جدیدترین سریال‌ها برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی

جدیدترین سریال‌ها برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 1313
9/10
از 58 کاربر

تماشای سریال‌های زبان اصل، یکی از بهترین راه‌های تقویت مهارت‌های زبانی از جمله اسپیکینگ و لیسنینگ است. هیچ راهی بهتر از تماشای فیلم و سریال برای یادگیری اصطلاحات روزمره‌ی زبان انگلیسی وجود ندارد و شما می‌توانید از طریق این فیلم‌ها، انگلیسی واقعی را یاد بگیرید.

فیلم‌ها و سریال‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به علایق شخصی خود به تماشای آن‌ها بپردازید، ما هم در این مطلب سعی می‌کنیم به روزترین و جدیدترین فیلم‌ها و سریال‌هایی که مناسب یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ هستند را به شما معرفی کنیم.

Orange is the new black

Orange is the new black

شخصیت اصلی این سریال پایپر چپمن به جرم قاچاق مواد مخدر به زندان محکوم می‌شود. این سریال به بررسی نحوه برخورد او به همراه دیگر هم بندانش با نگهبانان و سیستم زندان می‌پردازد؛ همچنین زندگی خانواده و دوستان آنها را در خارج از زندان دنبال می‌کند. این سریال شامل فلش بک‌هایی است که توضیح می‌دهد چگونه زنان مختلف، سر از زندان در آورده‌اند.

 این سریال برای یادگیری زبان انگلیسی عالیست. بازیگران شامل زنانی از جوامع مختلف هستند و همه‌ی آنها به نوع متفاوتی از انگلیسی، آمریکایی صحبت می‌کنند. این مجموعه برای زبان آموزان انگلیسی که می‌خواهند در نهادهای حقوقی و بین المللی و یا در بخش خدمات اجتماعی مشغول به کار شوند بسیار مفید است.

West world

West world

سریال دنیای غرب راجع به یک پارک مصنوعی است که در آن ربات‌های انسان نما برای سرگرمی بازدیدکنندگان ساخته شدند، با این حال برخی از ربات‌ها پیروی از قوانین انسان‌ها را متوقف می‌کنند. این مجموعه به بررسی خطرات پیشرفت تکنولوژی و اینکه وقتی انسان دیگر کنترلی در امور نداشته باشد چه اتفاقی برایش می‌افتد می‌پردازد.

 وجود لهجه‌های مختلف انگلیسی در این سریال یکی از دلایل کمک به تقویت لیسنینگ شماست. بیشتر ربات‌ها لهجه‌ی آمریکای جنوبی دارن و از طرف دیگر شخصیت های انسانی معمولاً دارای لهجه انگلیسی یا استاندارد آمریکایی هستند که این روش خوبی برای شناخت تضاد و درک انواع مختلف زبان انگلیسی است.

با این حال این سریال قطعاً برای زبان آموزان سطح پیشرفته انگلیسی توصیه می شود زیرا نقل‌قول‌های زیادی از ادبیات و سایر جملات پیچیده به طور مکرر در این سریال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Stranger things

Stranger things

سریال چیزهای عجیب با اینکه چند سالی از پخش آن میگذرد جزو سریال‌های مناسب یادگیری زبان است  است. ویل پسر ۱۲ ساله گم شده و تمام شهر به دنبال او هستند. دختری که در یک مرکز دولتی به نام ۱۱ اسیر شده بود فرار کرده و به نظر می‌رسد برخی از آزمایشات ماورا طبیعی، قدرت ذهنی بالایی به او داده‌اند.

مایک لوکاس و داستین بهترین دوستان ویل هستند آنها به دنبال او هستند و از ۱۱ در برابر مقامات محافظت می‌کنند.

این سریال را به کسانی که علاقه مند به موضوعات تخیلی و ژانر‌های ترسناک و هیجانی هستند، توصیه می‌کنیم. از آنجایی که چند نفر شخصیت اصلی این سریال کودک هستند، زبان فیلم برای دنبال کردن چندان پیچیده نیست همچنین این یک سریال جذاب با داستان سرایی فوق‌العاده است.

The Handmaids tale

The Handmaids tale

سرگذشت یک ندیمه، بیانگر ایالات متحده در زمان یک دیکتاتوری مسیحی به نام گیلیاد است. نرخ باروری به دلیل آلودگی محیط زیست و بیماری‌ها کاهش یافته است. همه زنان بارور به اسارت دولت درآمده‌اند و مجبورند به کنیز تبدیل شوند و برای رهبران بچه دار شوند. جون آزمون یکی از این خدمتکارهاست که به شورش علیه دولت می‌پردازد.

 این سریال بسیار موضوع جذابی دارد و برای یادگیری زبان انگلیسی عالیست. فیلمنامه‌ی آن بر اساس کتابی از نویسنده معروف مارگارت اتوود نوشته شده است.

این داستان یک داستان کلاسیک در نظر گرفته می‌شود و این مجموعه می‌تواند به شما کمک کند مکالمات اجتماعی فعلی را که در همه جای دنیای انگلیسی‌زبان خواهید شنید، راحت‌تر درک کنید.

شما می‌توانید با تماشای این قبیل سریال‌ها، سطح مهارت‌های زبانی خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از سایر مقالات سایت دوره سرا بهره ببرید.

منبع:

https://www.fluentu.com/blog/english/learn-english-american-sitcoms/

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=79

مقالات مرتبط

لطیفه‌های انگلیسی سطوح پیشرفته
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1301

این سومین مطلب است که با عنوان (لطیفه‌های انگلیسی) خدمت شما ارایه می‌شود. در دو مقاله قبل ما به...

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای آینده‌ی فرزندانمان مهم است؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 711

همین الان هم زبان انگلیسی، زبانی جهانی است و مسلماً در آینده‌ی نه چندان دور اهمیت آن به عنوان ابزاری برای برقرار...

چطور از نقشه‌ی ذهنی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی استفاده کنیم
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2694

در این مقاله از فواید نقشه‌ی ذهنی در یادگیری زبان انگلیسی خواهیم نوشت. برای رسیدن به این مقصود ابتدا به معرفی...