بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت رایتینگ زبان انگلیسی

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت رایتینگ زبان انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 4338
10/10
از 89 کاربر

بخش رایتینگ آزمون آیلتس یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیز‌ترین بخش‌های آزمون، از دیدگاه داوطلبان است و معمولاً زبان آموزان پایین‌ترین نمره در بین مهارت‌های مختلف  را از این بخش می‌گیرند. در این مطلب چند کتاب مفید که به تقویت مهارت رایتینگ شما کمک خواهد کرد را معرفی میکنیم.

Longman Academic Series

Longman Academic Series

 یکی از بهترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های تقویت رایتینگ آیلتس، کتاب لانگمن است. این کتاب، مهارت‌های نوشتاری لازم به سبک آکادمیک را به زبان آموزان آموزش می‌دهد و در سطوح مختلف ارائه شده است و از جمله سازی تا نوشتن مقالات تحقیقی را در بر می‌گیرد. همچنین از سطوح مبتدی تا پیشرفته، پشتیبانی می‌کند. این کتاب شامل نکات گرامری بسیار خوب و همچنین آموزش لغات و اصطلاحات و تلفظ‌هاست . که بسیار مورد استفاده زبان آموزان در رده‌های سنی مختلف قرار می‌گیرد.

Collins Writing for IELTS

Collins Writing for IELTS

کتاب رایتینگ از انتشارات کالینز، دومین کتاب مناسب برای تقویت این مهارت به حساب می‌آید.  تمرکز اصلی این کتاب بر بخش رایتینگ آزمون آیلتس است و مناسب آن دسته از داوطلبانیست که قصد کسب امتیاز ۶ به بالا در بخش رایتینگ آیلتس را دارند. همچنین  این کتاب از ۱۲ درس تشکیل شده است که لغات و گرامر مربوط به هر درس در آن آموزش داده می‌شود و دارای نمونه سوالات، تحلیل‌ها، نمونه‌ی رایتینگ‌های موفق در ‌آزمون و نکات مربوط به آزمون رایتینگ است.

IELTS preparation and practice-Reading & writing

IELTS preparation and practice-Reading & writing

این کتاب  یکی از بهترین منابع آماده سازی مهارت رایتینگ، برای آزمون آیلتس جنرال است. این کتاب به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود. بخش‌های ریدینگ و رایتینگ آزمون ایلتس جنرال در این کتاب به طور کامل شرح داده شده و مورد تحلیل قرار می‌گیرد.  این کتاب دارای نمونه سوالاتی است که در انتهای کتاب، پاسخ نامه نیز  برای این تمرین‌ها در اختیار زبان آموزان قرار خواهد گرفت. 

Headway Academic Skills

Headway Academic Skills

مجموعه کتاب‌های تقویت رایتینگ و ریدینگ هدوی آکادمیک اسکیلز در سه سطح نوشته شده و مناسب برای زبان‌آموزان در سنین و سطوح مختلف است. این کتاب شامل موضوعات متنوع و مخصوص به افرادی است که قصد تحصیلات آکادمیک را دارند. در این کتاب روش‌های مؤثر در تمرین و تقویت مهارت خواندن و نوشتن از جمله، نوشتن انشا، نت برداری و ... .  

در این کتاب‌ها  که منبع تقویت رایتینگ آیلتس هستند، استراتژی‌های مربوط به انجام تحقیق و آشنایی با لغات  پیچیده آکادمیک نیز آموزش داده می‌شوند.

شما می‌توانید از کتاب‌های مختلف برای تقویت مهارت رایتینگ استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که تنها به مطالعه‌ی کتاب‌ها بسنده نکنید. برای رسیدن به یک امتیاز خوب در آزمون آیلتس، باید تمرین زیاد و مناسب داشته باشید. پس همین حالا کاغذ و قلم را برداشته و شروع به نوشتن کنید، جمله سازی کنید و داستان‌های کوتاه بنویسید تا مهارت رایتینگ خود را تقویت کنید، همچنین ما در دوره سرا با برگزاری ورکشاپ‌های آموزش رایتینگ و انجام تمرین‌های مداوم و مؤثر در گروه‌های واتساپی به شما در کسب یک نمره‌ی خوب کمک خواهیم کرد.

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=77

مقالات مرتبط

معرفی پادکست‌های مناسب برای افراد مبتدی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2147

 اگر قادر بودید به راحتی زبان انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید چه می‌کردید؟ سریال یا فیلم یا موسیقی مورد...

انواع روش‌های یادگیری زبان انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 2020

آیا شما هم در یادگیری زبان انگلیسی به مشکل بر می­‌خورید؟ و یا روش­‌های درست و کاربردی آموزش زبان را...

افزایش قیمت ثبت نام آزمون PTE
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 4135

به روز رسانی: امروز 7 دی 1402 برای چندمین بار در سال 1402 خبری منتشر شد که هزینه آزمون PTE از تاریخ 14 دی ماه 1402...