چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 529
8/10
از 112 کاربر

همین الان هم زبان انگلیسی، زبانی جهانی است و مسلماً در آینده‌ی نه چندان دور اهمیت آن به عنوان ابزاری برای برقرار کردن ارتباط بیشتر از الان خواهد بود. یادگیری زبان انگلیسی از سن کم فوایدی دارد که در زیر به چند نمونه اشاره خواهیم کرد.

1. مسافرت و فرهنگ عامه

فرهنگ عامه

اگر شما قصر سفر به خارج از ایران را داشته باشید، حالا می‌خواهد غرب آسیا باشد و یا قلب اروپا، شما می‌توانید با زبان انگلیسی منظور خودتان را منتقل کنید. به جای یادگیری تک‌تک زبان‌ها، مثل یک چاقوی سوئیسی، زبان انگلیسی ابزار همه کار شما خواهد بود.

نوجوانان با دیدن فیلم‌های هالیوودی و گوش دادن به آهنگ‌های مطرح انگلیسی بزرگ می‌شوند؛ سایت‌های پرطرفدار هم به زبان انگلیسی هستند. زبان انگلیسی کلید دری ‌است به جهانی که هر روز، بیش از پیش به سمت جهانی شدن می‌رود.

2. تحصیل در خارج از کشور

تعداد دانشجویان غیر بومی در حال افزایش است و احتمال دارد تا چند دهه‌ی دیگر بر همین منوال پیش برود. در اروپا، 40000 دانشجو در دانشگاهی خارج از کشور خودشان تحصیل می‌کنند. غالب دوره‌های تحصیلی که در دانشگاه‌های کشور‌های مختلف ارایه می‌شود به زبان انگلیسی است.

برای رشته‌هایی نظیر کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یا رشته‌های دیگر در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدارک زبان انگلیسی مانند آیلتس الزامیست.

البته لازمه‌ی تحصیلات عالی در کشور خودمان هم زبان انگلیسی هست، چون اکثر مقالات علمی و دستور‌العمل‌ها به زبان انگلیسی منتشر شده‌‌اند. دوره‌سرا در کنار دوره‌های مخصوص نوجوانان، برای هر گروه سنی دوره‌های آیلتس و دوره‌های تافل هم برگزار می‌کند.

3. افزایش هوش

تحصیل زبان انگلیسی در سن کم سبب بالارفتن هوش زبان آموز خواهد شد.

پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که مهارت حل مشکل و ظرفیت حافظه‌ی نوجوانان که چندین زبان را یادگرفته‌اند، به طور واضح از میانگین بالاتر است. هرچند نباید به موارد خاص بی اعتنا بود ولی ارقام به ما نشان می‌دهند که یادگیری یک زبان جدید تاثیر زیادی بر روی IQ کودک می‌گذارد.

4. فرصت‌های شغلی

فرصت شغلی

آیا اخیراً به پیشنهاد همکاری شرکت‌ها نگاه کرده‌اید؟ به ندرت پیش می‌آید که آشنایی با زبان انگلیسی جزو یکی از ملزومات نباشد. زبان انگلیسی مهارتی‌است که نه تنها در شهر‌های پر تردد و توریست پسند لازم است، به زودی در تمام شهر‌های خود کشور ما هم لازم می‌شود.

به این نکته هم توجه کنید که آشنایی به زبان انگلیسی امکان گرفتن ترفیع در شغلتان را افزایش می‌دهد.

5. یادگیری آسان

می‌توان گفت گرامر زبان انگلیسی آسان است. برای همین شروع به کار با ابزاری به نام زبان انگلیسی هم آسان است.

علاوه بر آن نسل جوان به طور مستمر با زبان انگلیسی در ارتباطند، حالا می‌خواهد از راه موسیقی، فیلم و یا اینترنت باشد. از این رو، دانشی که نوجوانان بدون انجام کاری به دست می‌آورند سبب پیشرفتشان در زبان انگلیسی به طور طبیعی خواهد شد.

6. انگلیسی زبان فردا است

دهکده جهانی

انگلیسی زبان رسمی 53 کشور است و نزدیک به 400 میلیون نفر در سرتاسر دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. ولی تعداد کسانی که از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند خیلی بیشتر است و هر روز به آن افزوده می‌شود.

دنیا تبدیل به دهکده‌ای جهانی خواهد شد، جایی که آدم‌ها می‌توانند با هر شخصی یا هرجایی ارتباط بگیرند. ارتباط موثر نیازمند زبانی مشترک است. زبان انگلیسی آن زبان خواهد بود چون امروز هم همین کار را می‌کند.

جمع‌بندی

انگیسی زبان فرهنگ عامه‌ی دهکده‌ی جهانی است و اگر قصد سفر و یا مهاجرت دارید باید مهارت‌های آن‌را کسب کنید.

والدین باید برای ساختن آینده‌‌ای خوب برای فرزندانشان، زبان انگلیسی را به آن‌ها یاد بدهند. خوشبختانه در کنار والدین آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی دوره‌سرا قرار دارد که به آن‌ها برای رسیدن به این مقصود کمک می‌کند و در تمام مسیر یادگیری زبان انگلیسی، از صفر تا صد همراهتان خواهد بود. شما می‌توانید برای تعیین سطح از این جا اقدام کنید.

منابع:

https://www.englishacademy.be/eng-why-english-for-kids/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=44

مقالات مرتبط

چگونه با برنامه‌ریزی زبان انگلیسی بخوانیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 786

برنامه‌ریزی به ما کمک می‌کند که همه چیز را در جای درست قرار داده تا به راحتی، به هدف نهایی خود برسیم. همچنین...

فواید و معایب کلاس خصوصی زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 873

همانطور که در مقاله‌ پنج مرحله یادگیری یک زبان جدید توضیح داده‌ شد، میتوان با استفاده از روش‌های...

انواع مختلف آزمون تافل
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1243

یکی از مهم‌ترین و بعضاً چالشی ترین بخش های مهرجت کاری یا مهاجرت تحصیلی، شرکت در آزمون های بین‌المللی زبان...