پنج قانون طلایی اسپیکینگ

پنج قانون طلایی اسپیکینگ
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 490
9/10
از 85 کاربر

اگر می‌خواهید به راحتی و با تسلط کامل در یک مدت زمان نه خیلی طولانی به زبان انگلیسی صحبت کنید، کافیست این 5 قانون طلایی اسپیکینگ را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهید و با تمرکز کافی به تمرین آنها بپردازید. به خاطر داشته باشید که practice makes perfect یعنی تمرین، بهترین‌ها را می‌سازد.

شما هرگز نمی‌توانید تنها با خواندن سطحی یک مطلب به موفقیت برسید بلکه باید تمرین کافی هم داشته باشید. ما در این مقاله پنج قانون طلایی که رسیدن شما را به رویاهایتان نزدیک‌تر می‌کند را گردآوری کرده ایم.

قانون اول: به جای یادگیری لغات به تنهایی، کلمات را در جمله یاد بگیرید.

هرگز تنها یک کلمه را حفظ نکنید. سعی کنید هرگاه کلمه‌ی جدیدی را آموختید آن را در جمله به کار ببرید و معنی اصطلاحی آن را نیز بیاموزید و برای تمرین هم تمام جمله را به خاطر بسپارید نه تنها یک کلمه از جمله را، با این کار سطح مکالمات و قواعد شما ۴ تا ۵ برابر سریعتر پیشرفت خواهد کرد.

قانون دوم: گرامر نخوانید.

 گرامر نخوانید

کتاب‌های قدیمی و سنتی گرامر را کنار بگذارید. گرامر‌ها به شما یاد می‌دهند که انگلیسی فکر کنید اما ما می‌خواهیم که شما به صورت خودکار و اتوماتیک انگلیسی صحبت کنید بدون اینکه زمانی را برای فکر کردن و مرتب کردن دستوری جملات صرف کنید. وقتی زبان را به این شکل یاد بگیرید سطح مکالمات شما بسیار بالا خواهد رفت و می‌توانید مانند یک فرد بومی، انگلیسی صحبت کنید.

قانون سوم: ابتدا گوش کنید.

یکی از قوانین مهم در یادگیری اسپیکینگ این است که ابتدا خوب گوش کنید به جای خواندن کتاب‌های تمرینی، سعی کنید انگلیسی را وارد زندگی روزمره‌ی خود کنید و به آن گوش دهید. این کلید موفقیت شما در زمینه‌ی کسب مهارت اسپیکینگ است. خوب شنیدن.

 پس کتاب‌ها را کنار گذاشته و شروع به گوش دادن کنید و سعی کنید با گوش‌هایتان بیاموزید نه با چشم‌هایتان. در اکثر آموزشگاه‌ها و موسسات شما زبان را از طریق چشم  می‌آموزید. اما ما در دوره سرا به شما آموزش خواهیم داد چگونه با شنیدن، سطح مکالمات خود را بالا ببرید کافیست روزی یک تا سه ساعت وقت خود را به پادکست‌، موسیقی، کتاب‌های گویا و فیلم و سریال و غیره گوش دهید و نتیجه آن را در مدت زمان کوتاهی ببینید.

قانون چهارم: مفاهیم را عمقی بیاموزید

 یکی از راه‌های روان صحبت کردن به انگلیسی این است که شما مفاهیم را به صورت عمقی یاد گرفته باشید و نه تنها صورت و معنی کلمات را بلکه باید مفهوم واژگان را در ذهن خود جای دهید و هر مبحث را بارها تکرار کنید. برای مثال اگر به کتاب صوتی گوش می‌کنید هر فصل را ۲۰ بار گوش دهید و بعد سراغ فصل بعدی بروید. مثلا برای ده روز، روزی دوبار فصل اول را گوش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا مفاهیم را کامل به ذهن بسپارید.

قانون پنجم: از انگلیسی واقعی استفاده کنید

اگر می‌خواهید سخنان افراد نیتیو یا بومی را بدون مشکل متوجه شوید و به راحتی با آنها مکالمه بر قرار کنید، باید انگلیسی واقعی را بیاموزید. برای این کار می‌توانید از مجله‌ها، مقالات صوتی، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و کتاب‌های صوتی استفاده کنید و انگلیسی واقعی را بیاموزید نه انگلیسی کتابی که در بعضی موسسات یا آموزشگاه‌ها آموزش داده می‌شود.

تمام موارد بالا قوانینی هستند که به کمک آنها می‌توانید به سطح بالای مهارت اسپیکینگ دست پیدا کنید و  شما را به خواسته‌ها و رویاهایتان می‌رسانند. شما می‌توانید تمامی مطالب فوق را در دوره سرا بیابید. ما به شما کمک می‌کنیم تا ابزار لازم برای رسیدن به اهداف‌تان را در دسترس داشته باشید پس با همکاران ما در بخش تعیین سطح رایگان دوره‌سرا در ارتباط باشید.

منبع:

https://helenadailyenglish.com/7-rules-for-speaking-english-fluently-effortless-english.html

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=78

مقالات مرتبط

نمونه متن ریدینگ آیلتس
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 609

در این مقاله متنی که ممکن است در آزمون آیلتس در اختیار شما قرار بگیرد آورده شده. همچنین در انتها نمونه‌ی سوالات بر...

چگونه آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را کسب کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 430

 شرکت در آزمون آیلتس و کسب امتیاز خوب، خواسته‌ی هر داوطلب یا زبان‌آموزی است؛ زیرا نقطه‌ی اساسی در...

چگونه در یادگیری زبان انگلیسی با انگیزه بمانیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 846

عوامل بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر گذارند که انگیزه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. جملۀ معروفِ " هر جا...