پنج قانون طلایی اسپیکینگ

پنج قانون طلایی اسپیکینگ
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 307
9/10
از 85 کاربر

اگر می‌خواهید به راحتی و با تسلط کامل در یک مدت زمان نه خیلی طولانی به زبان انگلیسی صحبت کنید، کافیست این 5 قانون طلایی اسپیکینگ را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهید و با تمرکز کافی به تمرین آنها بپردازید. به خاطر داشته باشید که practice makes perfect یعنی تمرین، بهترین‌ها را می‌سازد.

شما هرگز نمی‌توانید تنها با خواندن سطحی یک مطلب به موفقیت برسید بلکه باید تمرین کافی هم داشته باشید. ما در این مقاله پنج قانون طلایی که رسیدن شما را به رویاهایتان نزدیک‌تر می‌کند را گردآوری کرده ایم.

قانون اول: به جای یادگیری لغات به تنهایی، کلمات را در جمله یاد بگیرید.

هرگز تنها یک کلمه را حفظ نکنید. سعی کنید هرگاه کلمه‌ی جدیدی را آموختید آن را در جمله به کار ببرید و معنی اصطلاحی آن را نیز بیاموزید و برای تمرین هم تمام جمله را به خاطر بسپارید نه تنها یک کلمه از جمله را، با این کار سطح مکالمات و قواعد شما ۴ تا ۵ برابر سریعتر پیشرفت خواهد کرد.

قانون دوم: گرامر نخوانید.

 گرامر نخوانید

کتاب‌های قدیمی و سنتی گرامر را کنار بگذارید. گرامر‌ها به شما یاد می‌دهند که انگلیسی فکر کنید اما ما می‌خواهیم که شما به صورت خودکار و اتوماتیک انگلیسی صحبت کنید بدون اینکه زمانی را برای فکر کردن و مرتب کردن دستوری جملات صرف کنید. وقتی زبان را به این شکل یاد بگیرید سطح مکالمات شما بسیار بالا خواهد رفت و می‌توانید مانند یک فرد بومی، انگلیسی صحبت کنید.

قانون سوم: ابتدا گوش کنید.

یکی از قوانین مهم در یادگیری اسپیکینگ این است که ابتدا خوب گوش کنید به جای خواندن کتاب‌های تمرینی، سعی کنید انگلیسی را وارد زندگی روزمره‌ی خود کنید و به آن گوش دهید. این کلید موفقیت شما در زمینه‌ی کسب مهارت اسپیکینگ است. خوب شنیدن.

 پس کتاب‌ها را کنار گذاشته و شروع به گوش دادن کنید و سعی کنید با گوش‌هایتان بیاموزید نه با چشم‌هایتان. در اکثر آموزشگاه‌ها و موسسات شما زبان را از طریق چشم  می‌آموزید. اما ما در دوره سرا به شما آموزش خواهیم داد چگونه با شنیدن، سطح مکالمات خود را بالا ببرید کافیست روزی یک تا سه ساعت وقت خود را به پادکست‌، موسیقی، کتاب‌های گویا و فیلم و سریال و غیره گوش دهید و نتیجه آن را در مدت زمان کوتاهی ببینید.

قانون چهارم: مفاهیم را عمقی بیاموزید

 یکی از راه‌های روان صحبت کردن به انگلیسی این است که شما مفاهیم را به صورت عمقی یاد گرفته باشید و نه تنها صورت و معنی کلمات را بلکه باید مفهوم واژگان را در ذهن خود جای دهید و هر مبحث را بارها تکرار کنید. برای مثال اگر به کتاب صوتی گوش می‌کنید هر فصل را ۲۰ بار گوش دهید و بعد سراغ فصل بعدی بروید. مثلا برای ده روز، روزی دوبار فصل اول را گوش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا مفاهیم را کامل به ذهن بسپارید.

قانون پنجم: از انگلیسی واقعی استفاده کنید

اگر می‌خواهید سخنان افراد نیتیو یا بومی را بدون مشکل متوجه شوید و به راحتی با آنها مکالمه بر قرار کنید، باید انگلیسی واقعی را بیاموزید. برای این کار می‌توانید از مجله‌ها، مقالات صوتی، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و کتاب‌های صوتی استفاده کنید و انگلیسی واقعی را بیاموزید نه انگلیسی کتابی که در بعضی موسسات یا آموزشگاه‌ها آموزش داده می‌شود.

تمام موارد بالا قوانینی هستند که به کمک آنها می‌توانید به سطح بالای مهارت اسپیکینگ دست پیدا کنید و  شما را به خواسته‌ها و رویاهایتان می‌رسانند. شما می‌توانید تمامی مطالب فوق را در دوره سرا بیابید. ما به شما کمک می‌کنیم تا ابزار لازم برای رسیدن به اهداف‌تان را در دسترس داشته باشید پس با همکاران ما در بخش تعیین سطح رایگان دوره‌سرا در ارتباط باشید.

منبع:

https://helenadailyenglish.com/7-rules-for-speaking-english-fluently-effortless-english.html

 

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=78

مقالات مرتبط

کلاس زبان فشرده و VIP آیلتس دوره سرا
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 99

اگر قصد دارید در مدت زمان کوتاهی به یک نمره قابل قبول در آزمون آیلتس دست پیدا کنید، ما در دوره‌سرا برای شما یک...

سال جدید زبان جدید
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 367

آغاز سال جدید، فرصت فوق‌العاده‌ای به منظور آغاز تغییراتی است که قرار بود از اول هفتۀ آینده، ماه آینده یا فصل...

آیلتس چیست و چطور برای شرکت در آن آماده شویم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2104

آزمون بین المللی آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) برای کمک به افرادی طراحی شده که قصد...