5 روش برای کمک به فرزندانمان در یادگیری زبان انگلیسی

5 روش برای کمک به فرزندانمان در یادگیری زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 715
8/10
از 23 کاربر

اهمیت زبان انگلیسی در دنیای امروز غیر قابل انکار است و تغییری در این رویه در آِینده‌ی نزدیک و دور قابل تصور نیست. در ادامه‌ی مقاله‌‌ای که چند وقت پیش برای شما با عنوان "چطور به فرزندانمان در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنیم" نوشتیم، شما می‌توانید برای کمک به فرزاندانتان در یادگیری زبان انگلیسی این اقدامات را انجام دهید.

1. خیلی نگران اشتباهاتشان نباشید

آموزش زبان

بهترین کاری که می‌تونید برای سرخورده شدن فرزندانتان انجام دهید دل‌سرد کردن آن‌هاست. پس این کار را نکنید. همان‌طور که در مقاله‌ی قدیمی به آن اشاره کردیم اعتماد به نفس پایین دشمن یادگیری زبان انگلیسی است و اگر شما دائماً دنبال پیدا کردن و نشان دادن اشتباهات آن‌ها باشید خودباوری‌ آن‌ها را از بین می‌برید. هرچند شاید هدف اصلی انگلیسی روان و بی‌اشتباه باشد ولی شما نمی‌توانید انگلیسی‌زبان‌های زیادی پیدا کنید که بدون اشکال باشند. این موضوع مهمی‌است که شما اولویت را توانایی برقراری ارتباط بوسیله‌ی ابزار زبان (در اینجا انگلیسی) قرار بدید.

2. بر گرامر تمرکز نکنید

اگر شما می‌خواهید نقشی در فرایند یادگیری زبان انگلیسی آن‌ها در کنار چیزی که در آموزشگاه یاد می‌گیرند داشته باشید، بهتر است بجای تمرکز بر یاد دادن گرامر تلاشی کنید واژه‌های انگلیسی را درک کنند. یادگیری گرامر باعث می‌شود شما بدون اشتباه صحبت کنید ولی گسترش دایره‌ی واژگان سبب می‌شود شما توانایی ارتباط بیشتری داشته باشید و در مراحل اولیه کمیت به کیفیت می‌چربد.

3. از ترکیب انگلیسی با زبان مادری نترسید

در دوره‌ی نوجوانی توانایی تشخیص در حد خوبی قرار دارد. برای همین ترکیب دو زبان باعث گیجی آن‌ها نمی‌شود. این کار برای سنین کمتر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و تنها در زمانی می‌تواند مفید باشید که فرد با زبانی (در اینجا زبان مادریش) کاملاً آشنا شده و می‌توانید بین آن‌ دو را تمیز دهد.

این کار فرایند یادگیری را سرگرم کننده و آسان می‌کند.

4. با آن‌ها به تماشای فیلم بنشینید

تماشای فیلم

تماشا کردن فیلم علاوه‌ بر سرگرم کننده و هیجان انگیز بودن آن، روشی بسیار خوب برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر انگلیسی آن‌ها در حدی نیست که بتوانند روایت را درک کنند شما می‌توانید فیلم انگلیسی زبان را با زیرنویس فارسی ببینید. بعد از مدتی زیر نویس فیلم‌ها را انگلیسی کنید. این کار باعث می‌شود فرزند شما دو شانس برای درک جمله‌ی ادا شده داشته باشد. و بعد از مدتی به طور کامل زیرنویس را بردارید. این روش برای فیلم‌های که زبان انگلیسی دارند خیلی ساده است و شما می‌توانید به راحتی با آن کنار بیایید. مانند انتخاب کتاب، دیدن فیلم و یا سریال مورد علاقه‌ی آن‌ها می‌تواند مشوقی برای ادامه‌ی فرایند باشد.

این نکته را فراموش نکنید که موضوع اصلی در زمان یادگیری زبان انگلیسی لذت بردن آن از کاریست که برای یادگیری انجام می‌دهند ولی نباید هدف اصلی که یادگیری زبان انگلیسی است فراموش شود.

5. آن‌ها را در دوره‌های زبان ثبت‌نام کنید

وقتی پای ثبت نام و درس و مشق به میان می‌آید شاید بچه‌ها دلسرد شوند. ولی شما می‌توانید با نشان دادن اهمیت زبان انگلیسی در آینده‌یشان به آن‌ها دلگرمی بدید. اگر خودتان از این اهمیت آگاه نیستید به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله‌ی ما با عنوان "چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟" را مطالعه بفرمایید.

در کنار این موضوع روش‌های نوین آموزش زبان انگلیسی که در آموزشگاه‌هایی نظیر دوره‌سرا به کار گرفته می‌شود فرای درس و مشق و تکلیف مدرسه‌وار می‌باشد و شما می‌توانید مطمئن باشید در کنار یادگیری ای مهارت مهم فرزند شما سرگرم شده و لذت می‌برد.

شما می‌توانید با سرزدن به صفحه‌ی ایسنتاگرام دوره‌سرا بیشتر با روش کار اون آشنا بشید. اگر هم تصمیم گرفتید برای آینده‌ فرزندتان محیطی برای یادگیری زبان انگلیسی فراهم کنید، می‌توانید از اینجا برای تعیین سطح اقدام کنید.

منبع:

https://www.oxford-royale.com/articles/10-ways-help-child-learn-english/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=33

مقالات مرتبط

تکنیک‌های بهبود اسپیکینگ و لیسنینگ در مدت کوتاه
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 806

با استفاده از روش ها و تکنیک هایی که در این مقاله به آنها پرداخته می‌شود شما می توانید پس از یک ماه اسپیکینگ و...

چطور با مهارت‌های انگلیسی درآمد داشته باشیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1966

در کنار فواید مشخص داشتن مهارت‌های زبان انگلیسی مانند توانایی برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان، دیدن فیلم، خواندن...

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی بخش اول
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 811

گرامر انگلیسی یکی از مشکل‌ترین قسمت‌های فرایند یادگیری زبان انگلیسی هست. برای همین دوره‌سرا اصرار دارد...