تاثیر کلاس‌ها‌ی گروهی آنلاین در یادگیری زبان چیست؟

تاثیر کلاس‌ها‌ی گروهی آنلاین در یادگیری زبان چیست؟
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1685
10/10
از 27 کاربر

آیا کلاس زبان به صورت خصوصی تاثیر بیشتری در یادگیری دارد یا کلاس گروهی؟

چگونه مدرس در یک گروه چند نفره، می‌تواند توجه یکسانی به تمامی شاگردانش داشته باشد؟

شاید این‌ها سوالاتی است که برای شما هم مطرح شده باشند. برگزاری کلاس‌های آنلاین از جریانات نوین دنیای تکنولوژی است و برای ما انسان‌ها که بسیار سخت از روش های قدیمی دل می کنیم، ارتباط برقرار کردن با این روش آموزشی آسان نیست. البته مزایای این سبک آموزش، امروزه بر هیچکس پوشیده نیست، از صرفه‌جویی در وقت و هزینه گرفته تا تاثیر مناسب این روش در یادگیری.

با وجود تمام این مزایا، هنوز این انقلاب در آموزش، سوالاتی را برای ما به همراه دارد، از جمله اینکه چرا باید در کلاس آنلاین به صورت گروهی شرکت کرد، وقتی می‌توان کلاس آنلاین خصوصی به همراه توجه کامل و یک‌طرفه‌ی مدرس را داشت؟!

در جواب باید گفت: چرا ما به مدرسه، کلاس موسیقی، ورزشگاه‌ها و یا در مقاطع بالای تحصیلی به دانشگاه می‌رویم، مگر قصد ما یادگیری جمعی و حضور در اجتماع نیست؟ وقتی تمام پیشرفت‌های بشر از طریق ارتباط او با افراد دیگر رخ می‌دهد، چگونه می‌توان این حقیقت را نادیده گرفت و یا محیط آموزشی درستی برای آن فراهم نکرد.

اما فواید کلاس‌های آنلاین به صورت گروهی چیست؟

زمانی که شما انگلیسی را به صورت گروهی فرا می‌‌گیرید، مطمئنا انگیزه و اشتیاق بیشتری را برای یادگیری پیدا می‌کنید. کتاب‌های درسی مدرن بر خلاف کتاب‌های قدیمی و سنتی دارای طیف وسیعی از فعالیت­ها برای زبان‌آموزان با سبک‌های مختلف و سطح­های هوشی متنوع هستند.

برای مثال افراد در کلاس‌های گروهی ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و همین باعث می‌شود تا مدرس متوجه بشود، هر زبان‌اموز به چه مسائلی علاقه‌مند است و از چه چیزی انگیزه می‌گیرد. اما در کلاس­های تک نفره شما به تنها خواندن، تنها نوشتن، تنها گوش کردن و از همه بدتر تنها صحبت کردن عادت خواهید کرد و این باعث می‌شود تا نقاط قوت و یا ضعف‌تان در مقایسه با دیگر افراد مشخص نشود.

مزیت بعدی یادگیری به صورت گروهی، تقویت و بالا بردن سطح خلاقیت افراد است. معمولا در یک گروه، افراد با ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی وجود دارند و این تنوع در شخصیت‌ها باعث تنوع در ایده‌ها نیز می‌شود. شما می‌توانید ایده‌های هم‌کلاسی‌های خود را به چالش بکشید و یا به آنها پاسخ بدهید.

اما اگر شما با معلم‌تان به تنهایی سر کلاس بودید با چه کسی بحث می‌کردید و یا سوالات و پاسخ‌های چه کسی را می‌شنیدید؟

از دیگر مزیت‌ها و دست‌آورد‌های مهم کلاس‌های گروهی، همکاری با هم‌نوعان شماست. در کلاس‌های گروهی ما یاد خواهیم گرفت که چگونه از یکدیگر حمایت کنیم و با نظرات مخالف خود رو‌به‌رو شویم و یا بر کمرویی خود غلبه کرده و ویژگی‌های مختلف، از جمله ویژگی رهبری و یا استدلال‌گر بودن خود را کشف کنیم و اعتماد به‌نفسمان را بالا ببریم که در کلاس‌های خصوصی شاهد این روند نیستیم.

یادگیری گروهی بصورت آنلاین

پس می‌توانیم مزایای کلاس آنلاین را به این شکل بیان کنیم:

۱) انگیزه‌ی بیشتر در کار گروهی

۲) استفاده از ایده‌های دیگران و شکوفایی خلاقیت خود.

۳) استفاده از تجربیات دیگران در زمینه یادگیری.

۴) شناخت بهتر نقاط قوت و ضعف خود در مقایسه با دیگر افراد.

و در آخر باید بگوییم ما در مجموعه‌ی دوره سرا، فضایی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا شما علاوه بر استفاده از توانایی‌های خودآموزی‌تان با شرکت در ورکشاپ‌ها و برخورداری از تجربیات مدرسان مجرب و همینطور شرکت در گروه‌های واتساپی، تجربه‌ی یک یادگیری گروهی را نیز به‌دست بیاورید و پیشرفت خوبی را شاهد باشید.

همچنین دیدن یادگیری دیگران برای شما نیز انگیزه‌ای خواهد بود تا بیشتر در کلاس‌ها‌ مشارکت کرده و توانایی‌های اجتماعی خود را بالا ببرید. پشتیبان‌های ما نیز در تمام گروه‌های واتساپ دوره‌سرا همراه شما هستند و روش‌های خلاقانه‌ی شرکت در مباحث را به شما آموزش خواهند داد و در این مسیر یادگیری گروهی، شما را راهنمایی خواهند کرد تا در انتها به بهترین نتایج ممکن برسید.

پس این فرصت را از دست ندهید و همین الان از طریق لینک زیر برای تعیین سطح رایگان توسط مدرسان مجرب ما، ثبت نام کنید.

منابع:

https://www.teachingenglish.org.uk/blogs/neli-kukhaleishvili/learning-english-a-group-much-more-effective-a-one-one-basis

https://www.fluentu.com/blog/educator-english/esl-group-work

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=7

مقالات مرتبط

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت لیسنینگ
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2839

مهارت گوش دادن یا لیسنینگ آزمون آیلتس، یکی از بخش‌هایی است که بسیاری از افراد از آن می‌ترسند زیرا با اندکی...

بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 952

 همه‌ ما می‌دانیم که یادگیری زبان در سنین پایین نتایج بهتر و ماندگارتری را برای ما به همراه خواهد داشت....

آزمون ماک آیلتس چیست و چه اهمیتی دارد؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1035

اگر شما قصد شرکت در آزمون آیلتس را داشته باشید تا به امروز حتماً اسم آزمون ماک به گوش شما خورده است. اما اگر...