5 اپلیکیشن برای یادگیری تلفظ صحیح واژه‌های انگلیسی

5 اپلیکیشن برای یادگیری تلفظ صحیح واژه‌های انگلیسی
نویسنده: سعید رضائی ناشر: دوره سرا تعداد بازدید: 17278
9/10
از 93 کاربر

تلفظ درست در انتقال پیام به شکل صحیح (صحبت کردن) بسیار مهم است. یادگیری تلفظ واژه‌ها نیاز به تمرین مستمر دارد، البته زبان‌آموز باید پیش از تکرار یک واژه تلفظ صحیح آن را بداند.

در زیر با برنامه‌هایی آشنا می‌شوید که به یادگیری تلفظ صحیح واژه‌ها به زبان‌آموزان کمک می‌کند. خوشبختانه در کلاس‌های دوره‌سرا با حضور پررنگ اساتید با تجربه، تلفظ اشتباه شما تصحیح می‌شود. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با روش و دوره‌های دوره‌سرا به اینستاگرام دوره‌سرا رجوع کنید.

1- ELSA Speak - Learn English Pronunciation (Android, iPhone, iPad)

برنامه السا برای یادگیری زبان انگلیسی

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آی‌اواِس

این برنامه با هدف بهبود لهجه‌ی امریکن تولید شده است. اِلسا اسپیک به شما کمک می‌کند تا تلفظ واژه‌ها و عبارت‌های مرسوم انگلیسی را یاد بگیرید. این نرم‌افزار تلفظ شما را بررسی می‌کند و اگر اشتباه بود، برای اصلاح کمک می‌کند.

قیمت: رایگان با خرید امکانات بیشتر داخل برنامه

2- Sounds: The Pronunciation App (Android)

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

دانلود نسخه اندروید

این برنامه ابزاری جامع برای یادگیری تلفظ واژه‌های انگلیسی است که هم به کار زبان‌آموزان می‌آید و هم مناسب اساتید زبان است. در این برنامه هم به لهجه بریتیش می‌پردازد و هم به لهجه‌ی امریکن. این برنامه توسط مک‌میلان اجوکیشن (Macmillan Education) تولید شده که جز سردمداران صنعت نشر در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی می‌باشد. این برنامه به زبان آموزان اجازه می‌دهد در هر زمان و در هرجایی به تمرین تلفظ صحیح واژه‌ها بپردازند.

قیمت: رایگان با خرید امکانات بیشتر داخل برنامه

3- Learn English Sounds Right (Android, iPhone, iPad)

برنامه اندروید یادگیری زبان

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آی‌اواِس

این برنامه‌ی کاملاً رایگان توسط شورای فرهنگی بریتانیا تولید شده تا تلفظ صحیح واژه‌ها را در اختیار زبان‌آموزان در سرتاسر دنیا قرار دهد. این برنامه مهارت تلفظ واژه‌های انگلیسی به شکل صحیح را افزایش می‌دهد. هزینه‌ی مالی در بر ندارد و شامل تمرینات تلفظ می‌باشد.

با داشتن این برنامه بر روی گوشی همراه و یا تبلت می‌توانید هر کجایی که هستید تمرین کنید. فقط کافی‌است روی یک واژه‌ بزنید تا تلفظ آن را بشنوید. در این برنامه‌ علاوه بر تلفظ تک به تک واژه‌ها می‌توانید تلفظ آن‌ها را در یک جمله هم بشنوید.

قیمت: رایگان

4- Say It: English Pronunciation (Android, iPhone, iPad)

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آی‌اواِس

این برنامه توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد تولید شده است. هدف این برنامه کمک به زبان‌آموز در تلفظ صحیح و واضح واژه‌ها است. این برنامه، چه برای لهجه‌ی امریکن و چه برای لهجه‌ی بریتیش، مرجعی مناسب است که تلفظ واژه‌ها را به شکل درست یاد بگیرید. این کار باعث بالارفتن اعتماد به نفس شما در فرایند یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

در هر سطحی که باشید. اگر شما به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند هستید ولی نمی‌دانید چطور باید شروع کنید، می‌توانید وارد صفحه‌ی تعیین سطح دوره‌سرا شوید تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای مشاوره با شما تماس بگیرند.

قیمت: رایگان با خرید امکانات بیشتر داخل برنامه

5- English Pronunciation (Android, iPhone, iPad)

یادگیری سریع زبان انگلیسی

دانلود نسخه اندروید

این برنامه‌ برای ادای واژه‌های انگلیسی به شکل صحیح به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید تلفظ واژه‌ها را در نمونه‌های مختلف گوش دهید. در این برنامه شما به ویدیو‌هایی دسترسی دارید که یادگیری تلفظ واژه‌های انگلیسی را برای شما راحت‌تر می‌کند.

قیمت: رایگان

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که تمرین در محیطی انگلیسی زبان (محیطی که افراد حاضر در آن به انگلیسی صحبت می‌کنند) بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی است. شما می‌توانید با برنامه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد با تلفظ صحیح واژه‌ها آشنا شوید ولی بدون تمرین نمی‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید.

منبع:

https://www.educationalappstore.com/best-apps/5-best-pronunciation-apps-for-language-learners

https://www.dorehsara.org/Article.aspx?id=52

مقالات مرتبط

جملات زیبای انگلیسی
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 82492

در زبان انگلیسی جملات بسیار زیبا و فراموش نشدنی وجود دارد که استفاده های مختلفی برای کاربران دارد. این جملات با مفاهیم...

بازار کار زبان انگلیسی در ایران
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 1312

در این مقاله به موضوع تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر فرصت‌های شغلی جدید پرداخته می‌شود. ما در این مقاله با ذکر...

چگونه سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟
ناشر : دوره سرا  |   تعداد بازدید : 4385

توانایی روان و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی، یک هدف مهم برای بسیاری از افراد است. با این وجود اغلب ما ترس...