بهترین راهکار تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی

بهترین راهکار تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 647
9/10
از 75 کاربر

اگر انگلیسی زبانی مادری شما نباشد ممکن است صحبت کردن به آن برای شما کاری دشوار باشد. در این مقاله نکاتی به آگاهی شما می‌رسد که در فرایند یادگیری این مهارت کمک بسزایی می‌کنند.

فیلم‌ها را به انگلیسی ببینید

شاید دیدن فیلم و سریال به زبان انگلیسی از شما یک مناظره کننده نسازد، ولی به درک شما از زبان کمک می‌کند. شما با این کار با زبان محاوره‌ی انگلیسی آشنا می‌شوید و به طور ضمنی زبان را درک می‌کنید. شما می‌توانید واژه‌هایی که به نظر خیلی محاوره‌ای می‌آیند را جدا کنید و شکل رسمی آن را بیابید.

البته نباید فیلم‌های مستند را از قلم انداخت. این گونه فیلم‌ها هم به شما کمک می‌کنند.

اخبار را به زبان انگلیسی دنبال کنید

اخبار

سعی کنید برای خود مجموعه‌ای وسیع از خبرگزاری‌های انگلیسی زبان پیدا کنید. چه روزنامه باشد و چه هفته‌نامه و مجلات. در کنار آگاهی از اتفاقات روزمره این موارد منبعی بسیار خوب برای گسترش دایره‌ی واژگان شما می‌باشند.

علاوه بر آن شما با املای کلمات آشنا می‌شوید و با‌ استفاده از آن‌‌ها در متنی با موضوع خاص آشنا می‌شوید. این آشنایی با موضوع سبب می‌شود شما بتوانید واژه‌هایی که در ظاهر هم معنی هستند را در جای درست استفاده کنید.

به زبان انگلیسی مکالمه کنید

هرچقدر هم گوش دادن به زبان انگلیسی مثمرثمر باشد شما باید حتماً از زبان انگلیسی به شکل تعاملی استفاده کنید و مهارت صحبت کردنتان را پرورش دهید. شاید خوش‌شانس باشید و دور برتان کسی مانند شما به دنبال یادگیری و یا بهبود صحبت کردن به زبان انگلیسی باشد. با او تمرین کنید.

البته دوره‌سرا می‌تواند جای مناسبی برای پیدا کردن چنین کسی برای شما باشد. شما با ثبت‌نام در دوره‌های ما به کارگاه‌هایی دسترسی پیدا می‌کنید که زبان‌آموزان هم‌سطح خودتان تلاش می‌کنند مهارت اسپیکینگشان را بهبود ببخشند. آنجا شما می‌توانید صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید.

البته با یک امتیاز مثبت. در این کلاس‌ها استاد زبان انگلیسی حضور دارد که هم ایرادات شما را گوشزد می‌کند و هم به شما مسیر درست را نشان دهد. شما بعد از تعیین سطح می‌توانید وارد دوره‌ی مختص به خود شوید و در آن‌ها شرکت کنید. 

تمرین کنید، تمرین کنید و تمرین کنید

اگر مقالات ما در سایت دوره‌سرا را خوانده باشید دیگر می‌دانید این نکته برای هر مهارتی مهم است. تمرین کنید. نمی‌توان یک مهارت را با سوزن به ذهن کسی تزریق کرد. حتی اگر زبان انگلیسی شما به نسبت خوب است باید به تمرین ادامه دهید. برای تمرین سعی کنید از واژه‌های پرکاربرد استفاده کنید و از واژه‌های تخصصی (به‌ویژه‌ در سطوح پایین‌تر) صرف نظر کنید.

یادگرفتن را به شکل خوشگذرانی ببینید

اگر یادگیری زبان انگلیسی برای شما یک بار سنگین اجباری باشد از آن زده می‌شوید. برای حفظ شوق یادگیری زبان انگلیسی شما باید از فرایند آن لذت ببرید.

یک روش خشک قدیمی نمی‌تواند برای طولانی مدت شما را ترغیب کند. فراموش نکنید یادگیری زبان انگلیسی کار یک شب نیست.

سوال بپرسید

سوال پرسیدن

برای پیشرفت سریع در هر مهارتی شما باید مشکلاتی که با آن‌‎ها روبرو می‌شوید را کنار بزنید. سریع‌ترین روش که می‌توانید از پس آن‌ها بر بیایید راهنمایی گرفتن است. سوال بپرسید و مطمئن باشید کسان دیگری هم مشکلات مشابهی داشته‌اند.

منبع:

https://www.topuniversities.com/student-info/studying-abroad/7-ways-quickly-improve-your-english-language-skills

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=75

مقالات مرتبط

دانستنی‌های آزمون رایتینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1175

ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی و تمام کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای دیگر...

بهترین سایت‌ها برای تمرین مکالمه انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 7940

یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت صحبت کردن به انگلیسی، حرف زدن با یک انگلیسی زبان است. در این مقاله به شما نشان...

معرفی پنج عنصر اصلی گرامر زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2197

برای یادگیری زبان انگلیسی شاید صدها گرامر و دستور زبان وجود داشته باشد، اما فقط ۵ قانون پایه و اصلی وجود دارد که زبان...