ده مرجع عالی برای گرامر زبان انگلیسی

ده مرجع عالی برای گرامر زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 208
9/10
از 128 کاربر

در حال حاضر زبان انگلیسی پر استفاده ترین زبان دوم در دنیا است و هر روز به این تعداد افزوده می‌شود. خوشبختانه منابع یادگیری با افزایش تعداد زبان‌آموزان گسترش پیدا می‌کند. بعضی از این منابع خوب هستند ولی بسیاری از آن‌ها نا مناسب می‌باشند، برای پیدا کردن منابع خوب ما لیستی تهیه کرده‌ایم که به شما برای انتخاب منبع مطالعه‌ کمک می‌کند.

Elements of Style

(ویلیام استرانک جونیور و ای‌.‌بی‌. وایت)

این کتاب راهنما که با عنوان "استرانک و وایت" هم شناخته می‌شود در میان دانش‌آموزان آمریکایی بسیار شناخته شده است. روش‌های این منبع، انگلیسی آمریکایی را شکل داده‌اند و برای زبان‌آموزان لازم است.

Oxford Modern English Grammar

باس آرتز

این کتاب ابزاری با ارزش برای هر زبان‌آموزی است که به دنبال درکی عمیق از سازوکار زبان انگلیسی می‌باشد. این کتاب هر دو گونه‌ی بریتانیایی و آمریکن انگلیسی را پوشش می‌دهد و با مثال‌هایی از انگلیسی شفاهی و نوشتاری، به توضیح نکات ریز و درشت گرامر می‌پردازد.

Purdue Online Writing Lab

از گرامر گرفته تا تجربیات شخصی برای کمک به زبان‌آموزان، متخصصان زبان و معلمین، مرکز تجربی نوشتار پردو، مرجعی جامع قلمداد می‌شود.

گرامر زبان انگلیسی

Grammar Exercises from the University of Bristol’s Faculty of Arts

تمرینات گرامر دانشکده‌ی هنر دانشگاه بریستول به شما اجازه می‌دهد در هر جایی که هستید به یادگیری ادامه دهید. مطالب آموزشی زیادی که این دانشکده در اختیار زبان‌آموزان قرارد داده است به آن‌ها در درک بهتر نشانه‌گذاری‌ها، واژه‌های که ممکن است اشتباه استفاده شوند، وجه التزامی و موارد دیگر کمک می‌کند.

Grammar Monster

این وبسایت با در اختیار گذاشتن اطلاعات مبسوط، در کنار توضیح کوتاه، پاسخگوی نیاز اکثر زبان‌آموزان است. علاوه بر آن این سایت با ارایه‌ی آزمون‌های کوچک برای هر بخش می‌تواند به یادگیری شما کمک کند.

UsingEnglish.com

به این سایت برای دوره‌های آموزشی رجوع نکنید. این سایت مرجع عبارات گرامر است. همچنین آزمون‌های بسیاری در این سایت وجود دارد که می‌تواند شما را برای مدت طولانی سرگرم کند.

Edufind.com

سایت دیگری است که با رابط کاربری ساده به شما اجازه می‌دهد در کمترین زمان آن را مرور کنید. هرچند مطالب این سایت به شکل درس طبقه بندی نشده‌اند ولی با توجه به سادگی نوشتار و زبان قابل فهم، می‌توان از آن‌ها برای یادگیری استفاده کرد.

OxfordDictionaries.com

یک وبسایت سرگرم‌کننده است که می‌توانید در آن نوشته‌های دیکشنری آکسفورد را مطالعه کنید، ویدیوهای آن‌ را ببینید و واژه‌نامه‌ای که به درد شما می‌خورد را بیابید. همچنین از بخش گرامر آن می‌توانید هرچیزی که در این باب وجود دارد را یاد بگیرید.

British Council

کمک به زبان آموزان سرتاسر دنیای کاری است که شورای فرهنگی بریتانیا سالهاست در حال انجامش است. وبسایت آن‌ها شامل دروس، توضیح مسائل گرامری و واژه‌نامه‌ای برای بازی‌ها و نرم‌افزارها است. این سایت منبع مناسبی برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف یادگیری می‌باشد.

بهترین کتاب های گرامر

Cambridge Apps

مجموعه‌ی اپ‌های Grammar in Use انتشارات دانشگاه کمبریج شامل سه نرم‌افزار می‌شود. این اپ‌ها که با کتاب‌های ناشر مذکور هماهنگی دارد برای سطوح مبتدی، متوسط و پشرفته طراحی شده‌اند. هرچند آن‌ها شامل تمام نکات کتاب‌ها نمی‌شوند ولی با استفاده از امکانات موجود در آن‌ها شما می‌توانید در هر زمانی و در هر مکانی به یادگیری گرامر زبان انگلیسی بپردازید.

در بالا لیستی از مراجع گرامر زبان‌ انگلیسی را دیدید. روش تدریس در دوره‌سرا، به یادگیری گرامر به شکل معمول را از بین برده است. در تالار افتخارات دوره‌سرا تعداد زبان‌آموزانی که با روش ما موفق به کسب نمره عالی در آزمون‌های آیلتس و تافل شده‌اند کم نیست. شما هم می‌توانید در هر سطحی از زبان انگلیسی هستید، با شرکت در دوره‌های دوره‌سرا به هدفتون نزدیک‌تر شوید.

درخواست تعیین سطح و مشاوره رایگان

در ادامه بخوانید:

8 باید و نباید در استفاده از حرف تعریف "the"

نویسندگان اگزوفونیک

پنج مرحله یادگیری یک زبان جدید

منبع:

https://www.grammarly.com/blog/10-best-grammar-resources-english-language-learners/

 

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=56

مقالات مرتبط

سال جدید زبان جدید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 368

آغاز سال جدید، فرصت فوق‌العاده‌ای به منظور آغاز تغییراتی است که قرار بود از اول هفتۀ آینده، ماه آینده یا فصل...

یادگیری زبان انگلیسی به کمک پادکست‌ها
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 947

بیایید صادق باشیم، شما فقط با نگاه کردن و مطالعه‌ی کتاب‌های کمکی نمی‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و...

چگونه در یادگیری زبان انگلیسی با انگیزه بمانیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 584

عوامل بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر گذارند که انگیزه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. جملۀ معروفِ " هر جا...