بازار کار زبان انگلیسی در ایران

بازار کار زبان انگلیسی در ایران
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 401
9/10
از 7 کاربر

در این مقاله به موضوع تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر فرصت‌های شغلی جدید پرداخته می‌شود. ما در این مقاله با ذکر حرفه و تخصص‌هایی که به طور مستقیم از زبان انگلیسی بهره می‌برند خواهیم پرداخت. یادگیری زبان انگلیسی با توجه به پیشرفت‌های فناوری امروزی، راحت‌تر از هر زمان دیگر در دسترس شماست. شما می‌توانید در خانه‌ی خود بشینید و به صورت مجازی به یادگیری زبان بپردازید. پیشتر در مقاله‌ای با عنوان فواید و معایب آموزش مجازی بیشتر در این باره صحبت شد.

فرصت‌های شغلی که با یادگیری زبان انگلیسی برای شما مهیا می‌شوند:

مترجم زبان انگلیسی و ترجمه همزمان

نیاز به ترجمه همیشه وجود خواهد داشت. زبان انگلیسی پر استفاده ترین زبان در دنیا است و از این رو حتی اگر متنی به زبانی به غیر از انگلیسی نوشته شود، به احتمال زیاد کسی آن را به زبان انگلیسی ترجمه خواهد کرد و شما می‌توانید از انگلیسی به فارسی ترجمه کنید.

مهماندار هواپیما

مهماندار هداپیما

این شغل نیازمند زبان انگلیسی است. به خصوص در سفرهای بین‌المللی. البته به این نکته باید توجه کنید که در کشوری مثل ایران که ظرفیت‌های توریستی بالایی دارد، زبان انگلیسی برای مهمان‌داران پروازهای داخلی هم مهم است.

علاوه بر درآمد بالا شما با سفر به شهر‌ها و کشورهای مختلف با فرهنگ آن‌ها آشنا می‌شوید. در کنار آن مهمانداری هواپیما همچنان یک شغل با جایگاه اجتماعی خوب به شمار می آید.

برنامه نویس

امروزه کاربرد تکنولوژی جایگاه مهمی در دنیا پیدا کرده است. بسیاری از شرکت‌ها برای انجام کارهای آی‌تی خود از روش بیرون‌ سپاری استفاده می‌کنند. یعنی بخشی از کار خود را به شخصی یا گروهی خارج از ساختار سازمانی خود واگذار می‌کنند.

با یادگیری زبان انگلیسی شما راحت‌تر می‌توانید جذب این شرکت‌ها شوید و در کنار مهارت برنامه‌نویسی حتماً موفق خواهید شد. اگر زبان انگلیسی خوب و دانش برنامه نویسی خوبی داشته باشید می توانید از کشورهای مختلف پروژه بگیرید و درآمد دلاری داشته باشید.

راهنمای تور

راهنمای گروه گردشگری یا همان تور لیدر یکی از مشاغلی است که زبان انگلیسی در آن اهمیت بسیار بالایی دارد. زبان انگلیسی به عنوان وسیله‌ی ارتباطی مشترک افراد مختلف، با زبان‌ متفاوت تلقی می‌شود. از این رو یک راهنمای تور خوب باید به زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشد.

راهنمای تور

مدیر هتل

مدیریت هتل و یا حتی مسئول پذیرش در هتل‌، حرفه‌ها و مشاغل دیگری هستند که داشتن مهارت زبان انگلیسی بالا می‌تواند برای شما مهیا کند. آدم‌های متفاوت از کشورهای مختلف برای دریافت خدمات پیش شما می‌آیند و درست مانند راهنمای تور، وسیله‌ی ارتباطی مشترک شما زبان انگلیسی خواهد بود.

کپی رایتر

اگر برای اولین بار این عبارت را به فارسی مطالعه می‌کنید شاید کمی گیج شوید. ما عبارتی داریم با عنوان کپی رایت(Copy Right)، این عبارت به مفهوم قوانین حق مالکیت معنوی است. در کنار آن عبارتی داریم با عنوان کپی‌رایتر(Copy Writer)، این عبارت معرف فردی است که برای یک پایگاه اینترنتی (وبلاگ، سایت، پست اینستاگرام و غیره) متن می‌نویسد و تولید محتوا می کند.

زبان انگلیسی به ما کمک می‌کند تا به منابع وسیعی از اطلاعات دسترسی داشته باشیم. تفاوت اصلی آن با ترجمه، همسان‌سازی این اطلاعات با هدف و ماموریت سازمان و یا شرکتی است که کپی‌رایتر را استخدام می‌کند. این روزها با گسترش شبکه های اجتماعی، نیاز جامعه برای تولید محتوا بسیار بالاست و تسلط به زبان انگلیسی می تواند برای تولید محتوا به شما کمک بسیار زیادی کند.

استاد زبان

شما با بالابردن مهارت‌های زبان انگلیسی خود می‌توانید به عنوان استاد، شروع به آموزش زبان انگلیسی کنید. در همین سایت دوره‌سرا بخشی برای همکاری با ما وجود دارد که می‌توانید اطلاعات خود را برای ما ارسال کرده و بعنوان استاد زبان در دوره سرا شروع به فعالیت کنید.

تدریس زبان انگلیسی در کنار درآمد خوب می‌تواند باعث بهبود مهارت‌های دیگر شما هم شود. یک استاد خوب زبان انگلیسی باید سطح روابط عمومی بالا، مهارت برای عنوان ایده‌ها و دروس، آشنایی کامل با موضوع بحث و مواردی از این قبیل داشته باشد.

منبع:

https://preply.com/en/blog/language-jobs-for-those-who-know-english

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=99

مقالات مرتبط

نمونه متن ریدینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 228

در این مقاله متنی که ممکن است در آزمون آیلتس در اختیار شما قرار بگیرد آورده شده. همچنین در انتها نمونه‌ی سوالات بر...

بهترین روش‌های تقویت مهارت لیسنینگ برای نوجوانان چیست؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 229

 یکی از مهم‌ترین جنبه های برقراری ارتباط با دیگران، تقویت مهارت لیسنینگ است. متاسفانه بین شنیدن زبان انگلیسی...

یادگیری زبان انگلیسی اولین قدم به سوی مهاجرت
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 296

شاید شما بتوانید به زبان‌های ترکی، هندی و حتی ایتالیایی به راحتی صحبت کنید. اما هیچ‌کدام از این زبان‌ها...