روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخونیم؟

روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخونیم؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1848
7/10
از 24 کاربر

حتماً در فضای مجازی تبلیغات‌‌های مختلفی را دیده‌اید که ادعای یادگیری حرفه‌ای زبان انگلیسی در یک ماه یا گاها ۱۵ روز را مطرح می‌کنند. اما در حقیقت باید گفت یادگیری یک فرآیند زمان‌بر است و ممکن است برای یک فرد کوتاه‌تر و برای دیگری روند طولانی‌تری را در پی داشته باشد. با این حال محققان بر این باورند که میانگین زمان یادگیری زبان انگلیسی توسط یک فرد بزرگسال، که از سطح مبتدی شروع به یادگیری کرده باشد و همچنین روزانه، ۵ ساعت را صرف تمرین زبان کند، حدود یک سال زمان می‌برد. البته یادگیری در افراد مختلف، رویکرد متفاوتی دارد. اینکه چقدر زمان می‌برد تا شما زبان انگلیسی را به صورت حرفه‌ای بیاموزید، به موضوعات مختلفی بستگی دارد از جمله:

 1) سطح فعلی زبان شما

 2) سطح زبانی که مد نظر شماست. (اینترمدییت) یا (ادونس)

 3) زبانی که در حال حاضر صحبت می‌کنید یا همان زبان مادری شما

4) میزان تلاش و سخت کوشی شما

 5) میزان استعداد شما در یادگیری زبان‌های مختلف

اینکه بدانید روزانه چند ساعت باید برای تمرین زبان انگلیسی وقت بگذارید، با توجه به سطحی که در حال حاضر هستید و مقطعی که علاقه‌مندید به آن برسید متغیر است. پس در ابتدا سطح زبان خود را مشخص کنید و بعد تصمیم بگیرید که می‌خواهید به چه درجه‌ای از زبان انگلیسی برسید؛ تا بتوانید تخمین بزنید که روزانه باید چند ساعت را به مطالعه زبان مشغول شوید.

میزان مطالعه

بعضی از محققان بر این باورند که می‌توان ساعات مورد نیاز، برای تمرین زبان انگلیسی را بر اساس سطح فعلی افراد و سطح درخواستی یا مدنظرشان محاسبه کرد. به طور مثال جدول زیر نتیجه تحقیقات همین افراد است.

 

Level

 

Hours

Zero to A1

70

A1 to A2

150

A2 to B1

300

B1 to B2

200

یعنی اگر شما از سطح مبتدی قصد رسیدن به سطح آ دو را داشته باشید:

70+150+300= 720

 طبق این فرمول باید ۷۲۰ ساعت برای تمرین زبان، وقت بگذارید. حالا می‌توانید ساعات را بر روز تقسیم کنید تا ببینید به صورت روزانه باید چند ساعت تمرین داشته باشید.

میزان مطالعه

این را بدانید که عوامل گوناگونی از جمله، کلاس زبانی که انتخاب می‌کنید، توانایی و استعداد شما در یادگیری و همینطور سخت‌کوش بودن و تمرین مناسب از طرف شما، می‌تواند نتایج متفاوتی را برایتان به ارمغان بیاورد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم زبان انگلیسی را به صورت تفریحی و با علاقه یاد بگیرید و ذهن خود را از همان ابتدا درگیر ساعات و لحظات نکنید؛ زیرا که روند یادگیری برای هر فرد با فرد دیگری متفاوت است. درسی که شما با یک ساعت خواندن می‌آموزید، شاید برای فرد دیگری مستلزم تمرین بیشتری باشد. اما به خاطر داشته باشید هرچه زودتر شروع به یادگیری کنید زودتر هم به نتیجه‌ی دلخواه، خواهید رسید. همکاران ما در دوره‌سرا آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

منبع

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=19

مقالات مرتبط

نمونه سوالات آزمون آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1054

آزمون آیلتس یا همان International English Language Test System در چهار بخش لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ برگزار...

رازهای گرفتن نمره 7 در رایتینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1259

برای گرفتن نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس یک سری نکته وجود داره که باید رعایت بشه، در این مقاله می‌خوایم چند...

تکنیک‌هایی برای درک صحیح ریدینگ و لیسنینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 824

در بحث ریدینگ و لیسنینگ، بسیاری از افراد بر این باورند که باید برای فهم آن‌ها، متن ترجمه شود. در حالی که روش صحیحی...