیزان

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=122

مقالات مرتبط

معرفی پادکست‌های مناسب برای افراد مبتدی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2208

 اگر قادر بودید به راحتی زبان انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید چه می‌کردید؟ سریال یا فیلم یا موسیقی مورد...

تکنیک‌هایی برای درک صحیح ریدینگ و لیسنینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 935

در بحث ریدینگ و لیسنینگ، بسیاری از افراد بر این باورند که باید برای فهم آن‌ها، متن ترجمه شود. در حالی که روش صحیحی...

یادگیری انگلیسی روزمره از طریق فیلم‌ها و سریال‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1091

بسیاری از فیلم‌ها و سریالهایی که ماندگار شده‌اند، دارای تکیه کلام‌ها و اصطلاحاتی هستند که تا مدت‌ها...